71 Kere Maşallah :) Dişliler'e Devam

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Feyzi Aydoğan tarafından paylaşıldı.

1. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    17-19 cm çinekopları salarım, zaten ele bile gelmiyorlar. 20-21 cm çinekopları ise duruma göre salarım, salmayabilirim de. Basit konular.

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Salacaksın zaten. Ama onlar zetterelop mu oluyor, onları tutmak yasak değil mi? Onlar da çinekop değil mi, tebliğde yasaklanan boyda olanlardan?

3. Feyzi Aydoğan

Feyzi Aydoğan

Aynen öyle serday bey ben çinekopa çekiyor dedim ama sınırların altında demedim. İlk olarakta tuttuğum balıkları Sarıkanat olarak tanıttım balıklar çinekop olsaydı çinekop olarak tanıtırdım. Ben balıkların ölçüsünden önce sırtına bakarım zaten balığın sırtı söyler çinekopmu saraıkanatmı yoksa lüfermi olduğunu. ölçü ikinci plandadır.. Zaten bu balığı seri bi şekilde yakalayan herkeste bunu yapar. kimse eline cetvel alıpta ölçüm yapmaz. Bakar balığa okur ne olduğunu ona göre gerekeni yapar..

4. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Yasak olup olmaması ayrı konu, yaprak tutmak yasak, çinekopların küçükleri yasak büyükleri serbest. Bu limitler yarın bir gün değişir ama balıkların isimlendirmeleri sabittir. İlle yasak balığa çinekop diyeceksin diye bişey yok. 20 cm'lik balığı avucunun içine al bir bak, ben o balığa sarıkanat deyip de ustalardan koca bir "hass..." yiyemem kusura bakma.

5. Feyzi Aydoğan

Feyzi Aydoğan

ÇOK DOĞRU 20 CM NİN ÜSTÜDE OLAN VE SIRTI YALDIR YALDIR BEN ÇİNEKOPUM DİYEN BALIKTA BEN ÇOK GÖRDÜM. DEDİYİN GİBİ YASAKLI OLAN ÇİNEKOP DEĞİL YASAKLI OLAN 20 CM ALTI.. BENDE BAŞINDAN BERİ ANLATMAYA ÇALIŞTIM ZATEN YASALARA GÖRE ZAATEN ÇİNEKOP VE SARIKANAT DİYE BİR BALIK YOK SADECE LÜFER VARDIR DİYE AMA Bİ TUTTURULDU ÇİNEKOP YASAK DİYE NERDEYSE BEN BİLE YASAKLI OLANA ÇİNEKOP DEMEYE BAŞLICAM ARTIK :)

6. sunshine

sunshine tamer

ya arkadas sayın serdar köylü bi balık tutup yayımlada bizde senin rapuruna iki kelam edelim ufkumuz genişlesin.

7. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    İlla balık mı görmek istiyorsun? Al, dişi falan her şeyi tam bir tane:

Şuda vazelin, sanırım ihtiyacın olacak:

8. sunshine

sunshine tamer

Sen ne tebiyesiz klavye kabadayasi korkak herifin tekisin yuzume soyle desem yemez biliyorum ama gun ola devran done bigun karsilasiriz insallah allah buyuk kimin ihtiyaci var vazeline o zaman goruruz.fevzi arkadasdanda ozur dilerim

9. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Saniyen, senden korkan senden beter olsun..

Ahiren, huyum kurusun, sevmem bu huyumu, ama çıkmıyor malum, karşımdakinin seviyesine inmekte hiç tereddütüm olmaz.

Sen, burda abin yaşında adama laf sokmaya çıkarken terbiyesizlik olmuyor mu? Güya bizi aşağılamaya çalışıp "yaa falan.." gibi laf sokarken, çok mu edep oluyor?

Dahası, "Abi, kusura kalma, ben seni tanımıyormuşum, seni klavye başında balık tutanlardan sandıydım..." filan diyeceğine, bir de aynı yüzsüzlükle üste çıkmaya çalışıyorsun hala...

Birine laf sokmaya çıkmadan önce iki kere düşün, unutma, dönüverir birden sana böyle... Sana bir abi tavsiyesi.

10. sunshine

sunshine tamer

Sen kimsin benim abim olucan terbiyesiz adam yasla olmaz o isler allah buyuk biryerde karsilasiriz insallaj.hergun dua edicem.

11. Feyzi Aydoğan

Feyzi Aydoğan

Abi Sen hiç bozma moralini Takma bile kafana böyle Gereksiz Muhabbete Girenleri.. Bizim Kendimizden Şüphemiz yok Allaha şükür Tuttuğumuzunda Geri Saldığımızında ne olduğunu biliyoruz. Biz balıkçılığıda üç gün önce eğitim allarak değil Balığa gide gide öğrendik.. Takma bile Kafana Hayırlı Günler :)

12. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Bu da benim hayatımda yakaladığım en büyük balıklardan biri. Sivrice'ye gittiğimizde Vedat amca sırtı takımlarını bir sağdan bir soldan denize salmıştı. Balık vurunca hadi çek dedi. Aldım elime makineyi çektim tekneye kadar. :)

13. sunshine

sunshine tamer

Eyvallah guzel kardesim oltandan balik eksik olmasin .

14. Feyzi Aydoğan

Feyzi Aydoğan

Allah daha güzellerini hasip etsin inşallah :)

15. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Hakikaten enteresanmış :eek:

Biz seni, balık tutarken, oltayı atıyorsun, sonra tek nefeste 50m dibe dalıyorsun, sonra dişlerinle balığı yakalayıdktan, sonra iğneyi ağzına geçirip yukarı çıkıyorsun, orada biri hadi çek deyince de çekiyorsun sanıyorduk halbuki hihi hihi hihi