Derinlik 570 Metre Avlarım

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında eskibalikci tarafından paylaşıldı.

1. izzetsaban

izzetsaban izzet saban

Favori Kamış:
    Maya Fisherman 4.20
    Favori Makine:
    Okuma Cedros
    En İyi Avı:
    En buyuk baliklar henuz avlamadiklarimiz !
    Haydar ustadim oncelikle bilgilerini bizimle paylastigin icin ve kendi acimdan ufkumuzu genislettigin icin tesekkur ederim. Baslarda nuktedan yorumlar yapildigini gordum ve tebessum ettim. Sunu bir kere daha anladim insan ne kadar cok bilirse o kadar bilgisiz oldugunu cok daha iyi anliyor. Tabii bu tip mesajlari okumanin yan etkileri de bir o kadar cok oluyor. Ufuklar genisledikce yapmak istedigin seyler arttikca artiyor... Hayirlisi diyelim...

Ikinci bir konuda ulkelerin karasulari meselesi..
    Bu noktada uluslararasi hukukta belirtilen ulkelerin karasulari mesafesi benimde bildigim kadariyla 12 mildir... Ilginc olan baslarda sadece 3 mil olan sonrasinda 6 mile cikan ve gunumuzde 12 mil olan karasulari mesafesi ulkeden ulkeye farketmektedir. Bir cok ulke arasinda yeterli mesafe olmadiginda ciddi bir takim problemler cikmaktadir. Ornegin Ege Denizinde Yunanistan ile problemler bunlardan kaynaklanmaktadir.

Akdeniz derinligi meselesine gelince ise talihsiz ama guncel bir ornek vermek istiyorum. Maalesef dusurulen ucagimiz Akdenizin karadan 8-9 mil aciginda olmasina ragmen 1300 metre derinliktedir. Bu da akdenizin derinligiyle ilgili olarak bir fikir verecektir.

En basa donmek gerekirse 570 metreden balik yakalamak gercekten guzel bir tecrube olsa gerek ve isteyen herkesin bu guzel duyguyu yasayabilmesini temenni ederim.

Sevgi ve saygilarimla
    izzet

2. eskibalikci

eskibalikci haydar

Favori Kamış:
    Sheskpare Kamış D.A.M makine
    Favori Makine:
    D.A.M
    En İyi Avı:
    18 Kilo Grida
    Evet çok haklısınız, Bilginin sınırı yok kesinlikle, ben şimdi 750 - 1000 metreye olta sallıyorum yakında paylasıcam

3. adx

adx Adil

Favori Kamış:
    Vega Potenza Supercore, Olympic Graphiteleader Argento Compatto
    Favori Makine:
    Daiwa Certate 3012H, Daiwa Emblem Pro 5500, Daiwa Tournament Surf 45QD (Favorim, ama bende yok)
    En İyi Avı:
    En iyi avı kaç kilo mu? Şaka mı bu? Çinekop, çinekop. Herhalde 70-100 gram arasıdır :-)
    4 yıl sonra cevap gelmiş.
    Oltanın o derinliğe inmesi uzun sürüyor, çekmesi uzun sürüyor, cevap gelmesi bile 4 yıl sürüyor. :)

İyi avlar, rastgelsin...

(Bu arada maalesef geçen süre içinde resimler gitmiş, keşke yeni bir rapor açsanız da gözümüz şenlense)

4. eskibalikci

eskibalikci haydar

Favori Kamış:
    Sheskpare Kamış D.A.M makine
    Favori Makine:
    D.A.M
    En İyi Avı:
    18 Kilo Grida
    dogru haklısın biraz gec yazdım ama inan vaktim olmuyor resimler gitmis ama bi tane bulabildim