Beşi Bir Yerde Levrekleri [15/03/2015]

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında kurbagaprens tarafından paylaşıldı.

1. kurbagaprens

kurbagaprens Ergin DEMİROĞLU

Favori Kamış:
    Major Craft Solpara 274 up to 50.gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic C3000HGFK
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Değerli Balıkavı sakinleri,

Pazar sabahı 4'de yola çıkıp her seferinde umutlarımızı tüketen Yakakent'ten uzak bir meranın yolunu tutmuştuk. Üst üste sayısız rapor verdiğimiz Yakakent'i bu hale (Eline olta alanın, yolunu kaybedenin buluştuğu bir mahşer yeri) çevirdiğimizden yeni meramızın Samsun'dan farklı bir şehirde olduğunu söyleyebilriim, fakat koordinat ya da bölge olarak kesinlinlikle paylaşmayı düşünmüyorum. Beni yakından tanıyan arkadaşlarım zaten sormayacaktır diğerlerine de maalsef söylemeyeceğimi belirteyim.

Av sabahı çok sevdiğim Abilerimle saat 6:00 civarı denizi kırbaçlamaya başlamıştık. Birkaç da yemli olta bıraktıktan sonra üst üste vuruşlarla öğlen 14:00'e kadar 4 kişi aralıksız olta salladığımızı ve o saate kadar 5 Levreğin alıkonulduğunu 40 CM altında bulunan 6 Levreğin de salıverildiğini belirtmek isterim. 35 cm altında levrek almadığımı herkes bilir ama bu avda limitimizi 40 cm'e çıkardık çünkü bu merayı biraz daha fazla korumayı düşünüyoruz. Karadenizin trollere, algarlara, gırgırlara, ağcılara, zıpkıncılara, ve bohçacılara rağmen bereketini bizden esirgememesine ayrıca şükrederek 14:00'den sonra ızgaramızı ve tadına doyumsuz muhabbetimizi yaptıktan sonra denizin çok kabardığını da görünce avımızı sonlandırdık.

Vicdanını da oltasına ortak ederek avlanan tüm hobidaşlarıma RASTGELSİN!...

2. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Tebrikler Ergin. Muhtesem baliklar avlamissiniz.

3. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrikler Ergin, umarım meranız hep böyle bakir kalır.
    Çok güzel bir av ve balıklar harika. Daha güzel avların olsun. :)

4. natrix2

natrix2

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kefal 2,3 kg, 72 adet zargana
    Benim raporu yazdıktan sonra bir başka Samsun'dan levrek raporunu görmek beni sevindirdi. Tebrikler Engin kardeşim. Av yerini yazmamakla haklısın ve iyi yapmışsın. Tahminim yanıltmıyorsa arada Ümit ustamla oralara gidiyor ve av yapıyoruz, ancak rapor yapmamıştık. Oradan da iyi trofeler (3-5 kg) çıkıyor. Tabi oradaki kayıkla avlananalara da dikkat etmek gerekiyor. Balık aldığını görmesinler hemen merayı tarumar ediyorlar.
    Selamlarımla

5. Balkes19

Balkes19 Kamil Şimşek

Favori Kamış:
    Okuma V sistem 2.40 cm.
    Favori Makine:
    Ryobi ecusima
    En İyi Avı:
    Sinarit 2.9 Kg.
    Ekibi tebrik ederim, Samsun coştu maşallah.

6. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    Tebrikler güzel kareler geri saldınığınız her balık için ayrıca tebirk ediyorum.

7. aveccena

aveccena sinan

Maşallah balıklar çok güzel. Bizide karadenizli olarak levrek merakı sardı spin takimlari hazırladık fakat deniz suyu 8 derecelerde biz balık kiyilamaz diye henüz hic gitmedik ama bu raporu görünce sok oldum simdi. Bizde sonuçta bati karadenizdeyiz levrek için su sıcaklığı normal mi bu mevsimde gitmelimiyiz. Bir cevap yazarsan sevinirim ayni zamanda sayende hafta sonu balığa gitmiş oluruz

8. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    tebrikler, güzel av çıkartmışsınız. afiyet olsun

9. dental

dental ibrahim

Favori Kamış:
    okuma v spin 2.70 20-60 gr atar SHIMANO Vengeance Spin Shad 2.10 cmMH 10-40
    Favori Makine:
    ryobi ecusima 8000 vi Shimano ELF 3000
    En İyi Avı:
    75 cm baracuda
    sahte hakkında

sahte olarak ne kullanlandınız.özelliklerini verirmisiniz

10. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

Tebrikler, paylaşım için ayrıca teşekkür ederim. Güzel bir ekip kurup bu ekibin düzenini bozmadan avlanan arkadaşlara imreniyorum. Bizde böyle bir ekip kurduk inşallah sizler gibi devam ederiz.

11. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Maşallah, gayet güzel levrekler. ( levrek levrektir aslında ancak seninkiler başka tabi. Ne de olsa vicdanının kucağında büyümüşler;) )

Tebrik ederim gurban, gönlünce rastgele.:)

12. Genesiss

Genesiss Gürcan

Favori Kamış:
    Vercelli Spyra Piuma Power, Yamaga Blanks Early 94mhr
    Favori Makine:
    Daiwa Surf Basia 25 QD, Daiwa Certate 3012H
    Tebrik ederim çok güzel av olmuş.. Ben de yeni yeni başlıyorum levrek avına, batı karadenize gidiyorum ama her gittiğim de deniz çarşaf gibi düm düz oluyor (yazın bu kadar düz olmuyor), şansım yok diyor başlamadan bırakıyorum... Siz levreği yakaladığınız anda, deniz resimlerde ki gibimiydi? yada levrek tuttuğunuzda genel olarak nasıl oluyor denizdeki dalga?

13. Emre

Emre Emre

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surfer 420cm, Okuma V-System 2,40
    Favori Makine:
    Shimano EXAGE 6000 FC, Daiwa Windcast S 5500, Okuma Safina 40
    En İyi Avı:
    Levrek 8kilo
    Sadece spinciler gelse eyvallah ama dediğiniz gibi Bohçaci trolcü ağcilar işin içine girdimmi herşey yok oluyor.
    kesinlikle kimseye mera sölememeniz en doğrusu, unutmayin dostunuzun dostu vardir.
    Rastgele daha iyi avlariniz olur inşallah. tebrikler.

14. lorel

lorel İLYAS SÖYLEMEZ

Kardeşim tebrik ederim,her zaman rastgelsin.

15. yunusemreklk

yunusemreklk yunus emre

Favori Kamış:
    Procatch Carbospin
    Favori Makine:
    Okuma Avenger
    En İyi Avı:
    3kg Bıyıklı- 4 KG TURNA 10+kg-Aynalıı
    tebrikler, samsun civarından böyle şeyler alıyorsanız ben tutmuş gibi seviniyorum. tutamasak da bazı meraları bilemesek de böyle balıkların olduğunu bilmek güzel. hoçacılara, amatör ağcılara, trolcülere inat

16. FIKRETUGUMU

FIKRETUGUMU FİKRET ÜGÜMÜ

Tebrikler,güzel bir av

17. kurbagaprens

kurbagaprens Ergin DEMİROĞLU

Favori Kamış:
    Major Craft Solpara 274 up to 50.gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic C3000HGFK
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Teşekkürler roy, sana da rastgelsin ;)

Çok teşekkürler Volkan, koruyabildiğimiz kadar koruyacağız artık. Sana da rastgelsin ;)

Teşekkürler Kerim Abi, oltan boş kalması ;)

Teşekkür ederim Kamil Abi, rastgele ;)

Çok teşekkürler, salıverilen her değer geleceğimizdir...

Levrek göç balığı olmadığından her mevsim av verir. Biz rüzgar ve dalga durumunu iyi takip ediyoruz o kadar. Bence denemelerinize devam edin, Levrekte başarının yolu tecrübeden geçiyor. Çok boş döndüğümüz de oluyor.

Teşekkürler, size de rastgelsin.

Muhtelif sahteler kullanıldı, maxrap, kendo, duo, duel, strike pro. Ben 2 balık aldım birini maxrap ile diğerini kendo ile aldım. Açıkcası renk kodlarını ezbere bilmem biri sanırım maxrap fayu idi.

Teşekkür ederim, ben pek ekip işi yapmam her arkadaşımla levreğe gidebilirim. Ama bu avlak gerçekten 4 kişi için özel olacak.

balli'm senin gönlün kadar güzel değil hiç bir levrek. Teşekkür ederim. Sana çok daha güzelleri rastgelsin.

Deniz çarşaf gibi olduğunda denemekten sakın geri kalmayın. Özellikle sığ yerlerde su üstünü mutlaka deneyin. Ayrıca böyle havalarda baskın renklerden çok soft ve mat renkleri tercih edin. Rastgelsin.

Teşekkürler Emre, Sana da rastgelsin.

İlyas Abim, Samsun'a yolun düşerse av yapalım bu kez. Senin için en bakir avlakları da harcarım ;)

Teşekkürler yunusemre, Amasya insanını ve coğrafyasını çok seviyorum. Maalesef içsulara çok fazla zaman ayıramıyorum ama biliyorum ki çevrende harika avlarlar mevcut. Sana da rastgelsin.

18. Chipower

Chipower Ümit Şimşek

Favori Kamış:
    Milo Explanada 420,Milo Fulk 11 Surf
    Favori Makine:
    Shimano Big Baitrunner Long Cast,Daiwa Spitfire4000
    En İyi Avı:
    Olta suda şu an bekliyorum...
    Tebrik ederim emeğinizi, güzel avınızı ve güzel avcılığınızı.

19. nazmi_34

nazmi_34 nazmi

tebrikler ergin bey.karadenizde rüzgar ve dalga boyu kaç olursa levrek için ideal olur.bilgi verirseniz çok sevinirim.saygılar.

20. wolf37

wolf37 Aydın

Favori Kamış:
    daiwa ballistic x
    Favori Makine:
    shimano vanquish c3000f
    En İyi Avı:
    levrek
    Merhaba, arkadaşım Kastamonu sahillerinde 2 aydır neredeyse hergün denizi dövüyor ama hiç balık alamadı.Samsun'dan ise sürekli levrek haberleri geliyor.Gitmekle gitmemek arasında kalıyor insan.Bu iş nasip işi ama şu da bir gerçekki nasibinin olması için oltanın suda olması lazım.