Elimdeki Sahteler Hakkındaki Yorumlarınız

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında Muverrih tarafından paylaşıldı.

1. Muverrih

Muverrih Talha

Merhabalar, aranızdaki yeni üyelerdenim ve bir spin takım kurma çabası içerisindeyim :) Kunu ile ilgili yardımlarınız için daha önceden bir başlık açmıştım;

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=62851

aklımda 1-2 kamış olsa da yakın zamanda istoça gidip görerek alacağım sanırım. Kuvvetle muhtemel alacağım kamış; Shimano Alivio DX M 270 cm 10-40 gr olacak.

https://www.avmarketi.com/asp/product/162886/Shimano-Alivio-DX-M-Serisi-270cm-Olta-Kamisi

Beni balıkçılığa alıştıran ancak artık avcılık ve av köpeği merakından dolayı balığa zaman ayıramayan babamdan kalan sahteler şunlar :) Bu sahteler ile lüfer familyası ve levrek gibi dişli hedefliyorum. Elimdeki makinenin fotoğrafı da ektedir.

Sahtelerin markası (Soldan sağa sırayla);
    1-Maria princes gx (japon)
    2- VMC strike pro (taiwan)
    3- VMC strike pro (taiwan)
    4-Strom wild iyi minnow (Çin)
    5,6,7,8- VMC

10-40 gram atarlı bir kamış alırsam elimdeki küçük sahteleri kullanamaz mıyım ? ya da kıstırma kurşunla falan daha ağır hale getirerek uzun atışkar yapabilir miyim acaba ? Bir de makine uzun süredir bende değildi. Üzerindeki misana hakkında hiç bilgim yok fotoğrafa bakarak bir şeyler söyleyebilmeniz mümkün mü acaba ?
    Bunların yanına belki birde çino için kaşık ekleyebilirim. Fikirlerinizi bekliyorum.

2. werus59

werus59 Murat

Favori Kamış:
    Shimano Catana CX spinning
    Favori Makine:
    D.A.M QUICK SLR SPIN 530 FD
    En İyi Avı:
    42 cm*Lüfer
    sahtelerinin en az 14-15 gram olması gerekiyor sizleri tatmin edebilmesi için. Şahsen ben shimano catana 10_40 270 kamış kullanıyorum ve 18 gramlık bazı sahtelerin bile atışını beğenmiyorum. O nedenle önerim en az 15 gramlık güzel transfer sistemi olan sahteler kullanmanızdır. River terrible devil, kedo haryu vslerde istediğinizi bulabileceğinizi umut ediyorum. Bunları önermemin sebebi ucuz ve iyi performans verebilen sahteler olabildiğinden....
    Rastgele

3. Muverrih

Muverrih Talha

Bunları surfte kullanabileceğim öleyse, teşekkür ederim.