Bu Balıklar Çıldırmış Olmalı! Yemli-3

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında serdark34 tarafından paylaşıldı.

1. serdark34

serdark34 Serdar

Favori Makine:
    Ryobi Ecusima
    Herkese selamlar,

Balık aşkını dizginleyemediğimiz şu günlerde sık sık balığa çıkıyor ve güzel avlar yapıyoruz.
    Dün yine iş çıkışı kendimizi tarabyada bulduk. iş yerinden 3 sıkı dost, tekneci arkadaşımızı beklerken sıcak çayımızı içip birşeyler atıştırdık. hava güzel mi güzel, gök yüzünde yıldızlar pırıl pırıl... boğaz sanki havuza dönmüş, ne bir dalga ne bir esinti..bir de balık olsa offf.. deymeyin keyfe :)

yaptığımız planda 18.30'da tekneye binecekken, güzel istanbulun lanet trafiği bize tam 1.5 saat kaybettirdi ve tekne ancak 20.00 gibi gelebildi. Olsun gene de ümitliyiz. balık bir sararsa kovayı doldurmaya yarım saat bile yeterli :)
    Sohbet muhabbet derken 20.30 gibi meraya vardık.takımları hazırlayıp suya indirdik. tek tük sarıkanat iri çinekop almaya başladık. sonra bir ara balık kesti. farklı seviyeleri denedik ama vuruş alamıyorduk. Yemi yapraktan tek göze çevirdik yok.. bir süre bekledikten sonra nihayet beklediğimiz balık meraya girdi ve aynı yemle 4-5 balık almaya başladık. istavritin paramparça olmuş kafasına bile atlıyorlardı. müthiş bir heyecan aksiyon, artık olay at-çek'e dönmüştü.balığı tasmalayıp yukarı çekmeye başlayınca, yüzeye yaklaştığında peşinden 3-4 balık daha geliyordu.. çılgın gibi saldırıyorlardı..:eek: bir ara iri balık dipten değil orta seviyelerden gelmeye başladı. daha mavrukayı dibe indirmeden olta boşa akıyor, balık yemi orta suda kapıp basıyordu. yem kesmeye yetişemiyorduk, yaşadığım en zevkli avlardan biriydi.
    tabi haliyle saatin nasıl geçtiğini anlamadık, bir de baktık saat 01.30 olmuş... balık hala devam ediyor ama yarın (bugün) iş var, mecburen avımızı sonlandırıp mutlu mesut evlerimize döndük :)

sonuç olarak; 2 arkadaş ortak kovalarına 40 adet balık topladılar. benim kovam ayrıydı, ben herkesin kısmetinin kendisine olduğuna inanırım. ne tutarsam onu yemekten daha çok hoşlanırım. benim kovada ise çoğu sarıkanat toplam 28 balık vardı.

Not: avlar biraz birbirinin tekrarı gibi oldu ama her biri farklı maceraydı :) paylaşmak istedim...

2. cakall

cakall Burhan Sait

Maşallah tebrik ederim.

3. omertbk34

omertbk34 ÖMER TABAK

Favori Kamış:
    Okuma Vsystem 270cm (10-40)
    Favori Makine:
    Banax SX 4000, Okuma Trio40S
    En İyi Avı:
    Sazan
    Tebrikler abi maşallah güzel av olmuş.

4. oopppsss

oopppsss alper

anlattıklarını bir solukta okudum kendimi senn yerine koydum cok güzel bir av olmuş...
    rasgele...

5. medmarine2

medmarine2 Soner Coşar

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 270 Mh
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 4000 Fc
    Maşallah çok güzel av olmuş. Zokanın yeri bende ayrı. Mavrukalı takımları daha önce kullanmadım. İnşallah onuda denicem. Tek göz yemi nasıl taktığınızı anlatabilir misiniz? ( Varsa takımın fotosunuda paylaşabilir misiniz?)

6. serdark34

serdark34 Serdar

Favori Makine:
    Ryobi Ecusima
    yorumlar için teşekkürler arkadaşlar, daha irileri sizin oltalarınıza gelsin.

Soner bey, mavruka takımda 2 iğne kullanıyoruz, tek göz istavrit fletoda önce her iki iğneyi de gözden geçiriyoruz, kısa iğneyi solungaçtan sert kısımdan takıyoruz, uzun iğneyi ise fletonun alt kısmından kuyruğa doğru içten dışa sonra dıştan içe takıyoruz. bu iğneyi kuyruğa yakın sonlandırırsanız genelde kuyruk kısmından saldıran balığı alır, yemin tamamını da kaptırmamış olursunuz. canlı istavrit yada kıraçayı tekgöz yaparsanız balık kolay kolay hayır demez. eğer balık bolsa balıkçıdan alacağınız taze istavritlerle de iyi balık alabilirsiniz.

rastgele

7. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Tebrikler bereketli olsun

8. medmarine2

medmarine2 Soner Coşar

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 270 Mh
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 4000 Fc
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Daha iyileri rastgelsin

9. bogazinefendisi

bogazinefendisi Serhat

En İyi Avı:
    Kofana Torik belkide bi Kılıç
    bu yıl yemliler çok bereketliii dün gece sarıkanatlar dediğiniz şekilde çıldırmış olmalılardı, teknemde misafirlerim vardı 4 kişi 146 adet balık tuttular.. bu senenin favorisi mavruka, zokalı takım bu yıl çok çalışmıyor nedense anlayamadım bende.

10. byergin

byergin Ergin Demirel

abi yemli dediğiniz sarımsak zoka mı