Alacati Bayram sabahi avim

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında kaygisiz tarafından paylaşıldı.

1. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Bu ilk av raporum. Insallah niceleri kismet olur.

Av mekani: Cesme Alacati Aciklari derin su.
    Av araci: 3 Metre Kolibri bot ve 9.8 2 zamanli bu sene yeni aldigm Tohatsu motorum.

Araya ufak bir parantez acarak Tohatsu 9.8 motorumum hakkinda bir seylerden bahsedicegim. Daha onceki 5 beygir Parsun motorumdan cektiklerimi ve Parsuna tobe ettigimi forumdan bilen bilir. Tohatsu 9.8 motorla 55 kg bot ve 55 kg bir kisi yani ben, tam gazda 27-30 km arasi bir hiza cikiyorum durgun suda. Motor distan depo motora bagli hortumdan motora benzin pompaladikan sonra 1 ip degil motor ilk seferde daha sonrada jikle bil cekilmeden calisiyor.

Simdi gelelim av raporumun devamina. Aslinda ava 27.07.2014 Arife gunu 17:00 da gidicektim ama 35 derece havaninda etkisiyle kendi saligim icin ava gitmemeyi uygun buldum.

Av zamani: 28.07.2014 Pazartesi Bayramin 1. gunu sabah 05:30 gunes dogmadan 45 dakika once.

Hava durumu: Deniz neredeyse carsaf gibiydi. Yumru koyu (Yani sorf merkezinin orasi) ici ve yumru koyu disinda bile Ruzgarin siddeti 2 km idi. Elektrik ureten ruzgar degirmenleri dahi donmuyordu. Yani hava okadar sakindi.

Ilk once gittim merada dip yosun oldugu icin ot baligindan baska bir sey cikmiyacagini anlayinca gunesin dogusuyla dahada aciga gitmeye karar verdim. Daha aciga gittigimde birde baktim ki bir balikci teknesi. baktim suruklenmiyecegim bile cokta derinden capa cememek adina capa dahi atmadim. Yerimden bile kipirdamadim hava okadar durgundu.

Az sonra balikci abi aglarini toplayacakti. Aglarini toplarken sonardan beyaz bir balik surusu gormus. Baa genc burada kal kolyoz surusu var. Sonardan beyaz bir balik gorunuyor dedi. Bende onun tavsiyesine uyarak avima 5-10 metre ileride devam ettim.

Saat 06:30 olmustu ki ilk Mercani aldim. Cokta buyuktu. Ardindan irili ufakli bir suur karagoz ot baligi ve mercan geldi. Tabiki cok kucuk olan baliklari denize iade ettim. Buysunde nesilleri devam etsin diye. Hava isindigi icin avimi 08:30 da sonlandirdim.

Iste 6 parca kadar mercan ve cupura (Lidaki) olusan ali koydugum avimda ki baliklarim. Bugun bayram hediyesi olarak bana rast geldi. Sized bol baliklar.

2. vayaz

vayaz engin bilgiç

Favori Kamış:
    shimano aspire dx 2.70 20-50 gr
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw 4000 - Daiwa Saltist 6000 H
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg
    Güzel bir bayram sabahı. Oltanız boş kalmasın

3. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Tebrikler güzel bir gün geçirmişsiniz afiyet olsun bayramınız mubarek olsun

4. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    Tebrikler güzel bir av olmuş bu arada biz hala bayramın birinci günündeyiz av bayramın 2. günü olmuş bilemedim şimdi ne diyeceğimi gelecek avınız hayırlı olmuş. :).

5. İnan01

İnan01 İnan Köse

Favori Kamış:
    Daiwa Crosscast 2.59 28-84 / Major Craft Skyroad 2.44 7-23
    Favori Makine:
    Shimano Twinpower HG 4000 / Shimano Stradic Ci4 3000
    En İyi Avı:
    Balık
    Tebrikler Deniz :) Afiyet olsun. Bu arada karagöz dediğin balık yanlış görmüyorsam çipura :)

6. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Deniz Kardeşim tatilin her gününü bir bayram olarak gördüğünden tatilin ikinci günü olan bayramın birinci gününü de 2. gün bilmiş. Olsun. Sanırım bir iki gün daha güzel havalar sana av fırsatları verecek. Dahası rastgelsin. Burada da paylaşırsın inşallah.

Bu arada 5 bg parsundan illallah edip yine 9.8 parsun mu aldın? Arada yazıda bir karışıklık olmuş. 5bg parsun ile mi yoksa tohatsu ile mi 25-30 km yapabiliyosun anlamadım. İyi Bayramlar.

7. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Bayramin 1. gunu yerine yanlislikla 2. gunu yazmisim. 9.8 Tohasu motor ile 27-30 km arasi hiz yapiyorum.

Yazimi duzelttim. Uyarin icin sagolasin

8. dodo

dodo doğan

Favori Kamış:
    Shimano, vengeance sea bass 2.40, 10-50
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 FB
    En İyi Avı:
    Kofana 2 kg
    Şansın artarak devam eder inşallah.