Çapari Seçimi?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında srcn.41 tarafından paylaşıldı.

1. srcn.41

srcn.41

Favori Kamış:
    Milennıum 60 ve Beta 60 Albastar makina,dragon ve discovery kamiş,el oltası,hassas kamiş
    En İyi Avı:
    Resimdeki eşkina,İstavrit,lüfer,zargana,meszgit
    Piyasada birçok çapari satılıyor Eskiden Martı tüyüyle satılırdı çapariler şimdi martı tüyüne balık geldigi yok yeni yeni fosforlu fosforlu çapariler var Sizce hangi çapariye daha fazla balık geliyor hangi renge Şimdiden teşekkürler

2. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Kimse kesin bir şey söyleyemez bu konuda.
    Balık çok olduğu zaman hepsi alıyor. Balık az olduğu zamansa havanın denizin suyun durumuna göre, kıyı yada derinlik durumuna göre ve tecrübelere dayanarak seçilecek çaparileri konuşmak lazım. Yoksa doğrudan şudur demek mümkün değildir.

3. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Bende çapariyi hiç bilmiyorum ama balık varsa hava şartlarıda iyiyse gerisi hikaye balık geliyor birazda sanş faktörü tabiii:)

4. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    En iyi çapari, tavus tüyünden yapılandır derler ama inanmayın.. En iyi çapari, olmayan çaparidir..

Çünkü, çapari ile kıraça tutacam diye, at, çek vs. bir sürü hamallık yaparken, denemediğiniz için bir sürü güzel avı yapamazsınız..

2-3 yıl önceydi.. Üsküdar - harem arası bir yerde, kayalıkların üstünden rapala sallıyorum.. Makineyi, kamışı, rapalayı filan yeni almışım.. Makinede 1000m Whiplash sarılı.. Herkes "ona bir şey gelmez", "yeşil çapari at." vs. diyordu.. Ben inatla attım çektim.. Ve bingo.. Koca bir orkinos (tombik desek daha doğru olurdu, 60-70 kg. ancak olur)..

Hafta sonu, çapari ile uğraşanlar iyi kötü 1-2 kg kadar istavrit aldılar.. Ama bence lapinlerin o "ver şu kamışı, yeter sizden çektiğimiz.." diyen vuruşları 20kg istavrite bedeldi. Ha, istavritten daha makbul isparilerde günün hediyesi oldu..

Eğer, balık avlamanın gerçek zevkini almak istiyorsanız çaparileri rafa kaldırın.. Evet, belki haftalarca hiç bir şey tutamazsınız, ama bir tuttunuz mu, pir tutarsınız..

Ha, sizin için balığın anlamı tavadaki balık ise, ona bir şey diyemem.. Ama bunun için çapariyle uğraşmaktansa, balık haline uğramanızı tavsiye ederim..

5. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Merhaba, foruma hoşgeldiniz...:)

Paylaşımda bulunmadan önce imza ayarlarınızı yapmanız ve "tanışalım" bölümünde yeni bir konu açarak bizlerle tanışmanız gerekiyor.

İmza ayarlarınıza isminizi,doğum yılınızı,bulunduğunuz şehir ve kan grubunuzu yazıyorsunuz.

İmza ayarlarınızı aşağıdaki linki kullanarak yapabilirsiniz :

http://www.balikavi.net/forum/profile.php?do=editsignature

6. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    aynen katılıyorum serdar abi ;) .

7. Suatreis

Suatreis

Makineyi, kamışı, rapalayı filan yeni almışım.. Makinede 1000m Whiplash sarılı..

Serdar abi, Whiplash nedir?

8. feyyaz

feyyaz

Favori Kamış:
    turna fresh 3,90 okuma
    En İyi Avı:
    Lufer
    Serdar kardeşime bende katılıyorum.Yemle yapılan Boğaz balıkçılığı güzel olanıdır bence.Ancak garanti balık olsun diye yapılan işlemdir çapari ile avcılık.Arkadaşım sormuş,kendi gözlemlerime göre cevap vereceğim.Bana sorarsanız yeşil,limani yeşil ve kırmızımsı mor,balıkların en çok sevdikleri renkler herhalde diyeceğim.

9. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Serdar kardeşim çok güzel söylüyorsunda biz ne yapalım başka balıkmı var sanki.Bu aylarda istavrit,yerine gidebilirsenazda olsa izmarit taaa ağustos ayına kadar (Lüfer,çinekop) başka balık yok.Gönder ordan bir kaç çeşit bu tarafa.:D

10. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Serdarcığım bende jeton yeni düştü yanlışmı anladım. yazdıklarınla yemli balık tut demek istiyorsan aynen sana katılırım.Benimde en zevk aldığım şey yemli balık yani balığın vurduğunu elimle hissetmem.Onu demek istediysen kusura bakma yanlış anladım.

11. AFUSTA

AFUSTA

Favori Kamış:
    remixon horizon 3.5 mt,banax brisa50, remixon horizon 3 mt, dam quick 250 rd
    En İyi Avı:
    sarıkanat, lüfer
    whiplash misinalar berkley marka ve çekeri ohaa dedirtecek cinstendir.
    şöyle söyleyeyim : 0,27 misinası 34 kg çeker.