Gökçeadada Bu Mevsimde

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında hakan114 tarafından paylaşıldı.

1. hakan114

hakan114

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg kırlangıç
    arkadaşlar bu mevsimde veya bu haftalarda gökçeadada tekne ile balık avının zamanımıdır oraya gitmeyi degermi bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar beni yönlendirebilirmi konaklama ve kiralama yapan oldumu şimdiden teşekkür ederim

2. Hakan öyle bir soru sormuşsunki,cevaplamak yerine Gökçeada'yı düşünür oldum bu mevsimde..İnanılmaz güzel bir yer,saklı bir cennet gibi,aynı zamanda da balık açısından ülkemizin önemli yatakları arasındadır.

Bu bölgeyle alakalı linkler var ise eklemek gerekir,bir çalışma yapmak lazım.
    Ama sana tavsiyem gözü kapalı git,asla pişman olmazsın..

3. hakan114

hakan114

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg kırlangıç
    hüseyin kardeş inan bana bende öyle düşünüyorum ama yinede oraya gitmeden önce giden veya orda olan insanlarla bilgi alışverişi yapmak ve önceden herşeyi ayarlamak istiyorum niyetim bu haftasonu.inşallah yardımcı olacak arkadaşlarımız çıkar

4. bülenttok

bülenttok BÜLENT TOK

Favori Kamış:
    amudson kudos, okuma v sistem,
    Favori Makine:
    shimano sahara ve symetre. daiwa emcast, daiwa bg ,
    En İyi Avı:
    izmit körfezinde iki kiloluk bir sinarit,
    gökçeada

Dostum gökçeadayı soruyorsun.Bilmemki nasıl anlatsam nerden başlasam.
    Yaklaşık 7 yıldır her yıl giderim. Bazen iki kez gittiğim olur.Adanın her yerini çok ayrıntılı olmasada bilirim.Tabi adaya gitme sebebi balık tutmaksa o zaman gittiğin ay çok önemli.Birde kıyıdan avlanacaksan o daha önemli.
    Balık için adaya mayıs ayı içinde gitmekte fayada var.Balığın kıyıladığı ay bu ay.hatta benim tarihim 15 mayıs yani ay ortası.Gitmeden önce hava durumuna dikkat etmek lazım.Adaya geçiş biliyorsun gemiyle.Kötü bir havada kabatepe limanında beklemek sıkıcı olacaktır.
    Adaya geçince nerede kalacağın ikinci önemli konu.Bunun için en uygun yerler uğurlu köyü ve kaleköy.
    Benim tavsiyem uğurlu köyü.Bu köydeki evlerin büyük kısmı pansiyonculuk yapıyor Mayıs ayı yer bulmanda en kolay ay.Bu zamanda sadece balıkcılar orada olduğundan yer bulman kesin.Evlerin hepsi aynı üç oda bir salon tuvalet banyo ve mutfak.Anlayacağın tam bir ev.
    Evlerde mutfak gerecleri mevcut.Yani giderken çok özel eşya haricinde bir şey götürmek gerekmiyor.
    Lokanta restourant türü bir şey yok. Sadece köyün muhtarının pansiyonunda yemek bulabilirsin.Bunun dışında Köyde 3-4 tane bakkal var.2 kahvehane mevcut.
    Balık avına gelince köyden aşağıya doğru inmeye başlayaınca hemen limanı göreceksin.Bu tarihte limandan her balığı yakalaman mümkün.Limanın sağ tarafında büyük bir kumsal ve kumsalın bitimindede gizli limanı göreceksin.Bu gizli liman doğal bir yer. Gizli limanı geçtikten sonraki dağı aştıktan sonrada doğal kayalıkları göreceksin.Tüm bu yolu yürüyerek aşman gerekiyor.Araç gitmez.Araçla sadece gizli limana kadar gidebilirsin.Aracı orada kumsalın sonunda bırakacaksın.Ordan sonrası yürüyerek.
    Limanın sol tarafı daha değişiktir.Her iki tarafıda denemende fayda var.Uğurlu bölgesi böyle bir yer.Zaten ben ve ekibim burada kalıyoruz.Eğerki daha fazla ayrıntılı bilgi istersen yazabilirim.Kalacağınız yeri önceden ayırtabiliriz.Tavsiyem gemi saatlerini önceden takip etmen.Kış tarifesi ile yaz tarifesi farklı oluyor.Mayıs ayında değişebiliyor.Tüm bu bilgileri denizcilik işletmelerinden öğrenebilirsin.Ayrıca gökçeada ile ilgili linklere girip bilgi toplayabilirsin.Tabi bu sitelerde balık ile ilgili bilgi yok.Benim sana verdiğim bilgiler bizim 7 yılda elde ettiğimiz bilgiler.Daha yazacağım çok şey var ancak devamını istersen yazarım.Birde ne öğrenmek istiyorsanız belirtirseniz cevap o yönde anlaşılır olur.
    Hakan kardeş birde tekne ile gideceksen o zaman iş süper olur. Yani yukarıda anlattığım yürüyerek yer bulma olayına gerek kalmaz.Bizde adaya 6 metrelik tekne ile gidiyoruz.Tekne ile av 3-4 kat fazla oluyor.Hele birde şu meşhur şıp şıp işini yaptınızmı of of of doyarsın balığa.Tekne ile her yeri dolaşman mümkün sadece dikkatli olmak lazımki birden sığlaşan yerler var.100 metre açıkta kayaya çıkman kaçınılmaz.Ancak balıkta böyle yerlerde oluyor.

Son düzenleme: 17 Nisan 2007
  5. bülenttok

bülenttok BÜLENT TOK

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    gökçeada

Hakan kardeş birde videolar bölümünde benim gökçeada avımızla ilgili linkler var.2005-2006 yıllarındaki avlarımızdan bölümler.Yine adadan veuğurlu köyünden görüntüler.Sana faydası olabilir.

youtube sitesinde. ( bulenttok41) yazarakta ulaşabilirsin.

6. hakan114

hakan114

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg kırlangıç
    arkadaşım teşekkür ederim biz 2 aile olarak cuma gidip pazartesi dönmeyi düşünüyoruz,pansiyon tarzı bir yerde kalmayı ve tekne kiralayp balıkga çıkmak istiyoruz tabi bu aylarda böyle bir imkan varmı bu konuda önceden iyi bir yer ve uygun bir tekne ayarlayabilirmiyim

7. hakan114

hakan114

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg kırlangıç
    onları daha önceden izlemiştim süper

8. hakan114

hakan114

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg kırlangıç
    varsa telefonla gitmeden önce bu işi organize etmek istiyorum

9. hakan114

hakan114

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg kırlangıç
    ya arkadaşlar hiç bu konuda verilecek adres veya telefon yokmu

10. bülenttok

bülenttok BÜLENT TOK

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    dostum sana telefon ve adres vereyim.Ancak normalde bunlara gerek yok.
    yola çıkın ve gidin.

Eğer uğurlu köyüne giderseniz direk köyün muhtarını bulun adı veysel.Tabi gitmeden önce de telefon edin ne günü orada olacağınızı ne kadar kalacağınızı konuşun. Muhtar veysel... Pansiyon Tel..: 02868976144 Cep..: 05355846039
    05363524027

Tekne işine gelince eğer köydekiler teknelerini denize indirmişlerse kiralama olabilir ancak uğurluda ve adanın diğer yerlerinde bu tarz tekne kiralama pek olmuyor gibi.Yinede araştırmanız yarar sağlar.Uğurluda balıkçılar genelde kahvede otururlar garip ama öyle nadiren de olsa balığa çıkarlar.

11. hakan114

hakan114

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg kırlangıç
    verdigin telefonlar çok işime yaradı görüştüm teşekürler

12. fsr

fsr ferhat

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.70
    Verdiğiniz bu bilgilerden 9 sene sonra Veysel Bey i aradım ve yer ayırttım. Sırayla tüm pansiyonları arayıp kara kara yer arıyordum. Sağ olsun Veysel Bey sıcakkanlı bir şekilde yardımcı oldu. Teşekkürler Bülent Bey.