Rüzgarla gelen güzellikler

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında memetb3 tarafından paylaşıldı.

1. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    penn pursuit, okuma distance pro
    Uzun zamandır takip edip bir çok yeni şey öğrendiğim bu forumda cuma günü yaptığım avımın raporunu ve bu kış yakaladığım balıkların fotoğraflarını paylaşmak istedim. İnşallah keyif almanıza vesile olabilirim.
    Cuma günlerimin boşa çıkması dolayısıyla artık rahat rahat balığa gidebiliyorum. bu cuma öğle vakti hava çok bozacak görünüyordu son ana kadar kararsızdım bende olmazsa erken kaçarım düşüncesiyle sabah 6.30 gibi evden çıktım. Yemci ve kahvaltılıkların alınmasından sonra saat 8 gibi bol taşlı meramda yerimi aldım. Merada benden önce gelen 3 kişi daha vardı. Henüz alınacak büyüklükte balık yakalayamamışlardı ve çok fazla harami balık vardı. Oltamı yemleyip attım ufak balıklar anında bitiriyorlardı. Sülünezlerimi yem ipiyle iyice bağlayıp atarak ilk balığımı saat 10 gibi aldım. 250-300 gram civarı ortaboy bir lidakiydi. 2 saat kadar yem ipiyle bağlanmış yemlerimi ufak balıkların telef edişlerini izledim arada çok sayıda limit altı balık saldım. Saat 12 gibi hava çok fena patladı Yandan esen rüzgarla ayakta durmak bile güçleşmeye başladı. Akıntıdan 75 gramlık kurşun sürekli akıyor ve dibe takılmaya neden oluyordu. Özenerek bağladığım iki takımıda kopardım. Yanımdaki arkadaşlar da sadece 1 balık alabilmişlerdi ve daha sakin bir yere gideceğiz diyip ayrıldılar açıkçası bende gittikleri yere gitmeyi düşündüm fakat fazla vaktim yokru saat en geç 4 te dönmeliydim. Merada daha az akıntı olan bir yere 150 metre kadar sağıma geçtim. Tekrar yemleyip attım bu sefer olta elimde bekleyip her vuruşu hissetmeye çalışacaktım. Zaten kamışı dikmekte rüzgardan dolayı mümkün değildi. Pek bir ümidim kalmamıştı açıkçası birazdan dönerim derken sert bir vuruş ve güçlü bir asılma biraz yüklenince kafa atarak gelen bir çupra tahminimce 600 gram civarı. Moralim tamamen düzeldi ve daha bir istekli devam ediyorum. Atar atmaz çok sert bir asılma fakat bu balık kafa atmıyor sadece çekiştiriyor: gelen iri mırmır açıkçası beni çok şaşırttı her taraf taş ve ot. Onada hoş geldin diyorum ve arka arkaya gelen kaba lidakiler arada iki sarpa salınan bir çok lidaki bir tanesi elimde kaldı iğneyi çıkarırken. Sonra gözlerime inanamadım el kadar bir kalkan balığı. İlk defa yakalıyorum açıkçası beni baya şaşırttı. incitmeden suya saldım sonra keşke fotoğrafını çekseydim diye düşündüm. 3 saat içinde eve misafir getirecek kadar balık yakalamıştım. 3.30 gibi toplandım ve yola çıktım. Yem olarak sülünez iğne olarak mustad 1251 c 2 numara hazır takım. Aşağıda son avın ve bu kış yaptığım bir kaç avın fotoğrafları.
    Bütün balıklar kıyıdan yakalanmıştır ve her bir fotoğraf ayrı bir ava aittir. Son fotoğraf raporladığım avın fotoğrafıdır.

2. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Azmin zaferi bu olsa gerek. Tebrik ederim. Tadında nice avlara Mehmet kardeş.:)

3. zaad

zaad ZAFER

Maşallah, emeğinizin karşılığını almışsınız.

4. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    Teşekkür ederim gerçekten azmin zaferi oldu bu.

5. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    Teşekkür ederim kısmetiniz bol olsun

6. Riggs

Riggs metin

Favori Makine:
    Shimano
    En İyi Avı:
    Levrek
    Tebrikler. Güzel av olmuş. Balığa gitmek için de heveslendirdin bizi.paylaşım için de teşekkürler.rastgelsin.

7. aybasan

aybasan AYDIN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Peygamber balığı 1.5 kg
    Tebrikler.

8. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:

Amacım da biraz oydu zaten. Kıyıların bereketlendiği şu günlerde balığa gitmek lazım.

9. Senol_Temur

Senol_Temur Senol

Favori Kamış:
    Shimano Alivio CX 240 Medium Light
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SRC
    En İyi Avı:
    Sudak 59 cm - Turna 86 cm
    Maşallah çok güzel balıklar . Balık kısmet işi işte saatlerce atıyorum çekiyorum bende tık demiyor son 15 dk başlıyor , rastgele !

10. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrikler çok güzel görüntüler. Hikayesini de keyifle okudum, ellerine sağlık. :) 1. ve 8. fotoyu çok beğendim. Çok güzel o anlar fotoğrafları. :)
    Nicesine rastgelsin.

11. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    Teşekkür ederim senin anlatımın kadar güzel beceremesem de elimden geldiği kadar detaylandırmaya çalıştım. Genelde balıkta pek fotoğraf çekmem biraz totem gibi bişey diyelim hep döndükten sonra çekerim. 8. fotoğraf benimde en sevdiğim fotoğraf açıkçası balık o kadar güzel görünüyordu ki çekmeden edemedim :)