El emeği göz nuru bazukam ve sahte denemesi

Konu, 'Malzemeni Kendin Yap (Keşfet & Paylaş)' kısmında 01cagatay23 tarafından paylaşıldı.

1. 01cagatay23

01cagatay23 Çağatay

Abilerim ve kardeşlerim herkese merhabalar. Tanışma konusunda da yazmıştım ama yine yazayım burayada. Aranıza yeni katıldım. Adanalıyım ve kendi çapımda balık işiyle uğraşıyorum. Normalde yemli av yapıyorum ama son zamanlarda spine de merak salmış durumdayım. Genelde malzemeleri yapabildiğim kadarıyla kendim yaparım. Spin için yeni kamış aldım hiç alışık olmadığım şekilde 2 parça ve demonte hali 135 cm bu yüzden bazuka iyi olur düşüncesiyle kendi çapımda bir şeyler yaptım. bir de sahte yapımına başladım ancak henüz daha şekil verme aşamasında. Bugün yarın inşallah boyamayı da bitirmiş olurum. Bazuka için kullandığım malzemeler;
    - 145 cm uzunluğunda 70 lik pvc boru ( 100 lük almadığıma pişman oldum)
    - Mat diye tabir edilen sporda kullanılan yer süngeri,
    - Balık malzemesi satan yerlerin verdiği eşantiyon balık çantası,
    - Yapıştırıcı (bally),
    - Eski bir bavulun taşıma askısı.

Borunun dışı komple yer süngerinden kaplı ve içinde de koruma amaçlı süngerler var. Yapmayı düşünen arkadaşlara fikir verebilir diye paylaşıyorum. Yapımı 5-6 saat kadar sürdü. Ama daha sağlıklı arkadaşlar 2-3 saatte halledeceklerdir. Saygılarımı sunuyorum...

2. jumaru

jumaru Murat

Favori Kamış:
    Shimano Alivio Slim TE GT 330 XH
    Favori Makine:
    Shimano AX 4000 FB BB
    Çok güzel olmuş bence çok yaratıcı. Elinize sağlık.

Peki kapak tam olarak nasıl oturuyor? Ters çevirince falan açılmıyor mu?

3. 01cagatay23

01cagatay23 Çağatay

çok teşekkür ederim :) kullandığım kapak zaten pvc borunun tıpası. yani tam olarak içine geçiyor ters çevirince düşme olayı imkansız yani. bu arada sahtede bitti onun da fotoğraffını paylaşıyorum. denemesini yaptım görenler çok beğendi yüzmesini falan. bakalım balıklarda beğenecek mi :)

4. jumaru

jumaru Murat

Favori Kamış:
    Shimano Alivio Slim TE GT 330 XH
    Favori Makine:
    Shimano AX 4000 FB BB
    Anlıyorum, teşekkürler.

Sahte de çok güzel olmuş bu arada. Beyaz kısmının desenleri gerçek balık gibi. Elinize sağlık. Ben balıkların da beğeneceğinden eminim :)

Hatta şu an bunun aynısının 11 cm olanından satın alma aşamasındayım. Kırmızı kafalıların genelde iyi iş yaptığı yönünde yorumlar okumuştum ama asıl dikkatimi çeken her markanın istisnasız şekilde bu modelden üretmiş olmasıydı. Demek ki iş yapıyor hakkaten :) Sizin yaptığınız kaç cm?

Bir de, içine kanal falan açtınız mı yoksa dolu mu içi?