Silikon Sahte Arıyorum

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında Chevalier tarafından paylaşıldı.

1. Chevalier

Chevalier M.Erhan Çelebi

Tüm arkadaşlara iyi akşamlar,
    Malesef bir süredir balık malzemeleri imkanlarının kısıtlı olduğu memlekette olduğumdan, aradığım bir silikon sahteyi bulamamaktayım.

Aradığım silikon sahte; 8,5 cm, yeşil simli zargana. Tanınmış markanın modellerine baktım fakat, aradığım rengi onların arasında da bulamadığım için, burdaki arkadaşlara danışmak istedim. Hem tanınmış markanın, hem de benim aradığım sahtenin fotoğraflarını ekliyorum. Aslında tanınmış markanın en üstte, ortadaki modelinin yeşil olanı tam olarak uyuyor, fakat sanırım üretimlerinde yok. Ya da benim aradığım taklit olarak, başka firmaların ürettiği sahtelerden.

Eğer çevrenizdeki malzemecilere uğradığınız bir gün de bu sahteyi sorarsanız ve ellerinde varsa, iletişim bilgilerini özelden mesaj olarak yazarsanız çok yardımcı olmuş olursunuz.

Şimdiden teşekkür eder, herkese kazasız, belasız, bereketli avlar dilerim.
    Saygılar.

2. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Erhan

Dağarcığında yüzlerce levreği birçok teknikle yakalamış birisi olarak diyeceğim şu.

Ragot Marka silikon Roglouların mevcut renklerinin haricinde özellikle levrek avında etkin olan pas rengi ve bahsettiğin yeşil tonu maalesef bulunmamaktadır.

Oysa bu renkleri neredeyse kişinin kendisinin yapması mümkündür

Şöyleki;

Yeşil renk için en ufağından bir şırınga alıp,gece avı için kullanılan hafif kırılıp sonrasında sallayarak parlayan çubuğun muhteviyatını içine çekipte,bunu Roglou'nun içine enjekte edersen,işte istediğin rengi elde edersin.

Sonuç senin için şaşırtıcı güzellikte olacaktır.

Pas rengi için bu kere kırmızı olan fosfor çubuklarına aynı işlemi yaparsan,bu kere yakın bir pas rengi tonu elde edersin.

Dene bak haklı olduğum ortaya çıkacaktır.

Sevgimle kal

3. Chevalier

Chevalier M.Erhan Çelebi

Vedat Ağabey, iyi akşamlar.
    Dediklerinizi harfiyen deniyicem, yazdım, malzemeleri araştırıyorum şimdi.

Zaten benim örneğini gösterdiğim sahte sanırım, asıl marka değil. Taklit ürün, yani Türk yapımı bile olabilir. Hatta ben araştırırken bir forumda sizin ve konudaki bir arkadaşın "Adana işi" diye tabir ettiğinizi bile okudum. Ama o mesajınızı daha sonra bulamadım. Yani benim örnek gösterdiğim markanın sadece şekli Ragot'a benziyor. Ragot'un zaten böyle bir renk modeli yok. Yani adamlar hiç üretmemiş. Ama taklit olarak üretilenlerden de bu renk diğerlerine göre biraz daha etkili iş yaptı. O yüzden bunu arıyorum.

Sizin de dediğiniz sistemi mutlaka deniyicem. Sonuçlarını da inşallah burda paylaşırım.

4. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    vallahi içimi okudun, ben de pempe arıyordum. hep mavi getiriyorlar. şu an zaten kıyı olduğu gibi sardalya ve zargana kaynıyor. bizim burada pembe balıklar biraz açıkta. tabi bende kıyıdan pembe atarsam daha randıman alırım diye düşünüyorum. ama malesef hep mavi siyah ve beyaz satuyorlar
    ayrıca ssenin o yeşil simli zargana ile bir balık tutabildim daha önce üstelik kuyruksuzdu (yani kuyrugunu kaptırmıştım yinede atayım dedim, hala duruyor tekrar oltaya takmadım, bizim burda Adanada üretiyorlar)

5. toruga

toruga tolga

Favori Kamış:
    Safina X Spin 2.70m 10-35gr
    Favori Makine:
    Spro Hardliner
    En İyi Avı:
    aral 2.550gr
    Bende beyaz mavi olanlar var ve henüz hiçbirsey hamle yapmadı.

6. Chevalier

Chevalier M.Erhan Çelebi

İyi akşamlar.
    Konuda bahsettiğim sahteyi halen arıyorum, eğer malzemecilerde gözüne çarpan bir arkadaşımız haber verirse çok makbule geçer.

Raglou'nun taklit modeli, yani şekli aynı olmasına rağmen raglou'nun gerçek, orjinal renk skalasında bu renk yok. Bir kaç arkadaş da bunun taklit, Adana işi olduğunu söylediler ama ulaşamadım üreticisine veya satan yerlere.

8,5 cm. ŞEFFAF YEŞİL ve YEŞİL SİMLİ

Teşekkür ederim, iyi akşamlar.

7. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Dediğimi yaparsan birebir aynı rengi alacağını göreceksin.

8. Chevalier

Chevalier M.Erhan Çelebi

İnşallah onu da bu yaz deneyeceğim Vedat Abi, çok teşekkür ederim ilginiz için.
    İnşallah sonuçlarını burda da paylaşırım.

Ama o zamana kadar bulabilme ihtimallerini de araştırıyorum durmadan :)

9. sencerveben

sencerveben hakan

aradığınız rek LG kodlu olana çok benziyor.yalnız simli değil gibi.şuraya bakabilirsiniz.farklı ebatları var.
    http://www.albashop.com.tr/asp/listgroup.asp?group=RAG_ZARGANA

10. aileron

aileron murat DAĞCI

Favori Kamış:
    şıpşıp
    En İyi Avı:
    mercan
  11. fleto

fleto baran kilitci

Favori Makine:
    daiwags9
    balatta oskar balıkcılıkta olması gerek

12. Chevalier

Chevalier M.Erhan Çelebi

İyi günler.
    Linkte göndermiş olduğunuz Raglou'nun orjinal ürünleri. Bunların hemen hemen hepsinden var bende. Fakat aradığım Raglou'nun taklit edilmiş bir ürünü, aradığım şeffaf yeşil ve yeşil simli bu orjinal renkler arasında yok.

İnşallah yaza kadar bulmayı diliyorum, ama Vedat Abi'nin de önerisini mutlaka deneyeceğim.

Gene de ilgi gösterdiğiniz için teşekkürler.

13. Chevalier

Chevalier M.Erhan Çelebi

Teşekkür ederim zaman ayırdığınız için. Bu silikon sahteler en çok üretilen modellerden biri olsa gerek. Ama malesef aradığım bu renk bu ürünler arasında da yok.

Benim duyduğum doğruysa zaten benim aradığım Türkiye'de üretiliyor, Adana işi diye anılıyor. Raglou'nun modelinin aynısını almışlar, farklı renkte özelliklerde yapmışlar.

Gene de ilgi gösterdiğiniz için teşekkürler, zaman ayırdınız.

14. Chevalier

Chevalier M.Erhan Çelebi

Oskar Balıkçılık'ın internet sitesini buldum ama, internet sitesindeki ürünler arasında yok. Telefon ile soracağım. İnşallah vardır.

Teşekkür ederim ilgi ve alakanız için.

15. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    abi sen bana özel mesajda atmıştın galiba, ben tekrar dönemedim veyahut interneti bir ara kullanmadım, bir ara aramayada çalıştım bulamadım.
    bizim mersinde ufuk ticaret var bit pazarında, hüseyin abi var. onu bulup bir sorman lazım. ben de telefonu olacaktı ama bulur bulmaz yazar yollarım. bir süredir şehir dışındaydım, ne eve baka biliyorum ne de internete çok sık bakamıyorum. onu bulamazsan diğer mersin satıcılarından birinde de olabilir. Mezitlide akyol balıçılık da da vardı yanılmıyorsam.
    iyisimi ben telefonları adresleri bulur bulmaz yollayayım sana

16. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Anlattığımı yaptınmı acaba ben tekrar denedim netice tamda istediğin gibi oldu.

17. semihyildizcelik

semihyildizcelik semih

Favori Kamış:
    Linea effe
    Favori Makine:
    Okuma Salina
    En İyi Avı:
    10,5 Akya
    Mersin Pusula Balıkçılıkta İstediğiniz Yeşil Simli Balıklar Mevcut...