Tatlısu Kefali (Kasna) avcılığı

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Haklısın Ufuk kasna yer bunları.

Ama ülkenin hangi akarsuyunda olursa,olsun alırım sudan ben o kasnayı,hemde en irilerini,hemde sadece Warted Toad ile.(çılgın kurbağa)

2. stratejist

stratejist A.ÖZDEMİR

Favori Kamış:
    Shimano Nexave CX 2.40 MH, Tolee Kawahagi 2.10 MH, Mitchell Elite 602L 2/8 (1.83 UL)
    Favori Makine:
    Shimano Symmetre 500FD, Solstace 1000FI, Solstace 2500FI, Solstace 4000FI
    En İyi Avı:
    Olta ile 2700g.lık bir levrek
    Davetiniz icin tesekkur ederim Vedat Amca

Vedat Amca davetiniz icin size cok tesekkur ederim. Sizin gibi bir ustadla birlikte avlanabilmek icin elimden geleni yapacagima ve imkanlarimi son haddine kadar zorlayacagima emin olabilirsiniz. Insallah eylul ayi icin bir firsat yaratabilirim. Aslinda sirf sizinle uzun uzun sohbet etmek ve av hatiralarinizi dinlemek icin bile bir haftasonu sizi ziyarete gelebilirim. Daha once de belirttigim gibi Ankara'daki mutevazi evim her daim sizi misafir etmeye hazirdir, bilesiniz.
    Her daim keyifli avlar dilerim Vedat Amca..

3. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sağol evlat inşallah birgün o mutlu güne kavuşurum,kasnaya,turanaya,yada ikisinin birden bulunduğu avlaklarıma gider doyasıya avlanırız.

Sevgimle kal

4. serdal1806

serdal1806 serdal

Vedat Abi Soğanlı çayında Warted toad deneyeceğim elimde siyah beyaz olanı mevcut senin favorini öğrenmek istiyorum saygılar.

5. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Ne yazıkkı warted toad heryerde çalışırken Soğanlıda çalışmadı.

Super Hopper,Crawfish,Aile goby,Slavko Bug sair favorilerimdir.

6. serdal1806

serdal1806 serdal

Teşekkürler usta.
    Elimde birkaçı var olmayanlarıda en kısa sürede edinip sonuçları hakkında bilgi vereceğim

7. slamduncan21

slamduncan21 Halit

Bu bilgi için ben de teşekkür ederim Üstad'ım. Ben senede belli dönemlerde eşimin memleketi Eskişehirde ve kendi memleketim Karabük'te kasna denemeleri yapacağım. Karabükte evimizin hemen 100metre ilerisinde Soğanlı çayı, Eskişehirde 20metre mesafede porsuk çayı bulunuyor. Elimde 7-23 atarlı Savagear Mpp spin kamış mevcut. Tavsiyenize uygun sahteler edineceğim ***.

Ayrıca yarın 4 günlük kısa bir tatil için ailecek assostayız. Fırsatını bulduğum anda yanınıza uğramaya çalışacağım. Saygılar.

8. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Beklerim hem kasna avı için konuşuruz belkide birlikte bir av yaparız.

sevgiler

9. nester

nester Ersin

vedat amca kasna için sahte yem ve kamış tavsiyesi çok okudum sağ olun sizde yazmışsınız ben sizden makine önerisi istiycem amca.shimano dışında şöle ufak tefek hızlı güçlü önerebilceğin bir makineleri yazarsan sewinirim

10. inferno28

inferno28 ahmet

Herkeze merhaba...
    Kasna için bende mebbs denedim bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.
    30/40 cm balıkların burnunun dibinden benim mebbs geçiyor dönüp bakmıyor.Bugün denedim acaba zamanı mı değil?
    Kullandığım mebbsin suda çekerken çok güzel aksiyonu var mükemmel dönüyor,acaba renk mi sorun?
    Bulunduğum yerde ara ara gitmeme rağmen daha oltayla büyük kasna yakalayan görmedim,balık oltaya gelmiyor mu?(ciğer,tavuk göğsü,solcan,ekmek denendi)
    En son Mebbs hafif olduğu için zargana topuna 30 cm misina bağlayıp ucuna mebbs i taktım attım gene olmadı.
    Sonra kıbrıs attım bu seferde ufak gümüşler müsede etmiyor balık yakalamama.
    Gözümün önünde dev gibi balıklar geziniyor tık yok bizde ne denemeli sizce?
    Yer Kütahya porsuk çayı.Hafif akıntılı berrak su.

11. sayhan18

sayhan18 Selim

Merhaba. Ben kırmızı benekli 2 numara MEPPS kullanıyorum. Şimdiye kadar bi sıkıntı yaşamadım sayılır. İki numaraya genellikle büyükler takılıyor. Muhtemelen kullandığınız renkle alakalıdır diye düşünüyorum. Önceden ciğerle avlandığım ve genellikle hüsranla ayrıldığım avlak yerimde 2016 ağustosunda ilk defa bir meps deneyeyim dedim, 20dk da 3 iri kasna aldım, şaşkınlığımı üzerimden atamadan bir tane de limitin oldukça üstü bir tane de turna aldım şok geçirdim. Birdaha gitmeye vaktim ve şansım olmadı. Havaların ısınıp sezonun gelmesini sabırsızlıkla bekleyenlerdenim.

12. cnryldry

cnryldry Yildiray

Favori Makine:
    Kasnak..
    En İyi Avı:
    3 no doner kasikla 1.5 cm gumus
    Ah be.... Turna tutmaktan, ginagi geldigi vakit sarmisti beni kefal avciligii.
    İlk zamanlar abuk sabuk takimlarla tutmaya calisirdim. Ya ignedeki ekmegi bitirirlerdi. Yada ufacik, tefecik gumusler takilirdi.
    Sagolsunlar, bir kac abim tio vermislerdi. Samandira , kursun ve misina ile ilgili..
    1.5 gramlik samandira ucunada tavuk cigeri mukemmel avlarim olmustur. Hele tasmaladigin anda suyun disina roketliyen kasnalari gorunce.. farkli hâzlar yasiyordum...
    Hele , form sitelerinde degisik usulle avlananlari okuyup. Onlarin taktigini uygulayinca daha da enteresan oluyordu kasna avciligi....
    Misal bogurtlenle, dutla, hele hele cekirgelere... Yalniz her cekirgeye gelmiyordu keretalar....
    Sonra, spin avciligina basladim....
    Spin avciligi hepsinden farkli birsey. Kullanilan doner kasik yada rapala ne kadar buyuk olursa ona gore balik gelmesi.. Kefallerin igneye bastiigi an roketleyip su uzerine firlamasi, birbirinden guzel avlaklar ,yesillikler uzayip gider. Ne anlatmaya harfler yeter nede anlatmaya tarif......
    Kefal candir.
    Kefal stresli bir haftanin birden bire huzura erdirdigi zamandir.
    Kefal sessizliktir.
    Kefal sanki dunyada bir sen yasiyormusun gibi hissetmektir...
    Kefal e...
    Alti, ustu kilcikli bir tatli su baligi diyen cok oluyor. Eeeeee herkezin begendigi kendine guzeldir. Kirpi bile yavrusuna pamugum diye sever....
    Rastgele....

AhmetKurt29, tancetin, guney ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  13. guney

guney Güney

En İyi Avı:
    dostlarım
    Kefal candır...

köpek.png köpek balık.png

gittiğimde kemikleri sayılıyordu... şanslarına kefalın ardı kesilmedi... baktım artık yemiyorlar, balıkları saklamaya gömmeye başladılar. avı bıraktım.

herkes mutlu...

rastgele

AhmetKurt29 ve tancetin bunu beğendi.
  14. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    sağdaki fotoğrafta nede güzel süzüyorlar öyle :) diller dışarıda.

guney bunu beğendi.
  15. tercan44

tercan44 Mustafa

En İyi Avı:
    7 kg Sazan
    Kefalde göl kamışı ile çok güzel neticeler almaktayım. şamandıra hassas, misina ince, kanca ve kıstırma kurşun ufak olacak. Yem olarak hamur ve solucan kullanıyorum.

16. guney

guney Güney

En İyi Avı:
    dostlarım

Daha ne güzellikler biraktılar bende. gün boyu peşimde gezdiler. gelene gidine boylarına bakmadan havladılar. güya bana yaklaştırmıyorlar. kimseyi.. :) arkadaş baya fotolarını çekti. durduğum noktalarda yamacıma yamacıma gelip yatıyorlardı en güzeli o ydu.

rastgele...

AhmetKurt29 bunu beğendi.
  17. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Vay keratalar vay :) bu köpekler gerçekten vefalı hayvanlar vesselam.

18. Neçirwan

Neçirwan Neçirwan

Favori Kamış:
    Fladen exta flex
    Favori Makine:
    Shimano catana 4000
    En İyi Avı:
    şamandıralı olta ile 13kilo 300 gr aynalı sazan SPİN ile 58 cm lik tatlı su kefali 7kiloluk F TURN
    Selam abilerim kardeşlerim ben tatlısu kefalini kendim yaptığım panic popper lerimle avlıyorum sabah ava başlıyorum hiç bir sahteye vurmuyor sadece kendim yaptığım panıc poppere viruyor

Ekli Dosyalar:

19. Neçirwan

Neçirwan Neçirwan

Favori Kamış:
    Fladen exta flex
    Favori Makine:
    Shimano catana 4000
    En İyi Avı:
    şamandıralı olta ile 13kilo 300 gr aynalı sazan SPİN ile 58 cm lik tatlı su kefali 7kiloluk F TURN
  20. Neçirwan

Neçirwan Neçirwan

Favori Kamış:
    Fladen exta flex
    Favori Makine:
    Shimano catana 4000
    En İyi Avı: