Mersin Tisan 2014 Ağustos Raporu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Bordor tarafından paylaşıldı.

1. Bordor

Bordor CAN BUGRA

Favori Kamış:
    Shimano Vengeance 270 MH
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro 40
    En İyi Avı:
    Lambuka,Yayın,Sudak limit üstü :)
    Öncelikle herkese merhaba,

Ankara göllerinden senede 1-2 kez de olsa denizde balık tutma fırsatı yakalayabiliyoruz.

Bu sene tatil için Mersin Tisan koyuna geldik. Tabi ilk günümden itibaren farklı yöntemlerle avlanmaya çalışıyorum.

reeling 1. gün,

Koyun (bilenler için) adayla harebeler arasındaki kayalık kısmında, spin yöntemiyle av yapmaya başladım.

3. atışımda yaklaşık 3.5kg'lık balon balığı yakalamak gibi talihsiz bir durum yaşandı. Tatil öncesinde içimden inşallah yakalamam dediğim balığı, daha ilk spinlerimde yakaladım ne yazık ki.

Bir yandan spin yaparken, diğer yandan dip oltam ile aramalar yapmaya başladım.

Yaklaşık 15cm civarında Karagözler yakaladım 3 adet. Tabi ki onları denize geri gönderdik. :hungry:

Bu sırada yaklaşık 2 takım dip oltamı fırdöndü kısmından kaybettim. Genel olarak sert vuruşlardan sonra sarmaya başladığımda, daha mücadele başlamadan fırdöndü bölümünden kopmuş şekilde geliyordu.

2. gün,

Aynı kayalığın devamında ve adaların çıkış noktasında farklı bir kayalığa konuşlandım.

Spinn atışlarım başladı tabi ki. Yorulduğum bir anda salyangozlu dip takımlarımı ve hamur takımlarımı gönderdim.

Spinlerde bir iki vuruş aldım ancak bu %1 oranındadır sanırım.

Dip takımlarımda ise çok güzel ve güçlü bir vuruş aldım, .5mm'lik bedene eklenmiş .3'lük iğnelerle mücadele başladı. Ancak mücadele bir anda yine son buldu. Genelde çok asılarak ya da çok hızlı sararak mücadeleyi kesmiyorum ama oltalarımın hep fırdöndü noktasında kopuyor olmasına amatörlüğüm çerçevesinde cevap bulamıyorum.

Malum göl balıkçılığında kullandığımız takımlar denize oranla biraz daha sağlam ve mm bazında kalın oluyorlar. Ama dayandıramadım takımları diyebilirim.

Tuttuğum bir kayabalığı benzerini yem yaptım, Fladen marka çelik 4 iğneli takımımı, 30gr'lık gezer ağırlık ile tam geçiş noktasına. Bu sefer daha temkinli olarak, oltamın ucuna hassas bir zil, güzel bir açı ayarladım.

Bu arada spinlere devam ederken, 10-15 dakika sonra şüphelenerek oltayı kontrol etmek adına hafifçe çektim. Bomboş bir olta geliyordu, bomboştan kasıt yine aynı yerden kopmuş bir olta... Kısacası hiç bir yere takmadım, hiç bir mücadeleye girmedim, zil çalışı, olta kalamasında herhangi bir misana bırakması söz konusu olmadan olta kopmuş :) Bedeni 0.50mm olan misanın klips noktasından sonra, kanca takımının fırdöndüsünden 5-6cm misanı sonrası yok.

2. gün yaklaşık 3-4 dip takımı kaybettim. Çoğunda ya hiç vurma bile olmadı, ya da mücadele sonrasında bir anda olta bir yerlere takıldı. Bilemiyorum.

3. gün,

Bedbah geçen zamanlardan sonra şnorkel ve paletlerimi alarak denizi yaklaşık 2.5 saat taradım. Tüm avlaklarımı sessizce gezdim.

Genel olarak kıyıdan ilk 30metre dolaylarında Karagöz, Kefal (tüm gezide gördüğüm 5-6 tanedir), yavru balıklar vardı. 100-200metre civarında Carettalar'dan başka bir şey göremedim.

Hala anlam veremiyorum nerede yanlış yapıyorum.

4. gün,

Tisanın çevresinde tüm koyları tarayarak doğru avcılığı yapabileceğim noktaları aradım. Fiziki şartlar olarak kıyıdan avda tek alternatif Tisan iskelesi civarı. Batı koyu vb. yerlerde fiziki şartlar imkansız bir deneyim sunuyor. 4 gün boyunca Tisan civarında 30 km'ye yakın yürümüş olabilirim, ayaklarım yara bere içerisinde dikenler vb. nedeniyle.

Adeta balıkçı değil, doğa yürüyüşçüsü oldum :)

5. gün,

Sabah 6'da uyanarak iskeleden spin denemeleri yaptım. Vuruş sıfır.

Yine Balon balığı ile tanıştığım noktaya yöneldim. Tabi ki bedevi şansım nedeniyle tekrar balon balığı tutmak zorunda kaldım. Bu sefer onu suya tekrar göndermedim, biraz canilik oldu ama bu balık yüzünden, ne denizde balık, ne amatörde takım kalıyor. Normalde yemeyeceğim şeyi asla öldürmem ancak bu sefer 5.günün şafağında sanırım sinirlerim balon gibi patlamış oldu.

Misina olarak Fladen Fluocarbon kullanıyorum, beden dahil. Spin kamışım Shimano Vengeance 2.70- makinam Okuma Safina Pro 45. Sahtelerimde 15-40 atar kamışıma uygun aralıklarda, parlak.

Dip takımlarım genel olarak gölde kullandığım bedenler. Makineleri Bauer, kamışları remixon. Giriş seviyesi.

İğnelerim ve olta takımlarımı Avmarketimden almıştım.

Nerede yanlış yapıyorum acaba? Koyda balık mı yok? Tekneyle açılanlar bazen Akya ile dönüyor, bazende ufak tefek balıklar görüyorum. Daha canlı bir levrek göremedim. Bu levrekler nerede??

2006-2008-2012 yılları raporlarını okudum, 6-7 yıl öncesinde koy adeta balık cennetiymiş, baracudadan bahsediliyor. Şuan baracuda mı? :)

Tisan koyuyla ilgili bilgisi olan var mı?

Hatalı olduğum noktalara yardımcı olabilecek var mı?

Bir de sevabına teknesini üstüme fırlatabilecek olan var mı?

Balıktan soğudum....idk

2. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Israrlı, emekli aramalara rağmen üzücü sonuçlar alsanız da okuması güzeldi.
    Korkarım ki balon balıklarıyla başınız ağrımış. :(

Bu balonların egeye de bulaşmasından bende korkmaya başladım.
    Suların ısındığından mıdır, ülkemizin iklimsel değişimindenmidir bilmem ama Akdenizde görülen türler buralarda da sıklıkla görülmeye başlandı.

Önce iskarmoz, bu aralar çatal kuyruklar. Ardından inşaallah balonla da tanışmayız...!!!
    Umarım bu balona bir çare bulunur.
    Gönlünce avlarınız olmasını dilerim. :)

3. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Şanssız girişimlerinize ben de üzüldüm. Çok sinir bozucudur. Ama sanki daha bir bilenmiş gördüm sizi, her ne kadar soğudum falan deseniz de.:thumb:

Zaten ısrarla 1 değil 3 değil günlercce emek-zaman harcamış olmanızdan belli sıkı bir avcı olduğunuz. İnşallah gönlünüzce güzel balıklar rastgelir diyeyim.;)

Snorkelli keşfinde balon görmedin mi hiç? Benim de aklıma balon geldi ancak bundan bahsetmemişsin, tereddüt ettim şimdi.

4. Bordor

Bordor CAN BUGRA

Favori Kamış:
    Shimano Vengeance 270 MH
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro 40
    En İyi Avı:
    Tesekkur ederim.

2 gunluk aradan sonra dun farkli
    bir koya, adeta dag tirmanisi seklinde giderek
    konuslandim.
    Once tabi ki suyun tadini cikardim, dip
    dalislari yaparak mevcut yuva noktalarini, yosun durumunu, kaya durumu kontrol ettim.

Zarganalar ve karagozler vardi.

Bir sure zargana ipegi ile at cek yaptim
    ama sikici oldu.

Daha sonra sahtelerimi devreye
    soktum, at-cekten yoruldugum bir ara ara bermistim
    ki, denizde ciddi bir karmasa
    cikti. Kucuk baliklar koya dogru kaciyordu.

Hemen at ceke basladim ve ilk guzel avimi yaptim.

Hatta ilk atisimda mucadeleden kurtulan bir baligi, ikinci atisimda tuttum. Gercekten ilginc bir av oldu.

Tuttugum baliga ilk defa rast geldim, ne yazik ki
    ignem baligin gozune gelmis, hatta ilk vurusum da sirtindan olmus. Bayag bir hirpalanmisti.

cevredeki insanlara turunu sordugumda ilk defa duydugum lambuka
    baligi oldugunu solediler.

55cm boyunda, 570 gram agirliginda buyuleyici renkleri olan disi bir lambuka
    tutmustum.

boyu nedeniyle atmadan eve getirdim, zaten aldigi darbeler nedeniyle hizlica
    bir olum gerceklesmisti.

Daha sonra bu baligin aslinda col
    daha buyuyebilecegini ogrendim, uzulmedim diyemem.

Tadi gayet guzeldi, hafif
    eksimsi, limonu onceden sikilmis
    gibi ;)

yanina da balikcilardan levrek almistim, guzel
    bir aksam oldu.

Mucadele oncesi baliklar denizden kacisiyor, lambukalar sudan firliyor, gorsel bir solen sunuyorlardi. Inanilmaz ve mucizevi bir yesil...

bu gece levrek avina gitmeyi dusunuyorum yine
    ayni koya.

Hayirlisi insallah. Herkese rastgele.

5. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Boya göre gramaj çok düşük. Gerçi benim tutabildiğim bir balık değil ama o boydaki bir lambukanın en az 1,250 gr falan olması lazım gibi geliyor bana.

Levrek olsa 1,750 civarı gelirdi.

Güzel aksiyon olmuş, fotoğraf ta çekebilsen tam süper olacak. :)

6. Bordor

Bordor CAN BUGRA

Favori Kamış:
    Shimano Vengeance 270 MH
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro 40
    En İyi Avı:
    Bende gramaja sasirdim disi olmasindan kaynakli olabilir ya da bolgede yeterince besin kaynagi bulamiyor da olabilir.

Derisinde bir takım yara izleri vardı sanirim yorgun bir disiydi.

Baliga cikarken dag tepe asmak ve zaman zaman belime kadar suya girmek zorunda oldugumdan cep telefonu goturmuyorum. Gelirken de baligi balikcida
    temizletmistim. Yarim halde kesilmis fotolarini paylasacagim artik.

Sand eseri avlanma anina denk geldim, yoksa kiyidan pekte kolay tutulacak
    bir canavara benzemiyordu.

7. Bordor

Bordor CAN BUGRA

Favori Kamış:
    Shimano Vengeance 270 MH
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro 40
    En İyi Avı:
    Tisan Avlak Haritası

Tisan Avlak Haritasını çıkardım. Fotoğrafları eşimin telefonunda olduğundan daha sonraki bir tarihte paylaşacağım.

Sektör 1 ; Liman - Müze sonrası ; Karagöz / Balon Balığı

Dip : 20-25m'yi bulduğunu tahmin ediyorum. Genel olarak kayalık, sığlaşmaya başlayan noktalarda kaya oluşumları var, bu nedenle dikkatli avlanmak gerekiyor.

Kayalık bölge, konuşlanmak için yeterli kaya adacıkları var. Tisan limanı ve müzesinin bulunduğu, yoğun dikenli, çalılı, ulaşımı oldukça zor bir bölge.

Liman ve sektörün ilk 100 metresinde balon balığı sayısı oldukça fazla.

Tatil boyunca tutulan balon balığı sayısı 10'u geçti. Bu bölgede kaybedilen takım sayısı da azımsanamayacak derecede.

Sektörün Tisan Sahilden en uzak noktaları oldukça sessiz ve balık açısından daha elverişli görülüyor. Akıntı söz konusu.

Sektör 2; Tisan Sahil Bölümü ; Karagöz/Kefal/ Levrek (olduğu söylendi)

Dip ; Sektör 1 e doğru olan bölümler kumluk, Sektör 6'ya doğru olan bölümler ise taşlık.

Bu bölümde genelde irili-ufaklı karagözler ve 15-20cm'lik kefaller var. Genel olarak av verimsiz, gürültü yoğunluğu oldukça fazla.

Levrek için sabah gün ışımadan, güneş doğduktan sonraki 1 saate kadar yapılan avlar verimsiz.

Bu bölümde insan yoğunluğu nedeniyle balıkların uğramadığını varsayıyorum. Ayrıca S1'den geçiş yapması gereken balıkların, balon balıkları nedeniyle artık S2'ye girmekten imtina etmekte olduklarını tahmin ediyorum.

Bir diğer olasılıkta koyun önünde bulunan adanın açıkların trol çekiliyor şeklinde duyduğum söylenti. Kısaca S2 av konusunda en verimsiz alan.

Sektör 3; Ada sahilleri ; Zargana, Karagöz, (Çipura)

Oldukça derin bir ada sahili, yeryer zargana toplulukları. S3 civarında tespit ettiğim kadarıyla balıkçıların atmış olduğu kafesler söz konusu. Kafeslerin bir çoğunun ağzı kapalı, açık kalan 1 adetinde bayağ bir derinde büyükçe bir karagöz ya da çipura gördüm. Derin olduğundan dolayı tam olarak tespitini yapamadım.

Adaya oltayla çıkamadığım için avlanma deneyimim yok, yalnızca dalışlardan gördüğüm hususlar.

Sektör 4 ; Batı Koyu ; ???

Bu bölüm 100 metre gitseniz dahi 5m derinliği geçmeyen bir nokta. Dip canlılığı yumuşakçalar vb. yönünden oldukça verimli ancak burada yapılan avlar oldukça verimsiz.

Sektör 5 ; Batı Koyu kayalıkları ; ??

Dalık gerçekleştiremedim ancak spin denemelerim oldu. Coğrafi özellikleri oldukça zorlu. Kayalıklar gerçekten yorucu. Salyangoz, karides vb. yem avları için tam bir depo.

Derinliği 5-7 metre arası olduğunu tahmin ediyorum.

Sektör 6 ;

En bakir noktalardan birisi ancak sadece bir noktada av yapma imkanı bulunmakta. Kıyıdan av için oldukça elverişsiz, toprak kayması ihtimali olduğundan dolayı riskli bir bölge.

Dip kayalık ve tisan koyunda sanırım en derin bölgelerden birisidir.

Toprak kayması-taş düşmesi ihtimalleri nedeniyle uzun süre avlak olarak test edemedim. Dip oltalarının katil noktalarından birisi.

Sektör 8 ; 3-5-8 ; Lambuka avlağım

Sektör 8 e ulaşmak oldukça meşakatli ve zor. Düşme tehlikesi oranı yüksek. Bu noktada insanlar yalnızca denize atlayabiliyor, kıyıya inebilen insan sayısı yok denecek kadar az.

Tisanda kapalı koy olarak tanımlanabilecek tek nokta. Batı koyu derinlik nedeniyle bir havuzu andırıyor, ancak 3-5-8 noktası avcı balıkların av balıkları kıstırabileceği bir nokta olduğundan daha hareketli.

Lambukayı bu noktada avlamıştım. Müren balığı gördüm. Zargana bu bölümde oldukça yoğun ancak boyut itibariyle yeterli değiller.

Prensip olarak avlak paylaşmayı sevmiyorum ancak bu bölgede hırsı olmayan amatörlerin bahsettiğim sektörlere ulaşması mümkün değil. Dağcılık yapmaları gerekiyor :) Mersin sıcağında o noktalara tırmanmak, inmek gerçekten fiziksel güç gerektiriyor. Bu nedenle paylaşım yaparken çekinmiyorum. Ayrıca forum üyelerimizin avcılık konusunda bilinci dolasıyıyla da bir çekincem bulunmuyor.

Buraya av için gelecek herkese tek tavsiyem, yanlarında teknelerini-botlarını getirmeleridir.

Aksi takdirde verimli avlar yapamayacaklardır.

Herkese rastgele... reeling

Ekli Dosyalar:

8. zinan

zinan sinan turgut

sevgili dostum,

Tisan, malesef eski Tisan değil. Hemen hemen her güzel koy gibi orayı da mahvettik. Eskiden şöyleydi böyleydi diye anlatmaya başlayıp hem kendimi hem sizi üzmek istemiyorum ama mevcut durumda spin avları için çok verimli bir yer değil. Levrek son iki yıldır hiç görmedim fakat bu mevsimde Lambuka, Palamut, Akya, Liça ve Baraküda kıyılarda görülmekte ve av vermekte. Yine de senin de söylediğin gibi kıyıdaki avlaklara ulaşmak için çetin bir mücadele gerekiyor. Dip avcılığı için de son derece dikkatli olmak lazım hem zeminin keskin kayalık yapısı hem de Balon belası oltaları tehdit etmekle birlikte, Sargoz gibi balıkların hem popülasyonunda hem de boyutlarında müthiş bir azalma söz konusu. Yine de suyunu denk getirebildiğin zamanlarda keyifli av yapabilme imkanın var. Ayrıca Kefal bol miktarda ve küçüklerden fırsat kalırsa güzel boylarda mevcut. Lokma veya sarma yöntemleri ile bol bol av verir.

Bot veya tekne ile açılma şansın olur ise bölge yerlilerinin "Merbun" veya "Kılkıyruk Mercan" dedikleri Kızıldeniz göçmeni Latince adı "Nemipterus Japonicus" olan balıktan bol miktarda avlama şansın olur. Onun yanında nadiren de olsa Trança, Kubbes, Gümüş ve Kırlangıç da avlayabilirsin.

Ayrıca gündüz hava kararmadan Melanur, Kubbes gibi canlı yem olarak kullanabileceğin balıkları sağ olarak akşama kadar saklayıp, hava karardıktan sonra bırakma takımlar ile av yapmayı deneyebilirsin, zaman zaman bu yöntemle iyi Kuzu ve Baraküda avları yaptık.

Tisan, Mavikent, Ovacık civarlarında avlak, taktik ve tekne gibi konularda dileyen arkadaşla elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılar, Sinan.

9. semihyildizcelik

semihyildizcelik semih

Favori Kamış:
    Linea effe
    Favori Makine:
    Okuma Salina
    En İyi Avı:
    10,5 Akya
    Kendine öncelikle güzel bi Rapala maxrap fayu rapala ve min.30gr max.45 gr lık bir beyaz renk yumurta şamandıra(en az 3 adet) ve 5,5'lik 3 lü fıstık yeşili simli silikon zargana takımı(en az 3 takım) edinmelisin. Daha sonra ezan ile birlikte Kendine derin bir bölge bulmalısın ama mümkünse burası koy değilde daha çok açık denize bakan açısı daha geniş ve batıya doğru atış yapabileceğin bir konumda olacak şekilde bölgeye konuçlanıyorsun ve denemelere başlıyorsun karanlıktan aydınlığa geçerken baracuda alacağına kalıbımı basarım. Güneş kendini göstermeye başladığında ise şandıranın arkasına 3 lü silikon takımını bağlayıp başlıyorsun bölgeyi sağlı sollu taramaya saat 8 e kadar nevaleyi topluyor ve 1600' a kadar istirahat için evin yolunu tutyorsun 1600 da denizin yolunu tutuyor aynı bölgede tekrar silikon balıklarınla avını gerçekleştiriyorsun sonra evine gidip bir güzel afiyetle balıklarını yiyorsun bu dediklerimi yap balık almazsan hafta sonu yanına gelir uygulamalı gösteririm sana.
    Rastgele.... Resimleri bekliyoruz...

10. Bordor

Bordor CAN BUGRA

Favori Kamış:
    Shimano Vengeance 270 MH
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro 40
    En İyi Avı:
    Semih Bey ilginiz için teşekkür ederim. Zira Tisan 2014 sezonunu kapatmış durumdayım.

Ne yazık ki Akdenizin "dağlar kıyaya paralel uzanır" hikayesi nedeniyle "denize açıklık" yakalamak imkansız gibi görünüyor. En azından ben bahsettiğiniz değerde bir avlak ortamı yakalayamamıştım :)

Sağlık olsun, bir daha ki sene o taraflarda olursanız birlikte avlanma ve tanışma fırsatı yakalarız. Sağolun.

11. bd2002tr

bd2002tr

Favori Kamış:
    3 adet makaralı olta takımı
    En İyi Avı:
    sazan= 0, turna=1, yayın vs=0, 10 çuval yosun, ahh
    Can Bey; yaklaşık 3 sene önce bende Tisan'da 5 gün balık peşinde koştum. Haziran ayı son haftasıydı. Sektör 2 olarak tanımladığın sahil bomboştu o dönem ancak yemli ve at çek avlarım da hiç balık alamadım. Sizin sektör 5 olarak tanımladığınız alanın daha ilerisinde ulaşımı nisbeten kolay bir yer buldum ve kaya üstüne konuşlanarak yemli ve at çek avı yaptım. At çek ile 3 kilo civarı balonu dışarı alırken misina kopması üzerine max-rap sahtemide alarak gitti. Peşinden yemli takımlarımda ufak zil tıkırtıları sonrasında sizinde bahsettiğiniz takımın uçması olayı yaklaşık 10-15 kez gerçekleşti. Bozulan sinirlerim sonucu çelik tel ile hazırladığım takımların birisiyle büyükçe bir balon yakaladım. ancak diğer çelik tel takımıda aynı hışıma uğradı. Benim kanaatim orada bolca balon bulunmakta ve takımları koparmakta. Balonlardan kurtulan bir takımımla muhtemel sinarit palazı olduğunu düşündüğüm bir balık yakalamıştım. iyi günler

12. semihyildizcelik

semihyildizcelik semih

Favori Kamış:
    Linea effe
    Favori Makine:
    Okuma Salina
    En İyi Avı:
    10,5 Akya
    Nazik teklifiniz için onur duydum, Teşekkür ediyorum.
    Kısmet tabi ki, neden olmasın ama bence bir fırsatını bulursanız özellikle ekim sonu ve kasım başında gelmelisiniz hatta imkan bulursanız da ve kış mevsimi ocak şubat gibi balık avına özel bir kaçamak yapmalısınız derim ben.
    İnşallah daha güzel avlar için seneye tatil planlarınızı ağustos sonuna ve ya eylül başına yapma şansınız olur.

13. fatihtirki

fatihtirki Fatih

Peki bu tisanda hiç derin bölgelerde shore jig yapma imkanı olan olmadı mı acaba? Derinlik ideal gibi görünüyor. Arazi şartlarını aştıktan sonra atış yapılabilecek bir alan bulunursa kakıç yardımı ile yakalanan balık yukarıda alınabilir. Sektör 8 de bahsettiğim gibi atış yapılabilecek alan var mı? Tahmini ne kadar sürede ulaştınız sektör 8 e?

14. Bordor

Bordor CAN BUGRA

Favori Kamış:
    Shimano Vengeance 270 MH
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro 40
    En İyi Avı:
    Gun itibariyle tekrar tisandayim.

Bir yillik aradan sonra gol balikciligindaki ilerlemem nedeniyle takimlarim ve sahtelerim daha profesyonel.

Jackall Bros, Rover vb. sahteler var. Bu sefer iki amatoruz.

Hatta boru kurdu, midye gibi canli yemlerimiz de dolapta.

Bakalim bir haftalik periyotta neler yapacagiz.

buralarda olan varsa birlikte avlanmak isteriz.

gorusemk uzere

15. CarpHunter58

CarpHunter58 Mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Yayın
    Bol şanslar rastgele :)

Bir daha ki raporlarınızı fotoğraflı istiyoruz reeling