Uzak Atışlarda Kamışın Duruşu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Lüfer Niyazi tarafından paylaşıldı.

1. Lüfer Niyazi

Lüfer Niyazi Kenan

Favori Kamış:
    okuma salina 3 parça
    Favori Makine:
    okuma avenger av-65b
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Herkese Merhabalar.
    Benim Merak Ettiğim Bir Konu Var. Sizlerde Nasıl Atış Yaptığınızı, Kamışın Nasıl Durması Gerektiğini Ve Nedenini Yazarsanız Çok Sevinirim.
    Ben Her zaman Boğazda Avlanan Birisiyim. Uzak Atışlarda Elbette Kamış, Makine vs Kombinasyonu Çok Önemli Ancak Benim Öğrenmek İstediğim ve Merak Ettiğim,
    Bazı Arkadaşlar Atış Yapacağı Sırada Makine Yukarı Bakacak şekilde Kamışı Çevirip Öyle Atış Yapıyorlar. Benim Atışlarımda İse Hep Makine Aşağıya Bakar Vaziyette Atışımı Gerçekleştiriyorum.
    Sizce Bu İki Atış Şeklinin Birbirinden Farkı, Artısı Eksisi Varmıdır. idk
    Hangi Atış Şeklinde Daha Rahat Ve Daha Uzağa Atabiliyorsunuz.
    Şimdiden Herkese Teşekkürler.

2. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    kamışın atıcının boyu ve atış başlangıç bitiş derecesi ve kamışın hızlı yada yavaş sallama ile alakalı olarak mesafeler değişmektedir mesela kamışı arkadan öne doğru atarsanız kurşun havada yükselerek yol alıp daha sonra rüzgar şiddetine mukavemeti ile istenilen mesafeye düşer genelde yakın mesafe olur uzak atış için golf stilinde atış daha makbuldür

3. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Atışa başlarken, kollar yukarı bakıyorsa, makine yukarı, aşağı bakıyorsa, makine aşağı tutulur.

Yer, takım vs. müsaitliğine göre yapılabilecek pek çok atış çeşidi var. Her biri zorluğu, tehlikesi ve atış mesafesi açısından başka başka neticeler verecektir.