İyi sahteler ve benzerleri

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında irfant tarafından paylaşıldı.

1. irfant

irfant irfan

Seneye sualtı çekimlerinde meşhur sahteler ve benzerleri arasındaki farkları işleyeceğim. Bu sene elimde yozuri crystal minnow 9cm ve benzeri (?) vardı. Çekimleri bu gün yan yana koyabildim ve aralarında pek fazla fark göremedim. Sizin de yorumlarınızı almak isterim.

Sırtıda kullanılan iyi sahteler ve benzerlerini bilenler özel mesajla bana bilgi verebilirlerse yaza kadar alımlarımı yapabilirim. İlgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=3xF7kv11W88

2. odiseus

odiseus Ömer YILDIRIM

Favori Kamış:
    SHIMANO
    Favori Makine:
    SHIMANO
    En İyi Avı:
    Levrek, 6 kg
    Üstadım gerçekten yaptığın araştırma için seni tebrik ederim.
    Neticede hepimiz cebimize göre avlanıyoruz. Tam senin konunun ardından bir üstadımız da benzer bir konu açmış.
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=63408
    Bu sahte konusunda lütfen olumsuz olan her şeyi paylaşalım.
    Çünkü hepimiz vaktimizden, paramızdan, ailemizden, çocuklarımızdan ve hayatımızdan fedakarlık ediyoruz bu güzelim hobi için.
    Hepimiz gönül verdik.
    Bu ve buna benzer sahte, kamış, makina, misina vs ürünlerin kullanılabilirliğini test eden arkadaşlarımız olumsuzluklarını da paylaşsın ki diğer hobidaşlar da boşuna zaman ve para harcamasın.
    Bilgilerinizin ve tecrübelerinizin paylaşımının devamını bekliyoruz İrfan bey.

3. abt22

abt22 hüseyin

Favori Kamış:
    Lineaeffe Lead Surfer 420cm
    Favori Makine:
    Silstar Vision 5000 7+1 bilyeli
    bence fark var yozuri karnını göstererek yüzüyor yani garnındaki hologram yada parlak ne varsa onu daha görünür hale getirecek şekilde yüzüyor.buda daha dikkat cekiyor diğeri ise sıradan bi yüzüş bana göre

4. Elvis

Elvis Suat

Öncelikle ilginç bir çalışma,tebrikler...Bence iki sahte arasında çok ciddi yüzüş farkı var.Yozuri çok daha kıvrak ve tahrik edici,bu da onu daha avcı yapacaktır...
    Bu güzel,kıyaslamalı çalışmanın devamını bekleriz...

5. Alpay ZİYANSIZ

Alpay ZİYANSIZ OSMAN ALPAY

Yozuri c.minnow benzerini aklımın ucundan geçiremeyeceğim kadar hayran olduğum bir rapala ve çantamda iki yedeğiyle birlikte bekliyor.

6. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Emeklerin için teşekkürler, ilginç bir konu olmuş. :)
    Ben çok fazla bir fark göremedim, tabi hiç fark yok değil. Yozuri daha güzel salınıyor. Daha kıvrak. Ancak balık olan bir yerde her ikisi de iş yapacak duruyor bence. Tabi balık ne düşünür asıl ona sormak lazım. :D

Ayrıca yozurinin bu modeliyle ben hiç levrek alamadım. Kıyıdan atımı da çok tatminkar değil.

7. irfant

irfant irfan

Yorumlardan sonra tekrar seyrettiğimde farkları görebilldim. Ama çekimler planlı olmadığı için tam bir değerlendirme yapmak zor. Yozuri çekiminde hız biraz daha fazla gibi.

Volkanın dediği gibi balık olan yerde ikisi de iş görür. Nitekim test ettiğimiz oskar bir arkadaşındı ve sahteden çok memnun olduğu için yüzüşünü görmek istedi. Ancak benzeri dediğimiz sahtelerde üretim çok kontrollü olmadığından hepsi aynı kalitede çıkmayabilir.

8. brikol

brikol Barış Korkmaz

Favori Kamış:
    EUROFISH ANGEL SPIN 270
    Favori Makine:
    EUROFISH MAGNETIC 30
    En İyi Avı:
    Kofana 51 cm
    Oskarın yüzüşü bariz farklı. Ama kıyaslama yapilacak sahte de onemli. Bence strike pro ile kıyaslama yapmalı. Yanlışım yoksa strike proda yozurinin cakmasi. Ama bu oskarin balik almayacagini gostermiyor. Sadece orjinali gibi değil.