YALOVA armutlu faciası

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında aileron tarafından paylaşıldı.

1. aileron

aileron murat DAĞCI

Favori Kamış:
    şıpşıp
    En İyi Avı:
    mercan
    Perşembe günü saat 15:30 feribotuyla içim kıpır kıpır yalovaya oradanda armutluya geçtim.Hemen teknemi ve yeni motorumu (parsun 2 zamanlı 5 hp)motorumu suyla buluşturdum.Bir iki saat kıyıda silikonla levrek kovaladım.Fakat tık yoktu.Ertesi sabah 05:00 Celal abimizle sözleştigimiz gibi kalkıp kalamar avlamaya gidecektik.Can yelegi, oltalar, ıvır zıvır teknemize yükledik.İşte ne olduysa ondan sonra başladı motoru çalıştırmak için ipi çektim;çalışmadı bir iki derken çalıştı fakat sesi biraz degisik geldi çalışırken sonra avlagımıza varmak üzere yola koyulduk amcımız ihlas armutlu evlerinden bozburunu dönüp koyundere fener sitesi önlerinde açıga çıkıp kalamar sırtısı yapmaktı.Avlagımıza 3-4 dakikalık bir yolumuz kalmıştı;Fakat motor taak diye bir anda stop etti:( .Denizin ortasında kala kaldık;hemen tekrar çalıstırmak için ipi çektim birde ne göreyim ip bosta geliyor cluch mekanızmasını döndürmüyor:confused: .Bir iki bakındım edindim sonra çekme ipinin oldugu bölüme elimle üstten bastırıp çekince kavradı ve motoru çalıştırdım Celal abiye abi dönelim dedim oda bencede deyince dönüş yoluna koyulduk neyse 25 dakika sonra sağ salim karaya vardık.Olayın morak bozukluguyla nabalım bari kıyıdan takılırım dedim daha önceden zıpkıncı abilerimizin levrek vurdugu yerde yeni aldıgım spin kamışımla silikonla at çek yapmaya başladım fakat gene tık yok silikonun rengini degiştirdim gene tık yok diger sahtelerimi takıp denedim gene tık yok toplamda 2.5-3 saat takıldım.En azından ilk defa denedigim spin avcılıgında 0 çeksemde :)deneyim kazandım biraz avlagımın resimlerini manzaranın fotolarını çekip sahilden ayrılıp eve geldim.

Uploaded with ImageShack.us

[​IMG][​IMG]

Uploaded with ImageShack.us[​IMG]

bu günde motoru alıp istanbula gelip feribottan inip solugu karaköyde ORKA da aldım arkadaşlar hemen benimle ilgilendi çay ikram ettiler daha çayımı bitirmeden motorumu faal hale getirdiler. Motorum garantide oldugu için hiç bir ücret talep etmediler.Firma olarak güleryüzlerinden, ilgilerinden çok memnum kaldım forumda bu servisler konusunda şikayet eden arkadaşlar vardı bende açıksası bu garantiye girmez kullanıcı hatası 100-150 tl arası koparmaya çalışırlar diyodum ama hiçte öyle olmadı tereddütsüz hemen arızalı mekanizmayı degiştirdiler huzurunuzda ORKA'ya bir kez daha dürüslüklerinden dolayı teşekkür ediyorum.....sonunda kabus gibi bir av macerasının hiç balık tutamasamda sonu sorunsuz bittigi için mutluyum (biraz eşegi kaybettik sonra bulduk hikayesi gibi oldu:D )

2. ozkan79

ozkan79 özkan

Murat bey merhaba;

olmayınca talih ne yapsın kör salih :D

motorun arıza vermesi kötü olmuş resmen hevesiniz kursağınızda kalmış,ama olsun beterin beteri vardır,motor daha kötü deniz şartlarında da arıza verebilirdi vardır bunda da bir hayır.

ayrıca resimlerde merada çok güzel eminim güzel levrekler kandıracaksınız.
    rastgele.

3. therasmus

therasmus fatih demirci

Favori Kamış:
    Lineaeffe spider surf 4.20 m
    Favori Makine:
    Ryobi oasys 8000
    Geçmiş olsun diyelim,en azından denizde kalmadınız geri dönebildiniz.Oralar sırtı için müsait bölgeler. :)

4. kadircan12345

kadircan12345 kadircan

Favori Kamış:
    LINEAEFFE SURF CAST 4.20
    Favori Makine:
    OKUMA AVENGER AV-65b makina
    En İyi Avı:
    40cm lüfer / 5KG İSTAVRİT
    Kışın bende tam burnun ordan denemeler yaptım ama lapin bile yoktu acıkcası cok kısır bi bölge

5. ovunc41

ovunc41 övünç karlıdağ

Favori Kamış:
    Trabucco İridium Distance 4.20 3p,Ryobi Komatsu 3.75 50-150 ,Spro GTPRO 2.40 15-40 3 parçalı spin
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 4000 FA,Shimano Ultegra XSC 5500,Shimano Catana 4000,Ryobi Ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    kiloluk eşkina,1.1 kg mırmır,lüfer vs..
    sağsalim dönmek günün trofesi olmuş bence :)

denemeye devam elbet bir gün bir yerde karşınıza çıkar levrekler..

fakat armutlu bence de biraz kısır bir bölge fıstıklı mendireğini deneseniz daha iyi sonuç alabilirsiniz diye düşünüyorum..

bir dahakine rastgelsin..

6. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    ARMUTLU BOZBURUN...Bursanın usta deniz avcılarının ilk tercihidir.Zorlu denizi,mercanından,kalamara,dev sinaritlere kadar her tür balığı barındırır ama...

7. Lithium

Lithium Şeref Çilenti

Favori Kamış:
    Lineaeffe Turnafresh 4.20 100-250 GR.
    Favori Makine:
    Ryobi Ecusima 8000VI
    Hocam başlık çok endişe verici olmuş.. :)

8. aileron

aileron murat DAĞCI

Favori Kamış:
    şıpşıp
    En İyi Avı:
    mercan
    Sayin night fisher ama... sonrasi ? aynen dediginiz gibi sadece sinariti hic duymamistim...yani isi tasi bilmeniz lazim:)

9. mertbirincioglu

mertbirincioglu mert

geç de olsa okudum geçmiş olsun. bozburun hakkında bakınırken denk geldim konuya. bozburun benim için şehir efsanesi gibi oldu siz 5hp motorla gitmişsiniz ne güzel ben bu sene oraya giderim diye 15 hp motor aldım 4 metre fiber tekne var ama bi türlü cesaret edip gidemedim tek başıma olduğum için sanırım partnerim yok. rüzgarı ve dalgası korkutuyor beni açıkçası