Tekirdağ-M.Ereğlisi-Sultanköy-Silivri Paylaşım Platformu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında huylu tarafından paylaşıldı.

1. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    N.S. KN Saltwater 802M, Savage Gear MPP 2,51
    Favori Makine:
    Daiwa Legalis 3000 SH, D.A.M. Quick FZ 30
    Selçuk Hocam o ne yakışıklı bişey öyle ya. Valla kullanmaya kıyamam, vitrine koyar izlerim onu hergün :)
    Kaynatmaya gelince, 2-3 tane balıkçı bir araya gelirse ne yapar, balıktan, avdan, gideceği meradan, tutacağı paşadan bahseder durur :)
    Ebay'deki Penn Türkiye'ye göre bayaa ucuz geldi gözüme. İhtiyacım olduğundan değil, gaza geldiğimden alsammı diye hesap yapıp duruyorum.
    22 Ağustos'u tahmin ediyorum hocam. Eğer tahminim doğruysa o tarihten sonra çevrendeki arkadaşların " hadi, izin al da balığa gidelim" deyip dalga geçmeye başlayacaklar seninle :):)
    Yine de seviniyorum senin için hocam. İnşallah çok daha mutlu bir hayatın olur.

Son düzenleme: 23 Temmuz 2014
  2. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    Penn Affinity 8000, Ryobi NAXO 8000
    En İyi Avı:
    4 kg Levrek ---1.800 gr Kofana
    Valla hemde çok güzel alet Ayhan abi takipteyim tr fiyatı fena indirim yapmazlarsa yurt dışından getirticem. Ne keyif verir Ayhan abi o kullanırken vitrine koymaya kıyamam ben onu hihi

Öyle valla az önce kaynatmaktan geldik muhabbetler dönüp dolaşıp hep aynı yere geliyo bizim ekibi biliyon :laughing: mrsparkle

Nerdeyse çoğu ürün yurt dışında daha hesaplı yanlız 100 dolar sınırına dikkat et yada satıcıyla anlaş biraz da olsa riski var ama gümrükte ayrı sıkıntı.

Giderimde eskisi gibi olmaz Ayhan abi :laughing: Kalmalı gezmeli zor :laughing:

3. Emre

Emre Emre

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surfer 420cm, Okuma V-System 2,40
    Favori Makine:
    Shimano EXAGE 6000 FC, Daiwa Windcast S 5500, Okuma Safina 40
    En İyi Avı:
    Levrek 8kilo
    Ne diyim şimdiden hayirli olsun o vakit :)
    Bende şartlari oluşturabilirsem yakın zamanda Bodrum'a taşiyorum evi ve işi sanirim bol bol rapor açma firsatim olabilicek :D

4. emrmtn

emrmtn Emrah Metin

En İyi Avı:
    kayıtlara geçecek birşey arıyor :)
    Arkadaşlar selamlar...3-4 yıl önce ereğli sultanköy dolanıp dururdum..sonra kurtuldum diye takımları kutulayıp kaldırdım,ama gene yakamızı bırakmadı bu iş yavaş yavaş geri dönmeye başladım. Spin takımlar dizdik bu seferde bakalım neler olacak göreceğiz :) genelde gördüğümüz deniz havası oluyor ama :)

5. GanGBoi

GanGBoi Gürkan

Favori Kamış:
    APIA Foojin'X Grove Stream 93ML, MajorCraft Cross Ride XRS-1002H
    Favori Makine:
    DAIWA Morethan Branzino 2508SH LBD, DAIWA Catalina 4020PE-H
    En İyi Avı:
    48cm 1170 gr Levrek, 45,5 cm 790gr Kofana
    Abiler, gençler bu sabah çok tatlı ölü dalga vardı, su bulanıktı ve etrafta sahteye takılacak yosun çöp vs. yoktu (en sevdiğim avlak tipi:D ) 05.30-08.30 arası at çek yaptım; ama biraz tırsarak.. Nedeni de arkadan arkadan gök gürültüleri geliyordu. Kamışı yatırarak ara verdiğim zamanlar oldu, hava iyice kötüleşince ve birkaç kez kollarımda elektriklenme hissedince dedim Gürkan kızartma olmaya gerek yok kaç:bolt:

Neyse balık yok tabi yineidk Sizce de lüfer gecikmedimi? Geçen yıl bu zamanlar alıyordum ne güzel, ne oldu bu hayvanlara bilen var mı? Ya da lüfer alabilen var mı bu aralar?? Benim komşu 1 hafta önce yemli ile almış birtane 34cm civarı başka da bildiğim yok..

Haa bir de Selçuk bu haber sana, senin ilk levreği aldığın yer bir güzel olmuş gidip görmen lazım:thumb: :thumb: 2 kez akşam suyuna gittim zebil gibi kefal var ve kol gibi kefalleri su üstüne deli gibi sıçratan birşeylerhihi Ayrıca grup grup dolanan ispendekler.. Gel gör ki sert sahte pek işe yaramıyor orada okadar uğraştım nafile.. Bir kaç ıskadan başka aksiyon yok..

6. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    Penn Affinity 8000, Ryobi NAXO 8000
    En İyi Avı:
    4 kg Levrek ---1.800 gr Kofana
    Bu sabah bende çıktım Gürkan karavana :) Tek tük haberler var ama lüfer geçikti yada geçen sene erken geldi :)

Sırtıda bir tane 3 kg lik alınmış en iyi haber buydu :) Ama kıyıdan yok gibi henüz.

Şu ara kıyılarda ispendek var inşallah trofeliklerinide görürüz keretaların.hihi

Kefal yakalamaya mı başlasak ne dersin :laughing:

7. buraksevim

buraksevim burak sevim

herkese selam silivriden aranıza yeni katıldım,karadenizden gelen tekneyle tektük lüfer haberleriyle bayramın son günü yalıköyde spin denedim benden başka çapari deneyende vardı ama balık yoktu tekirdağ için biraz zaman ister gibi

8. GanGBoi

GanGBoi Gürkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Kefali silikonla kandırmayı düşünüyorum bakalım, zaman geçsin diye LRF belasına bulaştım biraz ama kıyıda doğru düzgün balık yokkiidk Şuana kadar gördüğüm en iyi balık 2 gün önce komşumun yanımda yakaladığı kiloluk sargozhihi

9. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    Bende ava artık spin set götürmeme kararı aldım sadece LRF yapacağım oda kalama açık olarak şansa belki oltaya birşey gelirde kalama sesi duyar sonra gelene öperek yolcularım İNŞALLAH OLUR.

Bu arada hocam evlilik iyidir. Haberlerde sultanköy hesap kavgası gördüm 58 lira hesap için bir ölü bir ağır yaralı şimdi bizde sabah erken akşam geç gidiyoruz balığa hanım durduruyor Allah'tan bazen bu balıklar ilgili örnek. Ama evlilik herzaman iyidir olumlu çok şey vardır. Bekar arkadaşların izin al diyip dalga geçme teşebbüsüsenin çevrende pek olmaz çünkü kişi ne ise çevresindeki de odur. Sonuç olarak hayırlı olsun şimdiden izdivaçın.

10. gogo71

gogo71 GÖKHAN

En İyi Avı:
    5.7 kg levrek
    Herkese iyi geceler :) bence lüfer 1 ay kadar gecikecek... bu zamanda en iyisi gezmek tozmak :) kışın nasıl olsa bol bol gidiliyor balığa :)

11. ellidokuz

ellidokuz Özden Abraş

Favori Kamış:
    okuma alumina 10-40 gr 2,40cm
    En İyi Avı:
    3850GR LEVREK- 47 cm LÜFERGİL- 58 cm zargana
    balık başladı mı yoksa :cool: :D

12. HasanKiskanc

HasanKiskanc Hasan Kıskanç

Favori Kamış:
    DAM 3.60
    Favori Makine:
    Banax 4000
    En İyi Avı:
    4.5 kilo Karagöz
    Herkeze Merhaba, Ben Hasan Kısmet olursa silivri ye taşınacağım ve yıllardır balık avı ile ilgileniyorum büyükçekmecede ikamet ediyordum daha önce, Silivriye geldiğimde balık tutlacak bölgeler nerelerdir ve ne tür balıklar çıkıyor. Kısmet olursa burdan arkadaşlıklar kurarak görüşmekte isterim orda balık avı organizasyonlarında. Herkeze Rastgele.

13. helleagle

helleagle Egemen Görkem Turan

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE
    Favori Makine:
    SHIMANO CATANA
    En İyi Avı:
    110cm Yayın
    Hocam nerden buraya taşınıyorsunuz bilmiyorum ama büyükçekmece civarında o elinde karagöz olan fotoğrafına bakıp bakıp çok iç geçireceksin gibime geliyor.idk . Gürpınar- Büyükçekmece Albatros ve mimarsinan civarında muhtelif yerlerde bu dönemlerde mırmır-pisi- şanslı isen minekop. Sezonunda çok olmasada eşkina ve sezonda sarıkanat ve çinekop çok şanslı isen lüfer , bu dönemlerde yavaş yavaş kova doldurmasada istavrit ve bolca zargana avı yapabilirsin. Rastgele reeling

14. buraksevim

buraksevim burak sevim

hasan öncelikle silivriye hoşgeldin,kıyıdan balıkçılık için beklentini yüksek tutma derim büyükçekmece civarıyla pek faklılığıda yok aynı zamanda aynı balıklar bol olmasada mırmır pisi istavrit eşkina karagöz ispari bindebir levrek minekop kırlangıç yakalanabiliyor,palamut açıklarda lüferin kıyıladığı biriki nokta var herzaman av vermesede yemli av yapabilirsin buralardan,kasım gibi kalkanda kıyılar derelerin
    aktığı tüm kumsallarda karşılaşabilirsin ki bunların çoğunluğu yavrudur şansın varsa
    limitlerde olanlarada rastgelebilirsin

15. volkanca

volkanca Volkan

biraz ileriye gitme şansın olabilirse marmara ereğlisi ve ilerisi daha verimli meralar

16. buraksevim

buraksevim burak sevim

katılıyorum silivri kıyıdan kısır bir yer

17. fre34

fre34 murat

Favori Makine:
    silver star panthera65 silver star majesty 4007, Shimano Hyperloop 4000 FB 1 BB Makine
    En İyi Avı:
    eskina 1.4kg
    bir silivrilili olarak yürekten katılıyorum burası lanetlenmiş bir
    bölge

18. HasanKiskanc

HasanKiskanc Hasan Kıskanç

Favori Kamış:
    DAM 3.60
    Favori Makine:
    Banax 4000
    En İyi Avı:
    4.5 kilo Karagöz
    :) ben Küçükçekmece Büyükçekmece arası bir çok yerde avlanıyorum Tekne ve kıyıdan yer yer ve şans eseride olsa şaşırtıcı avlar oluyor fakat silivride daha şansım olacağını düşünüyordum :) bize gelen bilgiler böyleydi en azından. Kısmet artık deneme yanılma yapacağız artık peki zıpkınla dalış yapan varmıdır acaba bölgede.

19. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    N.S. KN Saltwater 802M, Savage Gear MPP 2,51
    Favori Makine:
    Daiwa Legalis 3000 SH, D.A.M. Quick FZ 30
    Merhaba arkadaslar.
    Baliksizliktan kimsenin sesi cikmiyor. Insallah bu yil hepimiz guzel avlar yapariz.
    Az kaldi, az...
    Saglicakla kalin....

20. GanGBoi

GanGBoi Gürkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sorma Ayhan abi spin takımla beklemeli ava çıkar oldum:( İri bir mırmıra rastlarsan neredeyse levrek kadar zevk verebiliyor:D Canavar gibi kafa atıyor namıssız:laughing: