KIYIDAN JİGGİNG YARDIM

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında GokayCaliskan tarafından paylaşıldı.

1. FuRkAn *

FuRkAn * FURKAN

Favori Kamış:
    Shimano Spin Power 425 bx
    Favori Makine:
    スーパーエアロ フリーゲン /
    En İyi Avı:
    Torikler, Kofanalar - Levrekler Vs. Vs.
    Şöyle söyleyeyim benimde marmara ereğlisinde yazlık var kıyıdan 50 metre yürüyüp bir kayaya çıkıyorum önü 2 2 buçuk metre oluyor derinleşiyor yani buradan spin kamış ile levrek lüfer kofana zargana hani yakaladım jig ile harika zargana avları yaptım lüferde yakaladım maria mucho jig kıyının ilacı bence. Aşırı ağırlara yemlere gerek yok.

2. GokayCaliskan

GokayCaliskan Gökay Çalışkan

Favori Kamış:
    TokuShima FlashSpin 2,70
    Favori Makine:
    Rainbow HA4000 ve TokuShima HFR5000
    En İyi Avı:
    3,6 Kg Aynalı Sazan - 56 Cm Turna
    bilgilerin için çok teşekkür ederim abi. havaların ısındığı ilk gün olta elimde deniyor olucağım. çok heyecanlı ve umutluyum.. o yerin çok iyi işler yapacağına inanıyorum. ilk defa yaptığım için aksilikler yaşansada yinede sonuç alacağım konusunda çok ümitliyim. iyi forumlar. takıldığım yer olursa size danışacağım, teşekkürler herkese rastgele

3. GokayCaliskan

Favori Kamış:
    TokuShima FlashSpin 2,70
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kullanacağım ekipmanlar spin takım için. özel mesajdada belirttiğim gibi sadece misina değişimi yapıp 2-3 tanede jig alıp denemeler yapacağım. siz 2 metre yerde onları almışsınız. benim bahsettiğim yer kıyıdan 200m içerde ve atış mesafeside 50desek 250. derinlik 12-15 arası değişim gösterir.

takıldığım biyer olursa sizden yardım isteyeceğim. bilgileriniz ve kendi yaşadığınız jig tecrübelerini paylaştığınız için teşekkürler. özelden ulaşmanızı bekliyorum

4. GokayCaliskan

Favori Kamış:
    TokuShima FlashSpin 2,70
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    rica etsem bana birkaç tane kıyıdan jig için etkili örnek jig paylaşıp önerirmisiniz. hemen alacağım

5. werus59

werus59 Murat

Favori Kamış:
    Shimano Catana CX spinning
    Favori Makine:
    D.A.M QUICK SLR SPIN 530 FD
    En İyi Avı:
    42 cm*Lüfer
    Gökay galiba seninle gittiğimizde sabit kalmakla hata ettik.Keşke başa kadar felan gitseydik.Kalabalıklaşmadan gidelim yine oraya. :)

6. GokayCaliskan

Favori Kamış:
    TokuShima FlashSpin 2,70
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    şu takımları bi dizeyim herşeyi yerine oturtayım haber veririm sana. ve *** yakalarız birşeylerde heyecan olur :D onu çekmesi yeter zaten

7. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Pek saygıdeğer arkadaşlar, kıydan jigtirmekle belki bir şey tutulmayacak. Ama bilinmeyen, yepyeni bir tekniği denemeyi göze almış arkadaşlar bunlar. Bunu yaparken hiç bir şey tutamazlarsa da, bir sürü şey öğrenecekler. En azından yeni bir teknik öğrenecekler. Bu tecrübe bile her şeye yeter.

Kovacı olmamak lazım. Balıkçılığın anlamı kovalar dolusuyla dönmekten biraz daha öte olmalı. Boş kovayla da dönülebilmeli, ama yürekteki coşku, mutluluk, neşe eksik kalmamalıç Her şey bir kaç tane, beyni kibrit başı kadarcık olamayan balığı haklamaktan ibaret olmamalı.

8. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Speedmaster Game Type 2.70 10-50
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...

Serdar Abi kendinle çelişiyorsun ama:)

Hani adam boyu balık yakalamaktan bahsediyordun:)

Biz burada bu kardeşimize olacak şeylerden bahsediyoruz, olmayacaklarla vakit ve nakit harcamadan, olacak olana en kısa yoldan nasıl gidebileceğini söylüyoruz:)

Ama o seni usta bildiyse diyecek bir şey yok. Gelsin sinaritler gitsin akyalar:)

9. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Eğer ben burada, istavritten başka bir şey olmaz diyenlere takılıp kalmış olsaydım, işte o adam boyu balıkları hayatta tutamazdım.

Olmayacak diye bir şey yok. Deniz bu, emin ol, hakedene herşeyi verir. Tabi önce elinde ne var ona bakar, shimano ise, sonraya erteler, o ayrı mesele.

10. Emre

Emre Emre

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surfer 420cm, Okuma V-System 2,40
    Favori Makine:
    Shimano EXAGE 6000 FC, Daiwa Windcast S 5500, Okuma Safina 40
    En İyi Avı:
    Levrek 8kilo
    Konuyu şuanda okuyorumda :) geçen hafta kariş kariş spin çaliştim oralarda tek bir takip dahi alamadik :( ama dediğiniz gibi sanirim zamanini gününü yakalamak gerekli

11. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Hiç ertelemedi bol bol verdi çok şükür. Buradan da gördü herkes fotoğrafladım gösterdim:)

12. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Bırak allasen yaa... Levreği filan bizim burada haşerat olarak görmeye başladı millet. Daha helecan verici bir şeyler bul.

13. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    :laughing: :laughing: :laughing:

Haklısın abi:)

14. hmrjr1990

hmrjr1990 Çağatay

Favori Kamış:
    Daiwa Crossfire 10-40 2.70 MH
    Favori Makine:
    Shimano Exage
    En İyi Avı:
    6KG sazan
    Spin ve yemli ava devam. Arada zıpkınada. Jig'e sarma hiç. Ekipmanları çok pahalı.

15. umut06

umut06 umut ozturk

Favori Kamış:
    stella 10000 pg
    Favori Makine:
    zenaq
    En İyi Avı:
    yelken baligi 50kg
    shore jigging

arkadasim merhabalar,shore jigging hakkinda biraz bilgim var ,yalniz avladigin bolgede dentex ,mercan,kuzu baligi olmasi gerekli,daha dorusu dibde yasayan balikar, ondan hariç avladigin sularin dibinde kayalik olursa surekli takilirsin,bu tur baliklar 20m ile 200 metre arasi yasar ,kiyiya yaklasanlar çok nadir yerlerde bulunur,takilmak konunsunda texan ineli shad turlu baliklar kulanabilirsin ,texanlar takilmaz,istersen bir goz at http://images.search.conduit.com/Im...UI=UN80124324546582032&UM=UM_ID&start=0&pos=3

kolay gelsin

16. Doğanay

Doğanay Doğanay

bu videolar süper ama maalesef türkiye de böyle güzel kuzu orfoz vesayre avları yapacak yer varsa da çok az bu çok üzücü.

17. metoesk

metoesk murat

Değerli arkadaşım konuyu görünce dayanamadım yazdım forumdaki ilk mesajımı güzel bir rapora saklıyordum lakin bu tartışmaya bende ortak olmak istedim yaşadığım bazı tecrübelerden ötürü! Denemek istediğin teknikleri kim ne derse desin denemenden yanayım neden mi? fethiye kayalıklarındayım o zamana kadar sadece tatlı su deneyimim ve karagöz mırmır gibi basit tuzlu su balıklarıyla ilgim var hevesim üst düzey yanımda 7-8adet kamış ve makina sınırsız diyebiliceğim malzeme var etrafta lopa ve sokarca diye tabir edillen balıklara olta atan 100e yakın oltacı hepsinin takımları benzer ya dip ya sarkıtma denilen basit takımlar hayatımda ilk defa spin deniycem fourumu takip ediyorum gerekli sistemi kurdum o ana kadar baitcastingden tut spine kadar hepsini aldım çıkardım sahteleri güneşin altında atıyorum çekiyorum wtd ,jerkink vs kendimce değişik aksiyonlar 4-5genç geldi yanıma kola ikram ettiler muhabbet gelişti abi sende malzeme çok bizde faydalanabilirmiyiz maksat muhabbet olsun yaptım hepsine birer takım verdim mamunlarını tekeliri oyalanıyorlar benim akvaryum balığı diye tabir ettiğim 5-10cm arası renkli balıklardan tutuyorlar bende ne takip var ne bişey aradan yarım saat geçti çoçuklar aralarında dedikodumu yapıyor gülüşüyorlar oradaki diğer balıkçıların yanına gidip benden bahsediyorlar herkezin gözü üzerimde güneşin altında sıcaktan pestilim çıkmış hala atıyorum çekiyorum biri geldi oranın balıkcısıymış dediki yeğen bırak o takımı burda onunla balık tutulmaz yazık başına güneş geçecek abi dedim nasip be iyi dedi döndü inan kardeşim orda madara konusu oldum takımını yemini ben verdiğim çocuklar geliyor,abi bu balıkları götürde o kadar takımla eve gidince rezil olma diyorlar. sıcaklamı uğraşsam benim takımlarımla bana hava atan çocuklarlamı yoksa ordaki 100 kişinin benimle dalga geçmesiylemi yanlış yerde yanlış zamanda yanlış malzeme aldığımamı suç atsam yoksa yaptığım harcamayamı yansam eskişehirden 400 km yol yakmışım zaten derken birde üstüne 40tl verdiğim rapalam takılmazmı ter içindeyim zaten milletin gülüşmeleri arasında kopsun barede kırtulayım bu işkence bitsin diye sarıyorum kalama alıyor gelmiyor sarıyorum gelmiyor o sırada ulan bir baktım ister inan ister inanma kolum gibi bir ıskarmoz (europhian barracuda) nasıl tuttum ne oldu vallahi hiç bir şey anlamadım her şey bir kaç saniye içinde gerçekleşti hoooooop aldım kenara sevgili kardeşim o bana hava atan çocukların orada 100 balıkcının tatilcilerin denize girenlerin hepsinin suratındaki o ifadeyi görmek var ya trilyonla satın alınamıycak bir haz duygusuna dönüştü bir anda! çocuklar şok !gülen balıkçılar şok !bana plastik balık yüzdürüyorsun diyen ustalar şok !millet diyorki bu suda böle balıkmı olur ben bu suya girmem :D işte o an aklıma mevlananın sözü bir kez daha dank etti. Herşey üstüne gelip seni dayanamayacağın bi noktaya getirdiğinde sakın vazgeçme ! Çünkü orası gidişatın değişeceği yerdir.
    Sevgiyle kal meto murat yıldız.