İzmir Gevrekleri :)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Plankton tarafından paylaşıldı.

1. Plankton

Plankton Salih

Merhaba..

Uzun süredir beklenen levrekler sonunda kıyılamaya başladı.Yeni bir yer denemesi başarıyla sonuçlandı.:D İlk levreğimiz cuma günü sabah alındı.Levreklerin su üstü sahteye saldırmalarını özlemişim. :)

Bir kaç güzel saldırı alsamda saat 8:45 te bir tanesini kandırabildim.42 cm 1.05 kg :)
    Sahte ise ilk aldığım sahtem rover 98 g15r, avlakta levrek varsa illaki tadına bakar :p

Cumartesi sabah, yine aynı yere gittim.Daha 3. atışta ip 2. halkaya dolandı ve çattt :( sammy uzaklara uçtu, fincan düşmüş, halkanın oradan kamış hasar almış.Hepsi nasıl olduysa artık. :D

Hemen uçanı kaçanı afftemeyen rover ı klipssiz bağalayarak su üstünde yavaştan uzaklaşmaya başlayan sammy i 5 dak uğraş sonucu yakaladım. :D

Sonrasında rover ile devam ettim.8:30 civarı açığa doğru gönderdiğim sahtenin arkasından hızla gelen levrek ilk iki saldırısında ıskaladı.Sahte suya girdi çıktı, şimdi dolanmıştır diye bakarken suyun altından daha bitmedi diyerek fırladı :D hihi ve 3. saldırıda balık sahtedeydi.İlk an iyi bastı fakat yaklaştırınca küçük olduğunu gördüm. :) buda 42-43 cm arası 1.18 kg.

Bunu biraz sorguya çektim, büyüklerinin nerede olduğu falan sordum.İspiyonlamadı. :eek:
    Gönderdim geldiği yere, tabi kuyruğuna verici yerleştirerek :p :D :D

[YouTube]bPpsVFyoOZc[/YouTube]

Sonrasında kaplumbağa hızıyla ahtapota dolaşan bir tekne geldi.Radyo son ses efkarlı şarkılar eşiliğinde dolanıyor. hihi Bende kaçtım eve. :)

Akşam kamışa operasyon düzenleyerek 40 cm ini kestim.Evet biraz fazla oldu :D atış mesafesinde hiç bir değişiklik yok fakat odun gibi oldu.:D 80 gr sahteyi atar artık :D

Sabahına oraya levrek geliyorsa kendi mekanımada levrek gelir diyerek denemelere başladım.Daha ilk atışımda güzel bir saldırı alsamda takılmadı.Sonrasında son ses club müzik ile sabahın köründe arkama bir araba yanaştı.Neyin kafasını yaşıyorlardı anlamadım :D yeni mekana yol aldım.

Baktım bizim ahtapotçu uzaklarda geliyor, dedim gelene kadar 1 saat vaktin var :D
    Bir iki levrek combalağı mevcuttu.Başladım atıp çekmeye bir tane pattlattı levrek takılmadı yine :(
    Sonrasında hiç bir aksiyon olmadı.Farklı noktalarda kovalamacalar mevcuttu.

Bu arada cuma günü hava bulutlu rüzgarsız, su ise dalgasız ve berraktı.Cumartesi is güneşli, dalgasız berrak.

Bunlarda son lüferler.Farklı günlerde max-rap 17 beyaza atladılar.
    Büyük olan 610 gr 36 cm, küçük 30-32 cm arası birşeydi.

Ekipmanlar,
    Kamış : Shakespeare Omni 240 (artık 200 :D ) cm 10-30 gr
    Makine : Daiwa Exceler 3000 h
    İp : Sufix 832 yeşil 0.20
    Sahte : rover 98 g15r / max-rap 17

Rastgelsin reeling

2. DuDiaY

DuDiaY Demir

Tebrik ederim Salih nefis balıklar ve nefis bir rapor. Max rap in son kancasında ne var öyle? Bir de bu sahteyi gündüz mü kullanıyorsun gece mi?
    Teşekkürler

3. Plankton

Plankton Salih

Teşekkürler Demir Abi :)

Max-rap i sadece lüferde kullandım, genelde gündoğumu ve gün batımı.Hava tamamen aydınlandığında bile lüfer aldım o sahteyle.Arkasındaki iğne, iğneleri büyük olduğu için lüferde sadece arka iğneden yakalandığı için bir boy küçülttüm.Büyük olunca tam takılmıyordu kaçıyordu yarı yolda.Bu şekilde iğneye daha iyi oturuyor.Kırmızı şey ise, bu iğneyi kaşıktan sökmüştüm.Yani önemli birşey değil.Kablonun dış kısmından sanırım.Sökmemiştim öyle duruyor.

Rastgelsin reeling

4. ikizhan

ikizhan Gökhan Telatar

Favori Kamış:
    Shimano Beastmaster
    Favori Makine:
    Shimano stradic
    Fotoğraflar çok güzel. Elinize sağlık. Bu resimler telefonla mı çekildi? Biraz da efekt var sanırım. Çok güzel görünüyorlar. Hem av için hem de resimler için tebrikler.

5. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrikler Salih, çok güzel avlar yapmışsın. :) Saldığın balık için de tebrik ederim. 25- 30 cm'lik balıkları zevkle topladıkları bölgede böyle avcıların da bulunduğunu görmek sevindirici. :)

Güzel rapor için ellerine sağlık, devamını dilerim. :)
    Dedeleri de gelecek, biraz daha sabır. :)

6. Plankton

Plankton Salih

Teşekkürler Gökhan Abi :) Telefonla çekiyorum, biraz renklerle oynuyorum.Daha net ve canlı gözükmesi için.Rastgelsin reeling

Teşekkürler Volkan Abi :) Çok hasar almadığı sürece salmak daha çok hoşuma gidiyor.Büyüklerinden denk getirebilecekmiyim bakalım. :)

Rastgelsin reeling

7. undercut

undercut OKTAY

Favori Kamış:
    okuma v system 2.40 10-40gr
    Favori Makine:
    okuma sna pro25-daiwa regal 3000ia
    En İyi Avı:
    sazan 2.2 kg,turna 56 cm,levrek 4.2 kg
    tebrikler.berrak suda ip misinaya mono leader yaptınız mı? yok sa direk mi taktınız?

8. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Tebrikler Salih kardeş, ama en çok sammy yi kurtardığın için tebrikler :D Aksiyon dolu avlar yapmışsın. Digital tartılı lip gripper çok yakışıklıymış. Acaba kaç $? Çinden getirdiğini düşünerek $ dedim ama :D

Bunca yıldır ilk defa bu hafta sonu balığa gitmek istemedim. Tatilin bittiği şu saatlerde nasıl bir şey kaçırdığımı anımsattın bana. Üzüntülüyüm şu anda. Hafta sonu balıksız olur mu beeee cyrr

9. Cem özipek

Cem özipek CEM ÖZİPEK

Salih tebrikler tam bir görsel şölen . :)

10. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Neşeli, keyifli anlatımın yine akşam şekeri tadında. (böyle bir şeker var mı?:D )

Tebrikler, gözalıcı balıkların maşallahı var Salihcan.:)

11. irfant

irfant irfan

Tebrikler Salih, Dikili senle gurur duyuyor...

12. Plankton

Plankton Salih

Teşekkürler :) Hayır, leader hiç kullanmıyorum.Zaten su üstü sahtelerde bence gereksiz. rastgelsin reeling

Teşekkürler Sinan Abi :) gripper hediye olduğu için bilmiyorum malesef.
    Heleki hafta içi onca yağmurdan sonra gidilmez mi hiç :D Bende hafta başında gidememiştim 2-3 gün :) Sammy e her türden balık saldırdı ama halen skoru yok.Var bi terslik bu sahtede.Balık yakalamadan bırakmam onu :D

Rastgelsin reeling

Teşekkürler Cem Abi :) Aksiyonu bol balıklar rastgelsin reeling

Teşekkürler Nuri Abi :) . Akşam şekeri var mı bende bilmiyorum Nuri Abi :p :D
    Keyifli avların olsun,rastgelsin reeling

Teşekkürler İrfan Abi :) Nasıl hareket var mı senin olduğun taraflarda, gidiyor musun bilmiyorum ama.Ben yine aynı yerlerdeyim.Sahil tarafına bir türlü gidemedim. :) Rastgelsin reeling

13. metallurgist

metallurgist Gültekin Güler

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    maşallah güzel mera güzel anlatım. devamına rastgelsin

14. irfant

irfant irfan

15-20 gün evvel bir balıkçı arkadaşın ağından 4 kiloluk bir levrek çıkmıştı. O arada biraz at-çek yaptım ama bir hareket olmadı. Bir arkadaşta gece bırakma yapıyor ama mığrı'dan başka bir şey yok. Havalar soğuyacak diye geçen hafta ankara'ya geldim, martta geri dönerim ancak. Artık senin raporlardan takip edeceğim oraları.. rasgele..

15. öğretmen35

öğretmen35 mehmet

Tebrikler güzel balıklar. Sormam da mahsur yoksa izmirin hangi ilçesinde avlandınız. Bir izmirli olarak lüfer, levrek avlayanları pek göremiyorum da. Daha çok çupra, gopes vs.. Daha iyileri restgelsin.

16. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Salih tebrik ederim kerdeşim, rapor da balıklar da avcılık anlayışın da 10 numara 5 yıldız. İnşallah trofeleri de denk getirirsin

17. yunusemreklk

yunusemreklk yunus emre

Favori Kamış:
    Procatch Carbospin
    Favori Makine:
    Okuma Avenger
    En İyi Avı:
    3kg Bıyıklı- 4 KG TURNA 10+kg-Aynalıı
    maşallah tam bir profesyonel işi. ben de geçen panic prey i patlattım 32 tl güme gitti :(( hava karanlıktı göremedim nereye gittiğini. sonra dedim ne işine senin karanlıkta su üstü. bırak herkes gibi dalarlı sahteler kullan karanlıkta. bi daha yok :)

18. yunusemreklk

yunusemreklk yunus emre

Favori Kamış:
    Procatch Carbospin
    Favori Makine:
    Okuma Avenger
    En İyi Avı:
    3kg Bıyıklı- 4 KG TURNA 10+kg-Aynalıı
    ama bundan sonra .28 den aşşşağı düşmeyeceğim. balza misinayı geçen beğendim ondan alıp saracağım duruma göre .30 luk ta sarabilirim. fc kaplaması var uzak atışlar için pürüssüz.

19. Plankton

Plankton Salih

Teşekkürler Gültekin Abi :) Rastgelsin reeling

Mığrı çok fazla var cidden.Gün batımı dibimde dolanıyorlar. :eek: 3-5 kilo levrekler için sahil tarafı şart oldu. :) Azmaklar açılmıştır inşallah bir ara bakınayım oralar.:) Teşekkürler bilgiler için :)

Teşekkürler :) Dikili'de avlanıyorum.İzmir içinde de vardır muhakkak fakat nerelerde olduklarını bulmak lazım :) Rastgelsin reeling

Teşekkürler Yasin Abi :) şu balıklar 2 gün önce yakalansaydı daha iyi olurdu :eek: Yokken birden var oldular :eek: rastgelsin reeling

20. Plankton

Plankton Salih

Teşekkürler :) Zifiri karanlıkta bir kez denemiştim onda da saldırı almıştım.Işıklandırma olan yerlerde gece su üstü ile yakaladığım oldu.
    Sığ yerlerde şart su üstü. :)

İp misinaya geçmek en iyisi aslında.Mono kullanırken balık yakalandığında şimdi kopacak korkusu mevcuttu, yada atarken.İp misina daha bi güven veriyor.Bazen dalgınlıktan teli kapatmadan atıyorum yine kopmuyor. :)

Son olayda büyük ihtimal fincan önce düşmüş, sonra oraya takılıp kesti ipi.Heleki 0,20 ip hiç kopacak gibi değil :) Rastgelsin reeling