Bu çapari ne iş görür

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında flameng tarafından paylaşıldı.

1. flameng

flameng ufuk

Favori Makine:
    Okuma Ceymar 55
    Arkadaşlar bu çapari ne çaparisidir palamuta gidermi yada diğer dişlilere ilgimi çekti aldım.
    Üzerindeki plastik kısımlar kalacakmı çıkacakmı anlamadım ama resimde sanki çıkmıyor gibi.

2. flameng

flameng ufuk

Favori Makine:
    Okuma Ceymar 55
  3. flameng

flameng ufuk

Favori Makine:
    Okuma Ceymar 55
    Bunlarda av resimleri

4. flameng

flameng ufuk

Favori Makine:
    Okuma Ceymar 55
    Kimsenin bir fikri yokmu ?

5. cakall

cakall Burhan Sait

ilk defa bu tip çapari gördüm. Lüfer veya palamutta iş yapabilir. Denemek lazım bence.

6. adx

adx Adil

Favori Kamış:
    Vega Potenza Supercore, Olympic Graphiteleader Argento Compatto
    Favori Makine:
    Daiwa Certate 3012H, Daiwa Emblem Pro 5500, Daiwa Tournament Surf 45QD (Favorim, ama bende yok)
    En İyi Avı:
    En iyi avı kaç kilo mu? Şaka mı bu? Çinekop, çinekop. Herhalde 70-100 gram arasıdır :-)
    Ufuk sen bunu Decathlon'da mı gördün; bu markayı onlar getiriyor, ama her zaman buraya uygun ürünleri getirmeyebiliyorlar. Fransa'da tutan şeyleri buraya da getiriyorlar, ama iş yapar mı yapmaz mı belli değil, teknede kullanılıyor. Anladığım kadarıyla açıklamalarında morina ve levrek için kullanıldığı yazıyor.

7. flameng

flameng ufuk

Favori Makine:
    Okuma Ceymar 55
    Adil abi evet Decathlon'dan aldım.bir adet kalmıştı ilgimi çekti
    baya talep gördü dedi satan arkadaş ama ne kadar gerçeklik payı var bilmiyorum kıyıdan palamut lüfer sarıkanat için deneyeceğim inşallah iş görür

8. DÜSSELDORFLU

DÜSSELDORFLU Boran RESNE

Selâmlar , herkeze iyi aksamlar,,

Sorunuzda hem tercüme hemde Tavsiye olarak belirtilmesi gerekenler var.

Tercüme olarak söylenmesi gerekirse,,,

LIEU : BERLAM Baligi
    Merlan : BAKALYARO
    Bar/loup : LEVREK
    Morue / Cabillaud : Morina baligi

Bas de ligne: ÖN TAKIM
    PECHE A LA TRAIN : SIRTI
    PECHE A SOUTENIR : Dipten , tek veya birden fazla igneli BEKLEMELI avlar olarak özetlenebilir .

Paketteki ön takim bilgileriyse,,

SL3RW 1/0 ignelerle hazirlanmis 3 lü KIRMIZI – BEYAZ takim,
    SL5M 2/0 ignelerle hazirlanmis 5 li COK RENKLI takim ,
    SL5RW 2/0 ignelerle hazirlanmis 5 li KIRMIZI – BEYAZ takim,
    SL7RW 3/0 ignelerle hazirlanmis 7 li KIRMIZI – BEYAZ takim, demek oluyorlar.

Netıce Tavsiye : Herseyden evvel,, (AT-CEK) icin düsünülmüs ürünler degiller !

SIRTI icin düsünülmüs , yahut H (Heavy tipi) SPIN kamis tipleriyle BOTTAN veya GEMIDEN ,, ACIK DENIZ yahut KIYIYA YAKIN BALIKCILIKTA ,, SIRTI (Hareketli) ve DIPTEN BEKLEMELI ( Statik ) AV teknikleri uygulamaya yariyorlar !

SIRTI icin,, (SAHTELI) buradan , En güncellerinden,, Orhan Kücükbicmen beyin yazilarindan faydalanabilirsiniz ! Bilhassa, MALZEME , TAKIM ve TEKNIK acisindan EN degerli bilgileri icerirler !

Asagidaki linktede FARLKLI ön takim örnekleri var .. Üzülerek söylenmesi gerekirse , ÖN TAKIM ,, burada dogru dürüst paylasilmayan tek konudur .. Linkten istifade ile, gerek kiyi , gerekse derin su balikciliginda kullanilan teknikler icin lüzumlu tekli ve coklu ön takimlar hakkinda görsel bilgiler icermektedir. Istifade edebilirsiniz.

https://www.google.de/search?q=ange...2&ved=0CCwQsARqFQoTCL663qClmsgCFUIHLAodxZYG7w

9. flameng

flameng ufuk

Favori Makine:
    Okuma Ceymar 55
    Engin tavsiye için teşekkürler boran abi yalnız bu işlerde çok yeniyim anladığım kadarı ile Deniz'den tekneden yada karadan bir kurşun bağlayarak çek at değilde sal bekle tabiri caizse beklemeli olarakmı kullanayım sahte takmadan sade bir kurşun ile orta bir derinlikte yada dibde mi bekleme yapmam lazım bu çapari ile

10. DÜSSELDORFLU

DÜSSELDORFLU Boran RESNE

Bu sahteleri,, hangi boyda ve atarda bir kamisla ve hangi tip bir makina ile kullanmayi düsünüyorsun ki ?

11. flameng

flameng ufuk

Favori Makine:
    Okuma Ceymar 55
    Makinem okuma ceymar 55 lik kamışım ise 100 200 atarlı okuma carbonite tele surf acaba herhangi bir limandan beklemeli olarakmı kullanmak verimli olur ben çek at çapari şeklinde düşünmüş idim sanırım yanlış düşünmüşüm.

12. flameng

flameng ufuk

Favori Makine:
    Okuma Ceymar 55
    Göndermiş olduğunuz linkteki bazı resimleri incelediğimde dipde beklemeli avlarda sanırım ve misinamızda oldukça kuvvetli olması gerekiyor herhalde dişli balıklar için olduğu görünüyor sizce yanılıyormuyum acaba

13. DÜSSELDORFLU

DÜSSELDORFLU Boran RESNE

Selâmlar ,,

Bu tip sahteler,, iyi güzel , denizin fazla calkalamadigi havalarda kullanilir ! Yapilari icabi , yavas yüzerler ve hareket (aksiyon) verme pek imkân dahilinde degildir ! üst ve orta sularda , BULDO (BULRAG) yani icine su konularak atilan agirliklarla kullanilabilirler ! Bu isler icin yapilip satilan https://www.google.de/search?q=buld...X&ved=0CCQQsARqFQoTCObz4bPImsgCFQoMLAod4ugBww toplardan bir tane alip capari olarak kullanabilirsin. Kamisin 100-200 olduguna göre en az 80 grlik https://www.google.de/search?q=buld...X&ved=0CCwQsARqFQoTCJmQnoHJmsgCFcjWLAodYoABKg bir topla bu isi yapabilirsin.

Yanliz ikinci handikapin makina oluyor. Zira ,, 55 lik ceymarin bobin capi ve derin yapisi icabi ,, atislarda misina bosaltma islemini istenilen , beklenen uzaklikta yapmakta zorlanacagini düsünmek gerekir ! Belki 0,14 – 0,16 yahut 1PE lik bir örgü ip sarimiyla neticeyi biraz olsun degistirmek düsünebilinir ama , yinede dogru secim prensibiyle düsünülememis malzemelerin bir arada oluslarindan dolayi karsilasilacak zorluklarida göze almak lazim !

14. flameng

flameng ufuk

Favori Makine:
    Okuma Ceymar 55
    Boran abi teşekkür ederim bu saatte vaktini bilgilerini bana Zaman ayırıp paylaştığın için alttaki resim verdiğin linkten aldım fıkır verdi bu hafta sonu biraz uğraşıp deneyeceğim çok teşekkür ederim sana.