Bu kere bizim sinagritler,barracudalar sair sırtı balıkları avlarımız.

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Balık avı, herzaman yenilenen bir his olarak hep en sevdiğim uğraşım olmuştu.
    Şimdilerde ise hemen her duygum körelsede tamamen ayaktadır.
    Çok üzüldüğünde sinirsel olarak özellikle kollarım,ayaklarım ağrır,topal,bezgin,zoraki gülümseyen,arada dalıp giden,yakın yada uzak geçmişini düşünen,bir tarafı hep aksayan,herzaman sevimli olmaya çalışan bendenizin hep genç kalan tarafı işte bu uğraşısısıdır.
    Sabahın beşi,akşamın beşi süren sırtı avımızın hasılatı,kısır denizin sanki zorla elinden aldığımız güzelleri.
    Bakalım beğenecekmisiniz.
    Yarınmı,elbette aynen devam edecektir.
    Sevgi ve saygımla kalınız.

Not;Sinagritler bilahere salınmıştır videosunu yakında göndereceğim

2. Çağrı AYDOĞDU

Çağrı AYDOĞDU Çağrı AYDOĞDU

Favori Makine:
    alba star double60
    Bu güzel paylaşımınız için teşekkürler.

3. lorel

lorel İLYAS SÖYLEMEZ

Tebrikler Büyük Üstadım,
    Her zaman rastgelsin.

4. nertetiker

nertetiker ÖNER

Favori Kamış:
    REMIXON STORM SURF KAMIŞ 100-275G 420CM
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40 makine
    En İyi Avı:
    AVIN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ :)
    sen tut baba biz zevk alalım.

5. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    çok güzel av bir avı resimleyip bizle paylaştığın için çok teşekkürler.

6. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Bir Yunandan, bir bizden.

Bizim sinolar yunanlı akrabalarına göre az cılız kalsalar da eminim ki gönderdiğiniz körpeler daha bir serpilip, daha bir gürbüz olarak gelecekler pambık dedelerinin kucağına.mrsparkle

7. genckemo

genckemo kemal genç

Favori Kamış:
    okuma v system 240-okuma lure mania 185
    tebrikler Vedat ağbi her daim rastgele :)

8. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Bıkmadınız şu balıkları kameraya yapıştırmaya yahu:) :) :) Zaten salacaksınız,bu kadar ince pozlara ne gerek var:D alışkanlıktanmıdır nedir:D
    Kızmıyorsun değilmi sevgili ağabeyim:D vallahi pozları görünce yüzümde bir tebessüm,aklımdanda bunlar geçti:)

9. turnameraklısı

turnameraklısı Yusuf İMRE

Favori Kamış:
    Cormoran Black Master
    En İyi Avı:
    Turna-1,130 Kg. Levrek-1,450 Kg.Kofana-2 Kg.Deniz Turnası-80 cm.
    tebrikler üstat.Nice güzel avlara.İnsan sevdiği şeyi yapacaksa ne ayağının ağrısını hisseder ne kolunun.Bizler bu hobi ile unutuyoruz büyün sıkıntılarımızı.

10. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Fatih

Hayret ettiğim nedir bilirmisin.Senin gibi bu işin ilmini yapmış,bu aralar pek paylaşım yapmıyor olsada,zamanında meraların haritasını çıkaracak kadar avlanmış tutkulu bir avcının,bazı basit yorumları yapan kişilere benzer yorum yapmasıdır.

Sana kızmıyorum ama üzülüyorum.

Bak şu yazdıklarımı bir oku hele.

Onlarca kere balık resimleri çekerken tenkit almış ve her seferindede,kim ne yapsın benim kel kafamı,yada koca göbeğimi,esas olan balığın güzelliğini,tam hattını yansıtmaktır demişimdir.

Arada 30-40 evvelininde resimlerini yollamışımdır.O zamanlarda hava atacak,beğeni alacak kimseler yada ortam meydanda yokken dahi,verdiğim pozlar çektiğim resimlerdede balığın ön planda görülmesi esas alınmıştır.

Her zaman dedim benim bilindik ustalarım olmamıştır.Ben herşeyi küçücük yaşımdayken kendi,kendime vebalık tutmanın etik kaidelerine vakıf,Ankarada b ulunan yabancı elçilik yada asker mensuplarından öğrenmişimdir.

Bunların arasında yakala,bırak,balık resmi çekmek yada çektirmekte vardır.

Sen araştırmacı bir kişiliğe sahip olupta,naslı olurda tüm yabancı yayımlarda,katalog ve dergilerde,forumlarda,internet ortamında herzaman balığın güzelliğini ortaya koyarcasına,ön plana çıkarıp resimler yayımlandığını bilmezsin aklım hafsalam almıyor.

Ozaman hakikaten ümitsizliğe kapılıyorum.Ben onlarca senedir bazı dergilerde mail ve forum,face ortamında boşuna çabalayıp durmuşum,lanet olsun diyesim geliyor.

Bugün b enzer bir resmimim altına facede üyem olan ancak tanımadığım bir kişi bana üçkağıtcı,pe....yazmıştır.Sebep işte resimlerimden birisidir.

Kendisini sair üyeler adeta boğmuş bir daha yazamaz hale getirmişlerdir.

Hal böyleyken senden böylesine bir tenkit almak beni, dedim ya üzmüştür.

Bugünde muhteşem birsırtı avı yaptık,üstüste gelen sinagrit palazlarını saldık sadece birisi karelerden birisine girmiş,tarafımdan bilahere salınmıştır.

Ne burada ne başka yerde bukadar çok salma yapılamaz,afiyetle yenir yada satılır.

Ben kıt,kanaat geçinen birisiyim pekala bunları kilosu 60 ytl'den burada yaşayan sair şehirliler gibi satar yada mezelirakı masalarında tüketirdim.

Kulak misafiiri olan balık manavı,müdahelede bulunmuş,700,800 gr gelebilen bu sinagritleri hep salmamızın mantığını anlayamadığını,bukadar yer ve kişiden balık topladığı halde,böylesine bir hareketi görmediğini ifade etmiştir.

Ben emek vererek resimleyip,videolayıp sizlere bazı ayrıntılarınıda belirterek yolluyorum ve böylesine yorumlar alıyorum.

Şİmdi artık mercan avlarım gibi mutad hale gelen sırtı avlarımı raporlayıp resimleyip sizlere yollamayayımmı,bunumu istiyorsunuz.

Sevgiler

11. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Sonki avlarınıza katılım sağlayan arkadaşlarımıza birer cümlecikte olsa mukabelede bulunup, taktirlerini sunmanın karşılığında bir teşekkürü esirgediğinizi görüyorum sevgili üstadım. Oysa paylaşım yapmaktaki maksat karşılıklı iyisiyle kötüsüyle, taktiri ile tenkiti ile birlikte olduğumuzun aynı geminin yolcuları olduğumuzun ekşi tatlı tezahürleri değil midir?

Önceki konularınız böyle değildi. Önceki dediğim şu face grup olayı çıkmadan önceki. (Face ahh face, girdabına aldın "koca dünya"yı.:eek: ) Her kişi ile özel ilgilenir, bed-güzel demeden tüm katılımcıların ruhuna hitap eden daha bir kuşatıcı ve sıcak yaklaşımları sergilemekte gayet istekli ve daha "vedut" idin.

Şimdilerde durum biraz farklı tezahür ediyor. -mesela bu konuda- Sevgili Fatih ağabeyden önce katılım sağlamış üyelerimiz varken ve onlara bir iki kelam etmek dururken sanki "olumsuz" birşey yazılsında siz de içinizdekileri dökün acilliği ile döşenmişsiniz. "Üzülmeyi mi istiyorsunuz?" sorusunu sordurtacak bir yaklaşıma teşne hissiyat, eninde sonunda üzülmeyi bulur merak etmeyiniz. Ama aslolan paylaşımın da ruhuna uygun olan iyiyi, güzeli, sevinci kovalamak olsa gerek.

Vedut yüreğin önce kendini sonra bizleri kuşatsın. Hepimizi.mrsparkle

12. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Ballim.

Beni ayakta tutan adrenalin ile,müspet yada menfi yorumlardır.

Bu durum adeta doping tesiri yapar ve bende artık iyice hantallaşan vücudumu tekrardan toparlayıp avlarıma ve katılımlarıma devam ederim.

Forumlara yürekten bağlıyımdır.Oradaki bazı kardeşlerimede öyle.

Face ve forumlar arası bir mukayese yaparsam aslında yüreğim forumlardan yanadır.

Ancak kimi zaman,helede bu yaz aylarında en büyük derdim zamanın yetmemesidir.

Bu bakımdan serzenişinde haklısın.

Geçte kalsam yorum yazan herkese elbette dönecek ve hatta eski konularımıda tekleyerek atladığım varsa cevaplayacağım.

Orhan Kaptanımız herzaman yaptığı gibi ortalıktan çekilmiştir.

Nedendir bilinmez sırtı avınıda ben meralarda dolaştığımdan olsa gerek, sanki bırakmıştır.

Bak ben böyle yapmam,aksine üstüne,üstüne giderim olayın.

Bu bir suçsa yada hataysa affola.

Sevgi ve saygımla kal Nurim.

Not;Sırtı konularım ve avlarımızla ilgili paylaşımlarım devam edecektir.

13. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    teşekkürler sevgiliÇağrı,rasgelsin

14. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    teşekkürler sevgili İlyas sağolasın,sanada rasgelsin

15. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    inanızki szilerde tutunca bendekeyf alıyorum,sağolasın

16. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    bende ilgi ve yorumlarınıza candan teşekkür ediyorum,rasgelsin

17. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Hergün illaki bu palazlardan oltamıza takilmakta,bizde incitmemeye gayret ederek tekrar salmaktayız.Bir tane bile limit35 cm'nin altında sinagrit palazı alıkoymadık ve vicdani limitimizi ise 40 cm olarak belirledik.

Kimi zaman resim çekelim derken az sersemleserde,sonunda az dolanıp dalabiliyorlar.Artık daha çabuk suya iadeye gayret ediyoruz.

Sevgimle kal Nurim

18. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Tebrikler.

1 Sahte 2 İğne 2 Balık Her zaman denk gelecek bir durum değil artık kimin oltasına geldiyse bilet alsın 3 haftadır Sivriceye gelme niyetinde oluyorum ancak havaların kötü gitmesinden dolayı gelemiyorum derin su sırtısı için çok güzel bir sahte yapmış yo-zuri ağır bir sahte 90gr 7m dalarlı geldiğimde kahvede yada başka biryerde denk gelirsek yakından incelersin diyeceim ama vardır sende o sahte şimdi kırk yıllık tereciye teremi satalım değilmi Vedat Amca

Son olarak gerek eleştirileri gerekse övgüleri ters anlamaya başladın dos doğru söylenenlere kızma ve kırılma burada sevmediğin insanların başını çeken ben bile seni çok seviyorken senin çok sevdiğin insanları kırma herzaman rastgelsin

19. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Sevgili ağabeyim,şaka yapmaya çekindiriyorsun adamı:) arasıra sevdiğini kızdırmak için ,damarına basılır bu balıkçılık aleminde:)
    Sinaritler görünmeye başladı(eh karşıdanda aldın kuzuları) neşen yerine gelmiştir,ustamı biraz kızdırayım dedim:) sende hazırsın hemen kızmaya :)
    Tamam seni çok kızdırdılar,çok kırdılar ama sende biliyorsun ki benden sana yanlış olmaz:) gönüllerimiz birbirine yakındır.
    Yinede kırıldıysan özür dilerim:) ama arasıra basacam yine damarına bilesin:D

20. mustafauzkes

mustafauzkes mustafa

ağbi rastgele emeğine sağlık.............