Makinanın yağ bakımını yapdık ama.

Konu, 'Makineler' kısmında KörfezDörtyol tarafından paylaşıldı.

1. KörfezDörtyol

KörfezDörtyol muhammed

Herkese merhaba, zorda olsa okuma avenger makinanım bakımını yapdık amcam ile.Nereyi nereye takdığımızdan pek emin değiliz :)) heralde herşeyi yerli yerine oturtabilmişiz takabilmişiz.Yanlız makınayı biraz çevirdikten sonra az da olsa kendi kendine döner ya o sıfır alındığındaki gibi çok dönmüyor bir kaç milim daha dönüyor ve duruyor.Birde geri dönüş engelleme manivelasının yayını umarım doğru takmışızdır eskisi gibi çat çat atmıyor yani işlevini görüyor ama ondada bi tuhaflık hissettim.

Makinada şuanda başka sıkıntılar yok kafa filan dönüyor hertürlü işlevini görüyor yanlız yukarıda bahsettiğim şeyler oldu.Kafama takılan acaba bi yerinde hafif bi gevseklik bırakdıysa büyük bi balık denk geldiğinde makina dağılma yapar mı..

Bu bizi epeyi yordu ve büyük bi macera yaşamış olduk :)

Teşekkür ediyorum.

2. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    aşırı yağ basmışsanız kolu boş olarak döndürdüğünüzde az dönmesi ondan ola bilir

3. andyou

andyou haldun

Favori Kamış:
    fladen x flex, alba rodex 3.90 , lineaeffe 4.50 s-curve
    Favori Makine:
    daiwa emblem x 5000, okuma avenger 30, carmoran 3000 fjet,okuma zeon
    En İyi Avı:
    lüfer kilosuna bakmadım
    bir daha dağıt bir daha topla hem alışmış olursun hemde sorun nerede görebilirsin

4. KörfezDörtyol

KörfezDörtyol muhammed

İkinizede teşekkür ederim.Baya katı gres kullandım, fazlada sürmedim aslında gres katı olduğundan eskiye nazaran daha az dönüyo sanırım..

5. guney

guney Güney

En İyi Avı:
    dostlarım
    Geçen sene bende greslemiştirm makineyi :D ancak iyi olur diye gresi fazla kaçırmışım... hihi idk makinede ses gitti ama idk çalışması yavaş yavaş :D sıkıştı, birak büyük balığı boş çekeriken bile tıkanmaya başladı... :eek: banghead cyrr :laughing:

geri temizler ken özellikle rulmanlara dikkat et.. fazla gresten işlev görmüyor...:eek: temizler ken çok uğraştım, sonunda careyi üzrerindeki gresı yakmakta buldum. çok fazla ateşte tutarsan farklı sorun doğa bilri o yüzden fazla ısıtmamanız tavsıye olunur ..

bir de nekadar doğru olur balata spreyi ile genelini fazla gresi temizledim...

rast gele...
    :thumb:

6. harakiri

harakiri şevki

Favori Kamış:
    Cormoran Blackbull 2.40 m 5-25 gr atar
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 2500 FD
    En İyi Avı:
    7 kg Gökkuşağı Alabalığı 82 cm
    Okuma makinalar epiliktik dişli sistemine sahiptir(EOS) Dişliler daire değilde elips şeklinde olduğundan onları rasgele bir araya getiremezsiniz. getirdiğinizde dişli sıkıştırma yapar. Onun için şemada belirtilen şekilde uygun dişli pozisyonu ile yerleştirme yapmanız gerekebilir. Dişli dizilimi uygun olmadığı takdirde makinaya zarar verebilirsiniz..

7. KörfezDörtyol

KörfezDörtyol muhammed

Makinanın kapağını kapatmadan çevirdim bi kaç kere, 2 dişlidede kırmızı nokta var onları aynı noktada birleştirilmesi gerekiyormuş, başta biraz döndükten sonra dönmüyordu, o kırmızı işaretli yerlerini aynı noktaya getirince oldu.