SAZAN yemi ilgilenene

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında ZANDER tarafından paylaşıldı.

1. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Arkadaslar bizim burlarda ayrica sazan icin, köpek mamasi kullanilir. Ve emin olun müthis sonuc veriyor.Artik kokusundanmidir icindeki malzemelerdenmidir bilemiyorum ama sonuc süper. :) Simdi haliyle sorucaksiniz nasil olur nasil takilir diye.Evet bu köpek mamasi plastik ambalaj icinde üzerinde dalmacyali resmi var, yuvarlak tipki eskiden kullandigimiz mantar tabancalarindaki mantarlari andiriyor. Bu yemi igneye yandan baglayin arkadaslar, yani igneyi gecirmeyin, yada extra bir yöntem kisacik bir misina daha ekleyip igneden bir sm asagadan baglayin ve mümkünse 2 numara kahverengi igne kullanin.Aviniz bereketli olsun

2. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    sevgili zander kizma ama o senin dedigin mamalari wels yani yayin icin kullaniyorlar bugün canli sahiti oldum adam yanimda senin bahsettigin köpek mamasi ile 9kiloluk bir yayin yakaladi ve suya geri saldi.

3. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Bunda kizacak ne varki? Ben yayin avlamam, ama bizim burdada en cok sazana kullaniliyor.Ve gercektende is yapiyor. :) Dene ve gör.Avin bereketli ola.

4. seçkin

seçkin SEÇKİN

Favori Kamış:
    LINEAFFE
    Favori Makine:
    MITCHELL AVO 6500
    En İyi Avı:
    5 KG SAZAN
    acaba bu dediğiniz her yerde geçerli mi?

5. ustaacemi

ustaacemi

yayın için kullanıldığını biiliyorum demekki sazanda geliyormuş ama benim anlayamadığım, efe kardeş o adam niye saldıki güzelim balığı,içim cız etti şimdi

6. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Geçerlidir heryerde.. Velakin, sazan tutacaksanız, önce yemleme yapmak, 1 - 2 hafta bununla yemleyip balıkları alıştırmak gerekebilir. Bundan sonra, gayet uygun fiyatlı ve etkili bir yem sahibi olmuş olursunuz. Tahminim, oralarda insanlar bunu kullanmış uzun süre ve balığı alıştırmış...

Ama yayın için böyle yemleme seranomisi gerekmez, işe yararda, kim uğraşır? Yayın varsa, biraz sabun bile gayet etkili oluyor zaten..

7. sabun mu? nası yani?

8. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    İstersen dene.. Şu saf sabunlardan, parfümsüz filan yeşil sabunlardan. Kibrit kutusu kadar kullan fazla olmasın. Yayının dayanamadığı yemlerden biridir.

Yayın için yem alternatifi o kadar boldur ki.. Temelde, kokulu ve organik bazlı şeylerin hemen hepsi yayın için işe yarar.. En iyisi kokmuş et vs. dir ama, malum sebeplerden, sabun gibi çözümlerle uğraşılır. Yayın tutamıyorsanız, bakacağınız son şey yeminiz olsun. Cebinizdeki radyonun, cep telefonunun çıkardığı elektrik alanı yüzlerce metre öteden farkedip saklanabilecek hassas duyuları olan bir balıktır. Şöyle söyleyeyim, titreşim alma kabiliyeti o kadar hassastır ki, bizde olsaydı, 50 m ötedeki caddede yürüyen insanların her birinin kilosunu bile söyleyebilirdik. Çoğu zaman, yemin yakınında çene çalmak, gezinip durmak vs. yayını kaçıran başlıca şey olur. Ama yem, hemen hiç... Çünkü, yayın böyle yoğun kokulu bir şey bulunca, önce yer, yenmeyecek gibiyse geri çıkarır.. Ama ortada bir iğne varsa, bunun için çok geçtir.

9. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Bende yemleme yapmak için köpeğimin mamasından yanımda taşırım. Kokusu çok keskin oluyor ve suya girince kolay dağılmıyor. Dış yüzeyi hafif yumuşak oluyor. ama doğrudan oltada kullanmayı hiç denemedim..

10. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan

Bekçi abi sen sanırım kaç çuval turtarsam tutayım bir tane bile geri salmam diyenlerdensin formu bir iyice incelede kanunlar nasıl korunmalı arkadaşların cevaplarını gör.:mad:

11. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Kanunlar korunmasa da olur. Mesele, balıkları korumak... Bunlarda bir canlı ve onu alıp getirince öldürmüş oluyorsunuz aslında. Eğer doğup büyüyenlerin sayısı ölenlerden azsa, bu havuz muhakkak boşalır. Eee, benim üç beş balığımdan ne çıkar dersiniz.. Unutmayın, hastalıkla da ölür balıklar. Soğuk ve açlıktan da ölür. Kuşlar yer, ondan da ölür. Dahası, dünyadaki tek avcı siz değilsiniz.

Sonuçta, balığı tüketircesine avlayıp eve götürüp önce komşulara, sonra komşuların kedilerine malzeme etmenin yanlışı ortada. Yakalayın, canlı tutun, en beğendiğiniz ve yeteri kadar olanını getirin. bu gayet insanca bir tavır olacaktır. Ama sırf gösteriş olsun, "bir çuval balık getirdim beeaa" diyebilmek için o kadar cana kıymanın anlamını çözemiyorum maalesef.. O balık. Balık işte, beyni ne, işi ne? O sizle yarışa girmiş, oyuna girmiş bir şey değil ki. Sadece karnını doyurup hayatta kalmaya çalışan bir canlı.. Dilerseniz, evin önüne bulgur serpip, toplanan kuşların üzerine ağ atın. Sonra da "bir çuval güvercin, kumru yakaladım" diye böbürlenin, aynı şey aslında.. Hatta, Yeni caminin önünde yaparsanız, çok daha fazlasını yakalarsınız.. Güvercin ne kadar canlı ise, balıkta o kadar canlı..

12. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    denemek lazım kardeş.
    ama önce bu yemden bulmak lazım
    :)

13. bluehunter

bluehunter Ramazan

bu köpek mamasını öğütüp unla yada ekmek içiyle karıştırıp hamur hazırlasak deniz balıklarında işe yararmı acaba

14. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Denemek lazim, en iyi yol deneme yanilma yoludur. :) her sey olabilir. :eek:

15. ustaacemi

ustaacemi

o kadar mı kötü izlenim bıraktım,anladığım kadarı ile burada espiri yasağı var ve yine anladığım kadarı ile istenmiyenler listesine dahil edildim,bu forumdan ayrılmam gerekiyor bu kadar da katı olmaya gerek yoktu ama neyse,hepiniz allaha emanet olun.

16. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Senlik bir sey yoktur hocam, bosuna kendini üzme lütfen. Aramizda istenmeyen kimsenin oldugunuda sanmiyorum. Istenmeyen degil ancak istemeyen vardir. Istemeyenlerde zaman icinde zaten ugramiyorlar siteye. Sen keyfine bak lütfen.

17. izzet_deliorman

izzet_deliorman

En İyi Avı:
    22 kg yayın balığı
    Yayin Avi

Ben Yayini Kara Sülükle Tutmayi Tercih Ederim

18. eturk1

eturk1

bu bahsi geçen köpek maması kahverengi yuvarlak olanlarmı poşette satılıyor balık malzemesi satan yerde görmüştüm

19. Spider

Spider Mert Eren

İMZA AYARLARINIZI YAPIP KENDİNİZİ TANITIR MISINIZ.

20. Spider

Spider Mert Eren

İMZA AYARLARINIZI YAPIP KENDİNİZİ TANITIR MISINIZ.