sudaki ilginc kabarciklar

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında mutlu1754 tarafından paylaşıldı.

1. mutlu1754

mutlu1754 mutlu

Beyler ben baliga gittigim zaman suda kabarciklar cikiyodu ama10 metre ileride veya beride yoktu. Merak ettim internetten arastirdigim sazan yemlenirken yesuyun altinda cikandaki zemindeki gazlarin cikmasiyla olustugunu okudum. Sizce o kabarciklar sazan oldugunun belirtisi midir? Bide sazan icin nasil bir takim kullanmaliyim bilgi verir misiniz?
    Simdiden cevaplar icin tesekkur ederim?

2. mutlu1754

mutlu1754 mutlu

Birde yem olarak misiri nasil kullanabilirim?

3. Karabüklü

Karabüklü Muhammet

Favori Kamış:
    CAPERLAN İLİCİUM 2.70/20-40 GR
    Favori Makine:
    SHIMANO SIENNA 4000FD
    Kabarcık hakkında bilgim yok ama ben mısırı sazanda hafif haşlanmış kullanıyorum hatta markette hazır satılan konserve mısırla sazan aldığım oldu.takım olarak kasnakta kılasik dip oltası 0.30 misina 35 gr kurşun 2/0 iğne basit kolay bi takım kasnak kamıştan daha zevkli geliyo

4. mutlu1754

mutlu1754 mutlu

İlk basta cevap verdigin icin tesekkur ederim. Sazan avinda gezer kursunun daha ideal oldugunu soyleniyor. Sazan cunku yemi cok kontrol ediyor. Hatta bazi sitelerde bir yemin oltada bilr oldugunu anlayabiliyor deniyor(net bilgi degil ama). Bide kasnak dedigin nedir bilgi verir misin?
    Cevap icin simduden tesekkur ederim.

5. Karabüklü

Karabüklü Muhammet

Favori Kamış:
    CAPERLAN İLİCİUM 2.70/20-40 GR
    Favori Makine:
    SHIMANO SIENNA 4000FD
    Kasnak kamış yerine kullanılan misinayı sardığımız el oltası bütün av bayilerinde bulabilirsin fiyatıda 50 kuruş falan balığı elle çekmesi daha zevkli olduğu için ben onu kullanıyorum.gezer kurşun denemedim denememde balık avında bu kadar teferrüata gerek yok bence,sadece boili sisteminde 5-6 çeşit bağlama usulü var yem yukarı yem aşağı yem ters varda var abi bence basit bi düzenekle avlan ben 97den bu yana sabit kurşunla bi çok sazan aldım onlar yemin oltada olduğunu bile bilemi geldi sistem farklı olabilir hepsi iş görür diye düşünüyorum

6. mutlu1754

mutlu1754 mutlu

bol sans

Abi ben normalde kaptirga diyolar bizim burda capakmis heraldeyani kucuk baliga atiyorum 8 numara kancayla sans iste 3 kere 4-5 kiloluk yayin bi kacirdik. Kenara kadar cektim kafa salladi kancadan kurtuldun kacti. Sonrada bitane sazan 3-4 kiloluk takimi kopardi kacti. Bende kafayi taktim. Sazan tutmanin hakkindaki incelikleri bu nedenle merak ediyorum merqk ediyorum. Birde kusura bakma zamanini aliyorum ama kanca kac nunara misina kac numara aliyim bilgi verir misin?