Owner 5114 ve 50355 hakkında bir sorum var...

Konu, 'İğneler' kısmında umitdulger tarafından paylaşıldı.

1. umitdulger

umitdulger Ümit DÜLGER

Favori Kamış:
    Nomura Hiro Street 223 cm 0-6 gr
    Favori Makine:
    Daiwa Exceler x 1000
    En İyi Avı:
    Daha kiloluk balık tutamadık :)
    Arkadaşlar bu yaz ilk defa mırmır avlamayı planlıyorum ve bunun için iki çeşit iğne aldım owner 5114 circle 2 ve 4 numara ile owner 50355 chinu 1 ve 3 numara, hedefim 20 cm ve üzerindeki mırmırlar, bu iğneler büyük gelir mi, mırmırın ağız yapısı büyük müdür, 5114'ün 6 ve 50355'in 5 numaralarından da edineyim mi_?

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Üzerinde keiryu yazan iğnelerden, bilhassa kırmızı olanlardan alırsan daha bir rahat edersin. Keiryu olmasa da, iğnenin kırmızı olması cidden önemli fark yaratır.

Gelelim iğne model vs. mevzusuna. Aynı şekilde bizzat kendim de burada işkembeden sallamış haldeyim. İğne ve yem takımla birlikte bir bütündür. Kullanacağın iğne ziyadesiyle yeme bağlıdır. Bazen her yem her iğneye olabilir ama, her iğneye farklı takmak gerekir. Özellikle çenber iğnelerde bu husus kritik önem arzeder.

Bazı modeller bazı yemler ile hiç iyi netice vermez. Bu nedenle aslen nasıl bir takım ve yem kullanacağına bakarak en iyi iğneyi tavsiye edebiliriz.

Velakin, kırmızı iğne her durumda daha iyidir, bu başka mesele.

3. umitdulger

umitdulger Ümit DÜLGER

Favori Kamış:
    Nomura Hiro Street 223 cm 0-6 gr
    Favori Makine:
    Daiwa Exceler x 1000
    En İyi Avı:
    Daha kiloluk balık tutamadık :)
    Cift kostekli takim kullanmayi planliyorum kostekler 50 cm civari olacak ve yem olarak boru kurdu kullanacagim...