16.11.2014 lüfer avı (4 Balık)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında asım tarafından paylaşıldı.

1. asım

asım asım bartınlı

Arkadaşlar merhabalar pazar günü ayhan ve ben gün ağırırken yine aynı merada yerimizi almıştık,zarganalar bir gün önce balıkçıdan alınmıştı fakat çok iyi değildi.Oltaları suya indirdik beklenen vuruşlar gelmiyordu balık alanda pek yoktu ısrarlı turlamalardan sonra ilk balığı almıştım.Sonradan fark ettik ki balık alan tekneler canlı istavrit atıyordu ve balık buna geliyordu biraz daha zarganayla dolaşmaya ısrar ettik nihayet ikinci balığı da Ayhan aldı balıklar güzel ve iriydi baktık olmayacak biraz istavrit yakalamaya çalıştık ama onuda bulamadık.Tekrar meraya dönüp yaprak zargana ile turlamaya başladık saat 13:00'a kadar iki balık daha yapıp 4 balıkla ava son verdik niyetimizde zokayla sarıkanata bakmaktı lakin şanzuman arıza yapınca limana dönük.
    istavriti olanlar daha iyi balık aldı haftaya tedarikli gideceğiz bakalım lüferin son demlerinde nasibimize ne düşecek?
    https://www.youtube.com/watch?v=hUIAQ1si0ls

2. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Usta yem olarak sardalya önerisinde bulunmuştu. Sizin merada iş yapmaz mı Asım?

Rastgelsin şimdiden.:)

3. achills

achills Murat Tunalı

Favori Kamış:
    El oltası
    En İyi Avı:
    Kofana,kalkan,kırlangıçlar
    Tebrikler Asım reis.Florya akvaryum önlerinde Zokayla avlanmak için istavrit ararken balığı 3-4 kulaçlarda bulduk.İstavrit kıyıya sıkışmış.Aklınızda bulunsun kıyıları yoklamakta fayda var..

4. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Tebrikler abi, çapari ile sarıkanat hatta palamut alınan şu günlerde dahi lüfer sevdasından vazgeçmeyip uzunoltaya devam etmek takdir edilesi bir davranış. Artık yaprak sezonunun tamamen sonuna geldik gibi gözüküyor, canlı istavritle bir süre daha balık alınabilir. Bakalım haftasonu gelecek soğuk hava da balığı nasıl etkileyecek. Rastgelsin.

5. hamzadan

hamzadan MUSTAFA HAMZA

Favori Makine:
    DAİWA
    Eyvallah Murat kardeşim.Kıyılara hiç bakmadığımızdan istavrite hasret kalmıştık.Birde senin teknenin ismi nedir.Belki rastlarım diye sağa sola bakıyorum fakat teknenin ismini bilmeyince zor oluyor.Bizimki T.KARDEŞLER 1 ... Rasgele. (Asım Kaptanın yerine cevap vermiş gibi oldum,hakkını helal et kaptan.Rasgele.)

6. achills

achills Murat Tunalı

Favori Kamış:
    El oltası
    En İyi Avı:
    Kofana,kalkan,kırlangıçlar
    Rica ederimMustafa abi.Benim Teknenin ismi BURAK.Beyaz renkli,kamaralı Karpuz kıç bir tekne.İnşallah rastlaşırız..

7. asım

asım asım bartınlı

sağol Aret'im malum merada bugün çok güzel balık yapmış hatta yaprağa bile balık gelmiş,gün günü tutmuyor zannedersem lodos balığı saldırganlaştırdı

8. asım

asım asım bartınlı

murat kardeşim sağol hafta sonu bakalım ne olacak,bugün lodosla beraber lüfer coşmuş bilgin oldu mu?

9. asım

asım asım bartınlı

Nuri abicim merhaba valla biz istavriti bile bulamazken sardalya hayal ötesi ama ilerya (kefal yavrusu)olursa lüfer buna da hiç hayır demez.

10. candemir

candemir candemir demircan

tebrikler Asım abi
    bende aynı meradaydım tek vuruş bile alamadım.ama fazla takılmadım 4-5 tur attım baktım kımse alamıyo çok seyrek .zorlamayayım dedim.dönuşte k.çekmece tombazın önunde 8 adet gırgır ag atmıstı .şaşırdım herhalde çinekop akını var dedim.hemen açtım çaparileri gırgırların dibine.ama nafile .bu sefer boş dondum .sağlık olsun.merada senın tekneyle karşı karşıyada geldık ama konusamadık.inşallah bi dahaki sefere.
    rastgele.

11. asım

asım asım bartınlı

ne demek Mustafa abi helal olsun rasgele

12. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Öyleymiş abi, lüferi uğurlamaya hazırlandığımız şu günlerde böyle bir sürprize denk gelmek güzel olurdu, ne yazık ki haftaiçine denk gelmiş. Ne kadar sürer bilmem, yarından sonra esecek poyrazlarla ve soğumayla birlikte balık burada durmaz gibi geliyor, bugün çıkma imkanı olan varsa kaçırmasın derim. Yalnız dün Samsun'da bile uzunoltayla güzel balık almışlar, yani son bir kanat daha gelecek gibi gözüküyor. Oltası suda olan balığı alır. :thumb:

13. istavrit

istavrit Boğaç

Doyamadık be Usta reeling

14. asım

asım asım bartınlı

sorma be dostum doyalım diye 29 ekim haftası için önceden senelik iznimizi ayarladık 9 günlük iznin 8 günü evde oturmak zorunda kaldık( malum kestane karasına denk geldi).Nasipten öteye geçilmiyor.Sizde durum ne?

15. istavrit

istavrit Boğaç

Abi işi bilen 30 40 balık alıyor desem ....Ama biz 15 ağustan beri her hafta sonu, bayram seyran, yıllık izin demeden bu meretin peşinde koştuk...artık yavaş yavaş evci olalım diyoruz ...ama bağımlılık işte . ..bakmışsın patlatmışız bir hafta sonu raporu...balık son hız devam ediyor yani...birde kallavi geliyor namussuz

16. asım

asım asım bartınlı

maşallah diyelim,daha bereketli olur inşallah

17. asım

asım asım bartınlı

Aret'im bugün aynı mera çok kesatmış bakalım hafta sonuna nasıl olacak

18. Cem özipek

Cem özipek CEM ÖZİPEK

Asım abi tebrikler ALLAH bereketini arttırsın