Parsun 9.9 performans

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında SİMAV tarafından paylaşıldı.

1. timuçin

timuçin Timuçin

Favori Kamış:
    Okuma luremania
    Favori Makine:
    Shimano catana
    En İyi Avı:
    Kalkan...
    11 km ise senin motorunun ayarında bir sıkıntı var. Ben parsun 9.9 ile 14 km rüzgarlı havada net, 16 km de durgun havada yapıyorum. Trim ayarlarını ve ayna yüksekliğini kontrol ettin mi?

Şöyle bir bilgi vereyim, motorların şaftları genelde 50.8 cm dir. Yani teknenin ayna yüksekliği de bu yükseklikte olursa maksimum performansı alırsın. Tohatsu motorlar bildiğim kadarıyla şaft yükseklikleri 55 cm, yani ayna yüksekliğinin 55 cm olması gerekiyor.

2. enez22

enez22 irfantunalı

Favori Kamış:
    Shimano Catana
    Favori Makine:
    Shimano Catana
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg,sinarit 5 kg.
    Tamam nazım şimdi gördüm diğer videoları. Timuçin arkadaşın dediği gibi bir olay varsa motor yavaşlamadan önce silker, eğer öyle bir durum varsa kontrol edersin. Bence motoru aldığın yer ile görüş. Nereden aldın ve de nerede kullanıyorsun bunları da paylaşırsan sevinirim.

3. nazımcan akalın

nazımcan akalın Nazım Can Akalın

Benzin deposunun havalandırması acık evet hatta depo arızalı olabılır dıye yenılendı hortumda dahıl olmak uzere karbırator ıkı defa temızlendı yetkılı servıste sagolsun Kemal abi bu konularda gerçekten çok yardımcı oldu ben trım ayarlarını farklı farklı denedım olmadı motor hızlı gıtmeye basladımı ıslık sesıne benzer bır ses cıkartmaya baslıyor ne oldugunu anlayamadım çok ugrastık sorunu cözemedık tek denemedıgım bujıler bujılerı degıstırdıkten sonrada olmazsa motora hıc guvenım kalmayacak bırde soylemeyı unuttum vıdeoda yok ama gıderken motor tekleme yaptı yanı duracak gıbı oldu ne olduysa ondan sonra hız kazandı

4. nazımcan akalın

Motoru ıkı defa bu konu ıle ılgılı servıse verdım sagolsunlar gercekten Hem servısı Kemal abı hemde dıstrıbıtoru Adem bey gercekten ılgılendıler ılk servıse verdıgımde Kemal abı karbıratorde su oldugunu soyledı temızleyıp verdı ıkıncısınde artık Adem beye gıttı onlarda baktılar ama bana dedıklerı motor calısıyor oldu benım sorunum motorun calısmaması degılkı gıtmemesı ama anlatamadım herhalde :)

5. enez22

enez22 irfantunalı

Favori Kamış:
    Shimano Catana
    Favori Makine:
    Shimano Catana
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg,sinarit 5 kg.
    Ben fuarda gezerken Adem beyle tanışmıtım, ilgili bir arkadaşa benziyor, tekrar ulaş ona bence.
    Nerede avlandığını sordum ama cevaplamamışsın, Enez ise sana yakın Keşanda Yelekli Kardeşler Yamaha bayii ve servisi var, Necmettin abi bu konularda ustadır görüşmeni ve sıkıntını anlatmanı şiddetle tavsiye ederim.

6. nazımcan akalın

Adem bey gerçekten ılgılı çok yardımcı oldu kendısı zaten bu konu ıle ılgılı beni hatırlar :) Enezde yım evet Yelekli kardeşlere de götürdüm ama yazmadım kısa boylu kel bırı :) baktı ama acıkcası al motorunu gıt gıbı bır davranısla karsılastım bu konuyuda Adem beye ilettim

Birde arkadaşlar motorumun devrini ölçebilecegım bır yontem varmıdır nasıl yapabılırım.

7. aileron

aileron murat DAĞCI

Favori Kamış:
    şıpşıp
    En İyi Avı:
    mercan
    Teknenin altinda zehirli yoksa teknede suda kaliyorsa sakal yapar.bu da hizi 3/1 4/1 oraninda keser hele bide ters akintiya karsi gidiyorsaniz resmen duruyomus gibi gelir(olasi bir ihtimali yazdim)