İşte Serdar Köylü,avımız ve söyleşilerimiz.

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Değerli üyeler

Serdar benim ortalıkta forumlar yokken,mail gruplarından tanıdığım arkadaşımdır.

Yani tanışıklığımız uzun seneler öncesine dayanır.

Mail gruplarında bazen vukuu bulan karşılıklı hırlaşmalarımız,forumlardada sıkca yer almıştır.

Öyleki kendisini yok tutar seni denize atarım,yok ensene şaplağı yapıştırırım boyutuna dahi gelmiştir.

Aniden bir telefon,yola çıkış,ben davranamadan bir köylünün küçük motosikleti arkasına ağır sırt çantası ve kamışlarıyla bir güzel yerleşmiş yanıbaşımda buluverdim kendiisini.

Ne şaplağı, duygulandım, sevindim kendime çektim doyasıya öptüm sardım sarmaladım.

O anlattı ben dinledim ben anlattım o dinledi.

Sheroya tenbih ettim bu adamı diğerleri gibi sanma,işte sana bilgi küpü faydalan faydalanabildiğin kadar.

Yatağımı ona verdim,odaya dahi girmedim geceyi koltukta geçirdim,aradaonu kontrol ettim misler gibi uyuyordu asla ellemedim,taaki o kalktı saatlerce uyuduğuna hayret bile etti.

Sonrasında sabahın beşinde kalktı,zifiri karanlıkta açıldık,şanına layık balıklar tuttu,kimi tekneye alırken kurtuluverdiler.

Hemen ertesi gün işi dolayısıyla tekrar avlanamadan İstanbula döndü.Keşke dedim arabamla ben götüreydim ama ne yazıkki aklım sonradan başıma geldi.

Kendisini tekrar bekliyorum,bu kere daha uzun ve doyasıya.

Bazı karaleri sunuyorum.

Sevgi ve saygımla kalınız

2. gümüş06

gümüş06 Ahmet YABACI

ustaların buluşması diyelim vedat abi tebrikler.keyifli avlarınızın devamı dileğiyle.
    sevgi ve saygılarımla.:)

3. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Benim makinayı tamir edip, kargosunu bile cebinden ödeyen bu muymuş? :D:D:D
    Beni kim gebe bıraktı, yüzünü bile görememiş, kim vurduya gitmiştim. :D

Vedat amca, ben Serdar abiyi, kara kuru, gözlüklü uyuz bi adam düşünmüştüm, bayağı kelli felli çıktı. :D

Hani öyle kolayına ensesine şaplak indirilecekmiş gibi değil.
    Ben tam senin dişine göreyim, dövmelere doyamazsın. Vurdukça vurasın gelir. :D

Güzel av, güzel rapor. :) Melanurların da maaşallahı var.
    Ağzı açık poz veren balık turna değil mi? Bu sefer bilmiş olmam lazım. :D

Daha keyifli avlarınız olsun, rastgelsin. :)

Bu arada önceki raporunda tek yıldız verenlere kalın kafalı yakıştırması yapmışsın ya; ben 2 yıldız vermiştim. :D Şimdi ben hafif kalın kafalı mı oluyorum. :D Sınıfım ne, şüphede kaldım. :D

4. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Sen O'nun ensesine indirmedin şaplağı amma O senin enseyi acayip kesiyor. Bakışlar fena, öyle böyle değil. "Büyük balığın ben de olmasına itiraz edersen, haa ona göre. Yersin şaplağı." der gibi bakıyor. Sol eli de arkada hazır bekliyor zaten. :laughing: :p

Canınıza sağlık muhterem abimiz, elleriniz dert görmesin. Yaşam sevinciniz hiç solmasın. Yüreğimize nakşettiğiniz tüm güzellikler için yürek dolusu teşekkürlerimle...;)

5. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
  6. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Abi daha öncede resmi paylaşılmıştı Serdar Abinin ama çok değişmişsin Serdar Abi yoksa Vedat Amca Senin yerine başkasınınmı resminimi koydu yanlışlıkla :D Birde Abi seni eleştireceğim sen küfür edecek birine benzemiyorsun ilim irfan sahibisin imzan ile hiç örtüşmemiş sivricedeki avın konuyu ilk açtığımda kesin balıksız kıyıya gelmişlerdir dedim Serdar Abi salmıştır bütün balıkları dedim ama ı ıh salmamışın

7. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    O teknede bu ekiple avlanma sansini bulan balikcilikta haci mertebesine ermez de neye erer? Nirvanaya erer mi? Valla ona bile erer. Tebrikler

8. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Abi Sheroya Abi Hacımı oldu şimdi :)

9. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Her tuttuğumuzu salacağız yada şunu yapacağız diye bir kaide mi var ki? O an içimizden böyle geldi, böyle yaptık. Ama salmak gelseydi, bahane filan aramazdık elbette.

10. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Elbette öyle bir kaide yok Abi

Genelde hep salma eğiliminde olan konuşmaların gerek Vedat Amcanın Göstermelik saldığı balıklar o tekneden kıyıya balık gelmez kanısına varmıştım

11. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Pek muhterem Vedat abim, güzel rapor olmuş.

Malum raporlarla aram pek iyi değildir, beni de rapor işine bulaştırdın ya...

Allah seni başımızdan eksik etmesin Vedat abi. Senin hatrın için raporda açarım elbette.

O günden bahsetmek gerekirse... İş çıkışı yola çıktım, sabah 6:30 ayvacık. Uyku filan yok Cumartesi günü. Kaldı ki uzun zamandır böyle. Genelde uyuyamıyorum son günlerde, acayip saatlerde mesajlarımı filan görmüş farketmişsinizdir belki.

Sağolsun Vedat abi beni gayet sıcak karşıladı. Evinde ağırladı en güzel şekilde. Yüreğinin büyüklüğünü tecrübe ettik bir kez daha. Öğleden sonra yattım, nasıl bir huzur, nasıl bir mutluluksa Vedat abiyle olmanın verdiği, sabahın körüne kadar nerdeyse, öyle uyumuşum.

Sabah çıktık, sırtı yaptık, resimdekileri aldık beraberce, orası malum. Ama asıl güzel olan, Vedat abiyle aynı dalgada sahte çekiyor olmaktı elbette. Çok uzun zamandır tanışırız, çok defa gitmişimdir Sivrice'ye, ama daha önce hemen hiç nasip olmamıştı birlikte avlanmak. Ve harbiden çok iyi geldi bana. Umarım herkes bir gün bu şansı tadar.

Vedat abide gördüğüm, canı yürekten misafirini memnun etmek için elinden gelen gayreti gösterdiği. Ki bu da beklediğimiz, bildiğimiz bir şeydi aslında.

Güzel av oldu, heyecanlıydı. Nadir ve pek kıymetli sahteleri de kapıp giden balıklar. Vuruşuyla "ben geldim" diyerek oltaya balıklama atlamama sebep olanlar... Gayet zevkli, gayet verimli bir av güncesiydi elbette.

Pek planlı olmadan, pek ani bir gidiş oldu. Pek kalamadık üstadla. Oysa edilecek çok sohpetler vardı. Ama Pazar öğlen olmadan ayrılmak zorunda kaldık. Umarım müteakip seferlerde çok daha geniş zamanlarımız olacaktır.

Vedat abiyle çok takışmış, çok hırlaşmış olabiliriz. Belki bundan sonra da gene aynı hırlaşmaları yapadabiliriz. Ama bu ona olan takdir, saygı ve sevgimi asla gölgeleyemez. Vedat abi, Vedat Abayoğlu, amatör balıkçılık tarihimizin köşetaşlarından birisidir. Hataları, eksikleri olabilir, ama bu onun saygınlığını, değerini asla düşüremez. Kendisinin balıkçılığımıza yaptığı katkılar, başka herkesin yaptıklarından çok çok daha fazladır.

Hayatın amatör balıkçılığa adamış bu üstadımızın, yaşarken değerini bilelim derim. O balıkçılığımız için gerçekten çok önemli bir kazançtır. Hakettiği takdir ve tebriği anlatmaya kifayet edecek pek az cümle vardır.

Evet, huysuz olabilir, tez köpürüyor olabilir, bir susuvereyim demeden her doğru bildiğini her yerde söylüyor olabilir. Ama kendisinin asla kin gütmeyen, fesatlık, artniyet ve can yakma amacı gütmeyen birisi olduğunu hep hatırlayalım. Arada kızdırmakta elbette lazım.

Ömrün gani gani olsun, balıkla, heyecanla dolsun Vedat abi. Kendine çok iyi bak, bizi arkadan boynu bükük bırakma hiç bir zaman.

Ensemin senden şaplak alacağı da hala duruyor gerçi üstadım. Bir dahaki sefere inşallah.

12. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Şaplağı Serdar abi vuracakmış gibi bakıyor fotoda :D

Başka hiçbir yanını, karakterini bilmeden, sorun etmeden sadece ve sadece ortak tutku için buluşmak ve hatta balık hariç başka sohbetler bile etmemek...
    Forumların amacı da bu olsa gerek.

13. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Tebrikler vedat amca tebrikler serdar abi, sonunda meşhur serdar köylüyü bize gösterdiğin için ayrıca teşekkürler vedat amca. Muhabbetiniz daim olsun

14. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    İyi bişeyler de görmesek, kendisini daha güzel bir insan olması için bu kadar eleştirir, bu kadar zaman harcar mıydık acaba?
    Elde ettiğimiz tek kar sa, bir dolu hakaret sonuçta.

Kendisinin de bir düşünmesi gerekmez mi?

Caddelerinin tozunu attım, balığını da bitirdim ifadeleri, ne kadar hoş geliyor!!!
    İçim sızladı okurken, her vicdan sahibi de benzer şeyler hissetmiştir muhtemelen.

Sonra içine kapanmamalısın, pasif avcılık yapmamalısın akılları verdi.
    Nasıl pasif avcılık yapmasın, balığını bitirdin ya!!!
    Belki de senin gibi 40 km sırtı yapacak imkanı yoktur. Belki sürekli karşılaştırılmaktan, sürekli mücadeleden yorulmuştur, olamaz mı?

Sonra, mazlumu oynama!!!
    Onu yazdıklarınla sen mazlum etmedin mi?
    Kendini de acımasız canavar.!!!

Eeee ne bekliyorsun, 5 yıldız mı?
    Yine ağlaya ağlaya 3 yıldıza yükseltmişsin hadi sevin, en büyük sensin. :)

Aha bende mermer, kalın kafalıyım, baştan kabul.

Değer vermeye, kıymet bilmeye herkes hazır, biraz hakketmesini bekliyoruz.
    Tuttuğu balıklarla değil, sevgi dolu cümlelerle hakkedecek.

Bu konulara hiç bulaşmayayım diyorum ama bişekilde gene dahil oluyorum, konu başka yerlere kayarsa, yazmayacağımı şimdiden belirteyim.
    Tartışıp, didişmekten yoruldum.

15. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
  16. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Temiz bir rapor yazdığımı sanıyordum.

Ama yazdıklarınla az kirletmedinmi.

Ne alaka şimdi eski yada yeni nahoş ifadeler içerdiğini benimde zaten kabul ettiğim lakırdaları buraya,bu temiz rapora taşımak.

Lütfen açıklarmısın.

Sevgiler

17. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Temiz bir rapor.
    Sana yazmadım zaten. Yazdıklarım Serdar abiye.
    O nasıl görmemiz gerektiğini yazmış, bende neden öyle göremediğimizi yazdım.

Senin bu son nahoş ifadelerini, nahoş olarak nitelendirdiğini ise hiç görmedim. Pişmanlık ifadeleri okusaydım, bişey yazmazdım.

Sil de sileyim. Sen ve Serdar abi okumuşsa, benim için yeterli.

18. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sahi siz kaç kişisiniz,öyle ya çoğul ifade kullanmışsın.

19. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Saymadım, epey varızdır tahminen.
    Sileyim mi, yok rayting alıyorum, kalsın mı diyorsun.

20. Ozkanartuc

Ozkanartuc Özkan

Favori Kamış:
    Shimano Yassei Sea bass
    Favori Makine:
    Shimano Aero spin
    Tebrik Vedat ustam yine güzel bir av olmuş.
    Uzun zamandır başba başka mecralardan Vedat ustayı takip etmekteyim,bilgisine,tecrübesine ve avlarına gıpta ile bakıyorum.

Forumda yada bende bir sorun var bir türlü mesaj yazamıyorum,bu mesajımında gideceği konusunda şüpheliyim.

çok fazla tartışmaya girmeden anlayamadığım bir konuyu belirtmek isterim,volex21 adlı arkadaşın raporlarını da zevkle okumaktayım ancak ilk sayfadaki mesajı ile sonradan attığı mesajlar arasındaki tavır değişikliği ve uslubu beni hayrete düşürdüğünü belirtmek isterim.