GAZİPAŞA-ALANYA-MANAVGAT-ANTALYA-KEMER-KUMLUCA-FİNİKE VE KAŞ

Konu, 'Bölgeler' kısmında Cuneyt1972 tarafından paylaşıldı.

1. AmatorBalik90

AmatorBalik90 Mustafa

Favori Kamış:
    Hiç fikrim yok
    Favori Makine:
    Excuma
    En İyi Avı:
    İstavrit
    işsizlik başa bela kardeşim kendini doğaya veriyosun :):):) yağmur yağıyorda ben sana mübala yaptım biraz idk idk idk sahilde hep böyle yaparsın :) Surf kamışı dip oltası kıyıdan güzel mera bulursan iyidir ama. LRF sistemini bi araştır derim

2. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Kudos IM-9 4,20 180-250 gr atarlı, Shimano Vengeance 4.20, amundson stager advance vs...
    Favori Makine:
    penn affinity 8000, ryobi naxo, okuma salina 2 16000 vs....
    En İyi Avı:
    tatlı suda; 9200 gr sazan ve 3300 gr kırmızı benekli alabalık - denizde; 180 cm vatoz
    Sabah olduğunda yemimiz bitmişti ve biz yorgunluktan kımıldayamayacak haldeydik bir ara uyuyakalmışız ve kalktığımızda canlı yem ile biraz şansımızı deneyip biraz da vakit öldürüp öyle avı sonlandırdık...:D :D yoksa balık en son gün doğana kadar gelmişti...cyrr

3. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Kudos IM-9 4,20 180-250 gr atarlı, Shimano Vengeance 4.20, amundson stager advance vs...
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    tatlı suda; 9200 gr sazan ve 3300 gr kırmızı benekli alabalık - denizde; 180 cm vatoz
    LRF (light rock fishing) için önce spin konusuna iyice alış derim...

4. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
  5. onderyilmaz

onderyilmaz Önder

Merhaba arkadaşlar; dün öğlen 2 den akşam 7 ye kadar Atatürk Park'ındaki falezlerden attık, önce şamandıra sistemli denedik, şamandıra arkasında 1.5 metre sonra 4 köstekli olta,daha sonra dip oltasına geçtik. Yem olarak yanıç, sülünez ve tavuk kullandık malesef 2-3 hanos , 5-6 ateş balığı (naylon-asker balığı bende dün öğrendim), 2 tane de karakuyruk ufağı tuttuk yani yine bir şey çıkmadı ufak balıkları geri atalım dedik o kadar yüksekten düştükten sonra öldüler sanırım bizde kedileri besledik bir de dip olta da çok fazla takım kaybettik artık bir sonra ki planım konyaaltı plajında sokar tutulan bir yer varmış iri sokar çıkıyormuş orayı da deniyecez artık.
    Sokar tavuğa gelir mi? yoksa ille ekmekle mi tutmak gerekir

6. AmatorBalik90

AmatorBalik90 Mustafa

Favori Kamış:
    Hiç fikrim yok
    Favori Makine:
    Excuma
    En İyi Avı:
    İstavrit
    İyice bi araştırma yaptıktan sonra bi maaşı daha LRF ye gömücez gibi geliyor abi :) tam sevdiğim tarz

7. AmatorBalik90

AmatorBalik90 Mustafa

Favori Kamış:
    Hiç fikrim yok
    Favori Makine:
    Excuma
    En İyi Avı:
    İstavrit
    Benim bildiğim geliyor tavuğa ama aman dikkat sokara görünmez iğnesi 3 gün sızlatıyo bi de edrekene dedikleri bişi var ona da dikkat aynı yerde yüzüyolar

8. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    en çok ekmek ilgisini çeker ama balık bu belli olmuyor...

9. onderyilmaz

onderyilmaz Önder

yarın gitmeyi düşünüyorum da deniz durumu sıkıntılı gözüküyor rüzgar 7-8 gözüküyor bilenler yardımcı olsun çok mu dalgalı olur?

10. sakoya1992

sakoya1992 hasan doğuş yücebulut

arkadaşlar antalya lara tarafında falezlerden at çek yapmayı planlıyorum? birşey gelirmi antalyada ilk atçeki mi yapacağım?

11. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Yeni gördüm... Ne yaptın gittin mi dalga yoktu ama poyraz balık yapmıyor...Ben gittim de oradan biliyorum...cyrr

12. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Deniz biraz karışık olursa olabilir ama falezler zor bir yer, kunduda kopak çayının ağzı ile Konyaaltında boğaçayının ağzı daha kolay yerler...

13. onderyilmaz

onderyilmaz Önder

Fırtına olur diye malzeme alıp gitmedim zaten sınav vardı bugün cumartesi kafa dağıtayım diye çıktım baktım konyaaltında deniz çok sakin karadan estiği için bende inip şöyle balıkçıları izleyeyim dedim biraz herkes şikayetçi geceden beri bekleyen bir abi vardı 2-3 tane dil balığı harici hiç birşey yok dedi vurmadı bile dedi.
    Ben yarın sabahtan akşama kadar lara da atmayı düşünüyorum bakalım şansımı deniyecem.
    Ayrıca 6 numara çapraz mı daha iyidir yoksa 6 numara normal mi? Lara da atabildiğim kadar ileri atacam yemde yanıç, karides ve sülünez kullancam tavsiye ettiğiniz iğne no su var mı küçük balıklarla uğraşmak istemiyorumhihi

14. yakup

yakup Yakup

Favori Kamış:
    Elime hangisi gelmişse
    Favori Makine:
    Hangisi takılmışsa
    En İyi Avı:
    Daha değil
    Geçen hafta sonu ile bu hafta sonu Alanya (Ulaş civarları) oldukça hareketsizdi. Daha önceleri az da olsa bir kaç balık çıkıyordu. Fakat ne hikmetse 2 haftadır balıktan eser yok.

15. nicholai hel

nicholai hel Aykut

Aynı gece ben de Lara'da olta başındaydım. Sabaha kadar yavru balık bile yoktu. Oltalarda neredeyse sıfır vuruşla sabahı ettim. Yengeçler olmasa yem bile değiştirmezdim, o derece. Sabah suyunda vuruşlar başladı ama hep yavru mırmır vuruşları. Arada bir tane tral geldi. Başka da gelen giden olmadı.

İğne tavsiyem düz yerine çapraz, numara olarak da ben 4 kullanırım. Yavru geleceğine hiç gelmesin. Gelen balık ele gelsin.

16. sakoya1992

sakoya1992 hasan doğuş yücebulut

teşekkür ederim şubat ayında at çek yapacağım zaten herkes için hayırlısı olur inşallah

17. onderyilmaz

onderyilmaz Önder

iyi akşamlar herkese;
    bugün öğlen 12 den akşam 6 ya kadar trt kampının orada(lara) sarma + dip olta ileriye+sinek olta kıyıya attım. Daha sonra 3 saat daha lara 1 nolu plajda attım sadece ileriye dip olta.

yem olarak sülünez yanıç karides ve sarma için ekmek kullandım. İleriye attığım iğne 5 numara düz. yemlerre iri iri taktım.
    trt kampının orada 6 saat boyunca tek bir vuruş almadım kıyıdan 15 tane lokum tuttum 15 cm civarında 30-40 tane mırmır ve lokum yavrusunu geri saldım.
    Akşam 1 nolu plajda da arada vuruşlar alsam da çok nadirdi ve anlamadım bir kere vurup gidiyordu bakıyorum yemin sadece bir kısmını yiyip gitmiş baktım olmayacak çektim geldim.Lara tarafına gitmeyi düşünmüyorum uzun süre yine konyaaltı sıçan adası tarafları en azından vuruş alıyordum.
    Yine klasik olarak etrafımdaki kimse balık tutamadı sanırım bende bir sorun var gittiğim yeri kurutuyorum.
    Bir abiyle tanıştık, ilk plajda larada arkadaşı 3 gün önce 7-8 kilo balık tuttum 8 çipura, 5 tane karakulak mırmır sargoz vs ona heveslenip geldim dedi ama birşey tutamamıştı henüz.(gece 10-12 arası tutmuşlar) Bende o kadar bekleyecek gücüm kalmadı geri döndüm:)

Sanırım bu aralar Antalya kıyılarında bir sorun var yani usta balıkçı değilim ama her hafta 2-3 kere deniyorum şansımı ufak balıklar dışında gittiğime değecek bir şey tutamadım daha.

Terra City'nin alt tarafındaki fener parkın orada aşşa inilen bir yer var acaba orada yemli avlansam ne tutabilirim? av yapar mı orası yoksa kemere doğru yol alacağım sanırım:)
    Neyse herkese bol şans:)

18. nicholai hel

nicholai hel Aykut

Bu aralar Antalya'da balığın bir günü bir gününü tutmuyor Önder, ama oran çok düşük malesef, ortalama 10 günde bir kayda değer balık geliyor. Ona denk gelirsen tutarsın.

Bu gece de o 10 günden biriydi mesela. :D Çeşitli yerlerde tutulan balıkları görsen ağzın açık kalır. :)

Dediğin yer popüler bir mekan. Yalnız yemli dip takımı ve surf atışla takımı kayalıklara taktırmaman tamamen şans işi, hatta baya şans gerekir takmaman için. :) Oradan genelde atçek yapılır, bu dönemde en büyük ihtimal turna olur, gece kayış gelir, nadiren yazılı orkinos gelebilir. Sargoz, karagöz, melanur, mırmır orada her daim vardır, ama dediğim gibi, ileri atayım dersen takarsın.

Umarım yakın zamanda sana da rastgelir.

19. onderyilmaz

onderyilmaz Önder

Bugün Boğaçay ağzında attım ne çeşitli balıklar var orada ya:D
    Bu balığın ismi cismi nedir yedim valla geriye salacaktım ama ölmüştü zaten zehirli değildir umarımhihi

Bunlarda arka arkaya çektiğim balonlar;

Bu da yandaki abinin sarmasına gelen canavar;(aslında çok sevimli hayvan

Küçük gözüktüğüne bakmayın yaklaşık 2 kilo 50 cm boyutlarında.
    Herhalde artık balondan kurtuluş yok

20. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Domuz balığıdır diye biliyorum ama zararlımıdır bilmiyorum.:)