İç Karartıcı Bir Hafta

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında volex21 tarafından paylaşıldı.

1. vayacon

vayacon Gürel

Volkan ***. Bu sene enteresan bir sene. Havalar daha yeni soğuyor. Bence etkisi büyük. Havası suyu çok önemli, balık olduğunda sende orada olabiliyorsan ne ala. Bunun dışında şansa kalıyor işler. Yağmurlu bir haftaya getirmişsin iznini aslında ama bukadar boş olması şaşırtıcı. Belki de yeni meralar keşfetme zamanı ne bileyim. Umarım aradığın balıkları en kısa zamanda bulursun.

2. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Teşekkürler Ahmet, bazen dediğin gibi olmadı mı olmuyor.
    Zaten güzel olan da seyrek olması. :D Hep tutsam, çok değerli olmaz benim için. :) Sana da güzel avlar dilerim. :)

Mevsimler her sene kaydığından Ocak geliyor, halen havalar mevsime göre ılıman. 3 gün soğuk yaptı. Bakalım nasip Gürel.
    Başka yerler keşfetmek zor benim için. Çok geniş boş zaman dilimlerim yok.
    Macera aramaktan ziyade, bilinen yerlere gitmek daha mantıklı geliyor durumum gereği. Sana da güzel keyifli Fangriler, palamutlar, lüferler dilerim. hihi

3. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Abi teşekkür ederim, gördüm mesajı da bana uymuyor işte o tarihler :) Bu gidişle sen bana uygun zamanda gelmedin ben sana geldim diyerek bi levrek kapıdan içeri dalacak diye korkuyorum :)

Bel hizasına kadar suyun içine girip de sabaha kadar durmaksızın at çek yaparsak sonumuzun yatak olacağı belliydi :) ama en azında bi tane combalak falan görürüz diye ümit etmiştim, kısmet değilmiş

4. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Bir combalak uğruna ya Rab ne güneşler yatıyor.:eek: :D

Geçmiş olsun sevgili hocam, şifalar dilerim. (şu an gayet iyiyiz galiba?;) )

5. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Bu sene ne bahardan bir şey anladık ne yazdan, ne de güzden. Ara ara günü kurtaracak avlarımız oldu lakin öyle "hah tamam" diyebileceğimiz, herkesi tatmin eden günleri pek bulamadık abicim.:(

Yılın belki de en kısmetlisi bendim, fakat ekip adına aynı güzellikler olmayınca insan biraz buruk kalıyor tabi. Bu sene hayatımın en büyük kırmızı beneğini avladım. Bu aynı zamanda alıkoyduğum ilk ve tek doğal alabalık oldu. Yine gökkuşağı avında 2 kg. yi geçen güzel bir balığım oldu. 15 dakika oyaladıktan sonra kaçırdığım +15 kg muhteşem bir aynalı sazanım, - salacaktım zaten, gittiğine üzülmedim- yine +10 kg olduğunu tahmin ettiğim ama yüzünü göremediğim bir başkası mücadeleye yeterli fırsat tanımadan takımı kösteği alıp gitti. Heyecanlı ve tadında av günleriydi benim için. Ancak her av sonrasını "buzda balık" beklentisiyle, o günlere vasıl olmanın ateşiyle umuda bağladık.idk

Bizim buraların kış şartları böyle devam ederse tahminen 1 aylık süre kaldı şunun şurasında ama bu senenin ipuçları pek güzel günler vaadetmiyor gibi. Öncesiyle sonrasıyla neşeli günlerimiz olurdu önceden ama şimdi biraz endişe hakim. Bakalım inşallah buzda av (ice fishing) yüzümüzü güldürür diye ümit ediyoruz.:)

6. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    :laughing: :laughing: :laughing:
    "Selamın Aleyküm, burda Yasin diye biri varmış, her yerde beni arıyormuş" diye dalarsa içeriye o zaman kork. :D
    İnşaallah en kısa zamanda buluşursun artık kardeşim. :)

Hayırlısıyla, merakla bekliyorum buzda balık raporunu Nuri abi.
    Senin ne yakaladığın, ne kaçırdığın çok önemli değil abi. Senin yakalayacağın basit bir balık, bir çok kişinin trofesinden çok daha değerli benim gözümde. ;)

7. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Çok teşekkür ederim Nuri abim. Aslında iyileşmedim daha ama bugün işe gelebildim çok şükür :)
    O combalak yok mu o combalak. .. onu görebilmek için verdiğim uğraşı eşimi evlenmeye ikna ederken vermemişimdir :) bu arada az değil eşimde bir buçuk yıl koşturdu peşinden beni ama levreğin peşindeki dördüncü yılım bu yıl

8. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Bir genc vardi levrek pesinde kosar dururdu. Sulara mi dusmedi, kamislar mi kirmadi.. Sonunda 35 cm ispendek der oldu :) mrsparkle. Kim ola ki idk

Dogru yoldasin Yasin :)

9. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Roy abi valla bilmiyorum yolum doğru mu eğri mi ama bi yola çıktık ya nasip dedik :)
    İnşallah 35 cm ispendek diyebilenlerden oluruz. Bu arada kim o terbiyesiz ya diicem ayıp olacak abime :) ben yine de bilmiyormuşum gibi sorayım kim ki o :)

10. fortuna

fortuna fatih

Favori Kamış:
    crivit
    Favori Makine:
    crivit
    En İyi Avı:
    yayin 45 kilo
    valla birader bu sene bizim 26 drome bolgesinden baliktan hic zevk alamadik ekip olarak
    asiri yagis baraj kapaklarin surekli acik tutulmasi yavru baliklarla birlikte anac baliklarin ortadan kaybolmasi bizi resmen bu sene soguttu baliktan ama persembenin gelisi carsambadan belli olur diye atasozumuz var mayis ayinda belli etmisti kendini balik olmayacagi uzun lafin kisasi cok kisir gecti bu sene artik truite mevsimini bekliyecez belki bi safari yada turnuva alursa martta oltalarin pasini aliriz insallah mayis ayinda yine boyle suprizlerle karsilasmayiz

11. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Bu sene pek yuz vermedi balik. Yaz kurak gecti, su berrak kaldi. Kasim cru'sunu goremedik daha. Ocakta debi artip balik kuytuya kacmazsa carnassier sezonu tirt bitecek. 3 tane duzgun yayin tuttum bu sezon gerisi tatmin etmedi. Perch bile cok zorladi diyebilirim

12. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Bana da kendimi bildim bileli yüz vermedi balık. :D Perch beni de çok zorladı. :p :D

13. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Siz yine de iyi sayılırsınız. Öpün, başınıza koyun abiler.;)

Perc beni hiç zorlamadı da.:eek:

:D :p :eek:

14. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    +15kg sazanlari golde ben gezdirmedim Nuri abi hihi. Mici kirik iki perch tutmak icin denemedigim montaj kalmadigi gunler oldu :)

15. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Kardeşim, 35 cm'liklere herkes ispendek diyebilir. Sende diyebilirsin. Bizim avlaklarda da ispendek derler. :D 35 cm'lik balık 500 gr gelir. 40 cm'in altı ispendek olarak geçer buralarda.
    Önemli olan ispendek diye salabilmek.
    Benim alt limitim 35 cm.
    35 cm'i tutarsa ispendek te desen, Mustafa da desen alacağım. :D
    Lakin çıkan balıklar 35 cm'den küçük olduğundan çoğu kez avlanmayı bıraktım. 35 cm'den küçüğünü yakalasaydım da salacaktım. :)

16. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Abi geçen sene yemli bir av yapmıştık ve 25-28 cm ispendeklerden bir kaç tane almıştı bizim arkadaşlar, ben de o kadar küçük gelecekse hiç gelmesin diye iğne boyumu küçültmemiştim, zaten limitin 25 cm olması bence saçma en az 30-35 cm olması lazım. Kendi adıma 25cmlik ispendek tutarsam kesin salarım diye iddialı konuşabilirim ama 30-35 cm arası için en azından ilk balığı sanırım salamam :)

17. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Senin 30 cm'i tutan ispendeği alman boynunun borcu kardeşim. :)
    Hatta limiti bulan palazı bile alsan çok abes karşılamam. Limiti tuttuktan sonra ilk balığın günahı benim olsun. Bu balık için ne sıkıntılar yaşadığını çok iyi biliyorum.

Çok ters zamanlarda, çok yanlış yerlerde çok emek harcadın. Uygun bir merada hafta içi aynı emeği versen kesin tutarsın. Hafta sonu, biraz yoğunlukla ilgili ama gene de ihtimalin yok değil.

Siz ne zaman balığa çıkabilirsiniz yazsana bana. Elimden gelenin en iyisini yapacam. Önce bir tane tut, sonra keşif avları yaparsınız. ;)

18. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Abi bu ayki av limitimiz doldu maalesef :( hanım sonraki haftaların hepsinde çalışıyor yıl başı gecesi dahil. Önümüzdeki ayın listesi çıktığında sana tarihleri atayım :eek: Bu gidişle bir elimde baston bir elimde spin takım hala ilk levreğin peşinde koşuyor olacağım :D

Bu arada ilgi ve alakana çok teşekkür ederim abi, iyi ki varsın :)

19. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Tamam Yasin'im. Aceleye gerek yok zaten.
    İyiki varım da, bi faydam dokunmadı. Yağmayan bulut gibi gürleyip duruyorum ama bi sonuç alamadık. :eek: :D Bende strese girdim valla. Tutsan bende rahatlayacam. :)

20. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Abi sorun sende değil bende :D:D:D :laughing: :laughing: sevgilisinden ayrılmak için bahane arayan kızlar gibi oldu ama idare et artık :)

Senin gölgen yeter abi faydam dokunmadı deme, avlaklara bakış açısı nerede ne tarz avlanılır ne zaman balığa gitmek mantıksız (ki çoğu zaman biz o mantıksız zamanlarda gidiyoruz)hepsini senden öğrendik diyebilirim ve daha nicelerini....
    Sohbet muhabbet ve çaylardan bahsetmiyorum bile :)
    Ne demiş adam bana levrek verme levrek tutmayı öğret :)