kofanam ziyarete gelmiş

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında metallurgist tarafından paylaşıldı.

1. metallurgist

metallurgist Gültekin Güler

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    merhaba arkadaşlar uzunca bir aradan sonra tekrar merhaba

11.12.2014 gece vardiyasından çıktım. sabah deniz güzel akşamsa meşhur yarıkkaya gösteriyordu. Hanım iskenderunda işlerimiz var dedi ama benim içim içime sığmıyor. ava gitmek istiyordum. denizcilere yaklaşınca sen beni denizcilerde bırak iskenderunda işini hallet ben akşam minibüsle dönerim dedim.

Neyse fazla direniş olmadan ava gitme iznini aldık. hazırlığımı yapıp atladım bota. amacım akşam üstüne kadar yemli avlanıp dönüşü sırtı ile yapmaktı. saat 11 de açıldığım denizde balık yapan kaya bulmam saat 13:00 civarlarını buldu. denizde dip akıntısı olduğundan fazla iştahlı değildi balıklar. çipura,mercan (namıdiğer cerbit), izbir, kara göz derken 2-2,5 kilo kadar balık yakaladım. saat 14:30 sıralarında yemli oltamı kontrol için çekmeye başladığımda yarı yolda olta ağırlaştı. meğer gelen bir palamut. anlamadim

palamutun peşine balık vurmaz olunca herhalde avcı balık başladı. barınağa mesafem 5 km ancak akşama varırım sırtıyla diye düşündüm. kıyılara doğru sırtı ile yol almaya başladım. vakitte ilerliyor. neyse kıyılarda tın tın giderken denizdede fazlaca poşet tahta dolu. küüüüt olta bir anda gerildi idk balıktan pek ümidim yok kayayamı takıldı poşetemi diye düşünürken 150 metre ilerde belgesel başladı. 2100 gramlık kofana atlaya atlaya kurtulmaya çalışıyor adrenalin tavan. yanımda kepçede yok nasıl alırım diye düşünüyorum bir yandan.

derken bota yanaştı canavar. 0,30 örgü misinanın önünde 1 metre 0,30 flourocarbon misina allahım kaçarsa ne yaparım diyorum içimden. botun yanında ilk kafayı sudan kesme denemesinde bir hızlandı bottan açığa doğru hemen saldım kopartmasın diye. tekrar yanaştırdım bota. bir deneme daha kafayı sudan keserken bu sefer bir sıçrama hamlesi ama bota doğru kaldırıverince hop botun içerisinde balık reeling mrsparkle :laughing: ağzım kulaklarıma vardı resmen.

savaş kazanmış komutan edası ile kuruldum botun içerindeki kamp sandalyeme artık vurursa vurur vurmazsada zaten alımımızı aldık diyerek sırtı ile dönüş yoluna geçtim. yol boyunca sayısız yoklama olsada başkaca yakalanan balım olmadı.

2. cakall

cakall Burhan Sait

Tebrik ederim.

3. İnan01

İnan01 İnan Köse

Favori Kamış:
    Daiwa Crosscast 2.59 28-84 / Major Craft Skyroad 2.44 7-23
    Favori Makine:
    Shimano Twinpower HG 4000 / Shimano Stradic Ci4 3000
    En İyi Avı:
    Balık
    Kimler gelmiş, hem de nelerle gelmiş. Hoşgeldin aramıza tekrar Gültekin abi :) Daim olsun inşallah

4. timuçin

timuçin Timuçin

Favori Kamış:
    Okuma luremania
    Favori Makine:
    Shimano catana
    En İyi Avı:
    Kalkan...
    Tebrikler, av çok güzel, anlatımınız da öyle...

5. bogaz_1905

bogaz_1905 Erdem

Favori Kamış:
    Lineaeffe Extreme Cast 430
    Favori Makine:
    Raw II 55
    Tebrikler sağlam adrenalin olmuş..:cool:

6. asım

asım asım bartınlı

Hey maşallah be

7. doğant

doğant doğan

Favori Kamış:
    kudos IM7 4.20
    Favori Makine:
    okuma salina 55
    En İyi Avı:
    eşkina 9 adet
    tebrikler...darısı başımıza.

8. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Hoş geldin sevgili Gültekin, ne iyi ettin de geldin.

Maşallah güzel balıklar avlamışsın, tebrik ederim. Aktarımın da çok güzel, nice güzel avlar güzel gönlünce olsun kardeşim.:)

"palamut" yanılmıyorsam bir yazılı orkinos ve henüz palaz. Hoş görürsen; sonraki avlarında gelmesi muhtemel 45 cm. den küçüklerini salalım derim.

9. metallurgist

metallurgist Gültekin Güler

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    teşekkürler

teşekkürler inan. inaşllah beklerim bir ara

teşekkür ederim. beğendiğinize sevindim

hemde nasıl

:)

amin cümlemize böyle güzel avlar nasip olur inşallah

abi. bende avı yakaladığımda aslına bakarsan burda olmaz diyordum ama sudan çıktığında kararsızda kaldım. sırtı iyice yeşil olunca sonradan anladık ama geç oldu malesef