bu rüya değil!!!

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında icemaster tarafından paylaşıldı.

1. spectator_man

spectator_man mry

Kanıtlanmış olaylar
    *2003 senesinde Almanya'da yaşlı bir kadının köpeği serinlemek için suya girdiğinde, suyun yüzeyinde büyük bir ağız belirir ve köpek bu ağzın içinde kaybolur. Haber Almanya'da bütün gazetelerde ve televizyonlarda yer alır. Alman medyası bu yayın balığına Yakob adını verir.
    *Rusyada görev yapmış birinin aktardığına göre bu zamama yakalanan en büyük yayın balığı bir rus köylüsü tarafından ağ ile yakalanmış ve traktör yardımı ile karaya çıkarılabilmiştir. boyu 5.19 mt ağırlığı 321 kg.

2. ozan

ozan Ozan

hayallerinizin sınırıyla değerlendirmeyin yayını. discovery channel da "Nehir Canavarları" diye bir program var. ve insan yiyen yayınlar bu dünyada var. izlemenizi öneririm. Türkiyeye gelince kaç tane 50 kg üzeri yayını çekebilecek balıkçı var sorusuyla böyle büyük balık yok fikri kafa kafaya çarpışır. oltanıza takılıp koparan balığın 20 mi yoksa 200 kg mı olduğunu nerden biliyorsunuz?

3. achilleus52

achilleus52 Erkin

Favori Kamış:
    Bauer Baitcasting 2.10 / 5-25 medium
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 100TSHL Baitcasting
    En İyi Avı:
    Turna 108 cm / 8.6 kg
    anlattığınız olayın aynısı Bolu-gölköy için anlatıldı ve 3 yıl önce bir öğrenci kafayı çektikten sonra gerçekten ölü bulundu ve dalgıçlar aramaya gittiklerinde aynı kelimeleri sarfetmişler ki daha dün bunun geyiği oldu, anlaşılan bu anlatılanlar tamamen şehir efsanesi yada gerçekten yaşanmış bir şeyi bütün büyük barajlar için düzenleyip sallıyorlar :)

4. kaderaniz

kaderaniz Deniz

Favori Kamış:
    Okuma LureMania 258cm 12-45 gr
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro SPa-40
    Ülkemizde oldukça büyük yayınların olabileceğini düşünüyorum. 100-150-200 kg'lik yayınlar neden olmasın? Hatta suyun içinde görüldüğünde gerçekten ufak çaplı bir canavar şeklinde algılanmaları da olası. Boz bulanık bir suda 2-3 metrelik bir canavar görseniz abartmak istemeseniz de abartırsınız herhalde.

Ancak benim takıldığım nokta şu ki; Eskişehir'deki bu baraja dalan dalgıçlar kaç metre dalmış ki dipte yatan balıkları görmüşler? Bildiğim kadarıyla tüple 50-60 metrelere kadar dalınabiliyor. Derinlik 100 metreden fazlaysa kim, nasıl dalmış oralara?

5. spectator_man

spectator_man mry

buyurun bu gün ki my net haberlerine bir göz atın sözü geçen balıklar varmıymış

6. accuman

accuman mustafa kamil coşkun

Favori Kamış:
    OKUMA..
    Favori Makine:
    OKUMA-LİNEAEFFE....
    En İyi Avı:
    LEVREK..11.7 KG..
    İKİ İLGİNÇ AMA GERÇEK ANI....

GEMİ YAPIMESLEK LİSESİNDE OKURKEN SABAH ERKENDEN ESKİ BALIK HALİNE(AZAPKAPIYA)UĞRAMADAN GEÇMEM ÇOK NADİRDİ...AYAKKABILARA NAYLON SARIP İÇERDE DOLAŞTIKTAN SONRA OKULA GİDERDİM SANIRIM 71 YADA 72 YILLARINDAN BİRİ İDİ BİR SABAH İÇERİ GİRDİĞİMDE EN UFAĞI 2 METRE CIVARINDA KAMYON KAMYON SAZAN VE YAYINLA KARŞILAŞTIM BEN ŞOK TABİİKİ SORDUM MERAKTAN KİM SORMAZKİ...KEBAN BARAJ DUVARI İNŞAATI İÇİN NEHİR YATAĞI DEĞİŞTİRİLMİŞ ORADAN GELDİ DEDİLER BALIKLAR BALIK DEĞİL DE CANAVAR GİBİ İDİ GÖZLERİMLE ŞAHİDİM...İKİNCİSİDE KARAKÖY TPHANE ARASINDAKİ BALIK ADAM VE DALIŞ MALZEMESİ SATAN DÜKKANLARDA O YILLARDA(90 LARDA)TANIDIĞIM ÇOK KARDEŞİM VARDI BİR GÜN UĞRADIĞIMDA ZIPKINLARDAN KONU AÇILINCA BİR TANESİ ABİ DÜN GENÇ BİR ARKADAŞ GELDİ ŞÖYLE 2 METRE BOYUNDA DEMİRİ KALIN BİR ZIPKIN NERDEN BULURUM DİYE SORDU DEDİ ...NE YAPICAN O ZIPKINLA SORUSUNA ALINAN CEVAP"""BEN EĞİRDİRDE HAYVAN SAHİBİYİM AKŞAMLARI GÖLE SÜRÜYÜ İNDİRDİĞİMDE HER GECE BİR KOYUNU GÖLE ALIYOR ONU VURACAĞIM ZATEN BİR GECE BENDE YEM OLUYORDUM AZ KALSIN KIYIDA TAŞA ÇIKTIM BAKMAK İÇİN KARANLIKTA SALLANDI DÜŞTÜM PAÇAMI ZOR KURTARDIM KAFASI KOCAMAN BENDE KAYA ZANNETTİM KARANLIKTA İŞTE ONU VURACAM """DEMİŞ....BANA ANLATAN SAĞ....AYRICA ARAS VE ÇORUHTA BOĞULAN CANLILARIN CESETLERİ BULUNMUYOR ÇORUHTA BİLİNİYOR AMA YAKALAYABİLEN OLDUMU DUYMADIM....YANİ CANAVARLAR VAR....SEVGİLERİMLE....KONUYU GEÇ OKUDUM AMA YAZMADANDA GEÇEMEDİM....idk idk idk

7. mehmetebsem

mehmetebsem nuri kamber

8. Heckel

Heckel Berk TURAN

Favori Kamış:
    Okuma Trio Rex Surf 425-250gr
    Favori Makine:
    Shimano twinpower 8000 swpg-a
    Geçen gece Animal planette river monsters i seyrettim zaten Discovery Channelin kanalı oldugundan güvenilirligini bilirsiniz.Adamlar 1 olay duyuyor barajda ölen balıkcıların cesetleri cıktıgında kol veya bacakları eksik tabi baş roldeki adam hemen barajın çevresine gidip orada uzman kişilerle görüşüyor 3 kişi baraja giriyorlar 1 yuva bulup bir arkadaşlarını bacaklarından yuvaya sokuyorlar balık bacaklarını ısırınca yuvaya giren arkadaş işaret veriyor ve arkadaşı çekip balıkla beraber çıkarıyorlar.
    Sonuç bu balıklar o barajda tabii cesetlerle beslenip o boylara erişebilmişler bizim barajlarımızdada ölenler var neden aynı büyüklükteki balıklar olmasınki

9. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Alba star 3,90 - Alba Star İstanbul 1942 4,20 cm. D.A.M 2,70 cm. telespin, Alba Star Apache 2.40cm
    Favori Makine:
    Okuma Boxter 65 , Alba Star KK 55 , Lineaeffe rapid seal fd 40 , shimano hyperloop 25
    bunlar yayın balığı hikayeleri . Yayınla ilgili çok belgesel izledim . Anlatılanların gerçek olma ihtimali bir hayli yüksek. Ülkemizde ne kadara kadar büyüyebilirler onu bilemiyorum ama yurt dışında , özellikle asya tatlısularında devasa boyutta yayın ve benzeri predatörler var .

10. Plankton

Plankton Salih

Vay be , bu hikaye bizim baraj içinde söyleniyordu. :)
    1-1.5 metre büyüklüğü olanlarını tanıdığımız havuzda besliyordu(Belki daha ufak belki daha büyük).Süs köpeği denen finolardan birini yediklerini duymuştum.

Havuzun orta kısmına duvar örmüşler diğer taraftada, kasna mıdır başka bir şey midir bilmiyorum.Kefal gibi bir şey işte :D onlardan vardı 100 küsür belki.
    Kargı, misina ve tek iğne ile yakalardım :D Ekmek kullanıyordum . hihi

Bu arada havuz doğal , kimi yerleri sazlık. :) Fotoğraf varsa o zamanlardan kalma atarım buraya. :)

11. byblack

byblack Mustafa Burak ARIK

Favori Kamış:
    TrioRex 430-3P Lineaeffe Extreme VIP-430-180 FladenMax Total Flexx 40-80 Helios270-20-50/240-15-45
    Favori Makine:
    Helios 35 HGX OkumaV80Sa, Raw II 65, Raw II 55 Shimano New Elf 3000SDH
    En İyi Avı:
    4.870 Kg Sudak / 8.220 Kg Sazan / 13.400 Kg Yayın
    Onu bunu bilmem ama 84 kg olan bir yayın balığını bizzat yerel gazetemizde haber olmuştu :) Fotoğrafta vardı. Bence 100 kg ye kadar bulunur yayın ama ondan sonrasını bulmak gerçekten çok zor belki de eser kalmamıştır.

Yakın zamanda yasadigim bölgede avlandığım bir gölet vardı doğal bir gölet ve bu bölgede balik avcılığıyla ugrasan kimse yok. Ben 7 8 kg bir sürü sazan yakaladım. 10 kg de bir yayın aldım bu bölgeden. Bir hafta sonu gittiğinde İngiltereden balik avcıları gelmiş ve kamp kurmuşlardı. Buranin doğal bir göl olduğunu söylediler ve büyük baliklarin olduğunu düşündüklerini bu sebeple rekor için geldiklerini söylediler. Bir hafta sonra aynı bölgeye gittiğimde kampları devam ediyordu. 28 kg sazan çıkartmışlar 1 hafta daha kalıp rekoru kirabileceklerine inanıyorlardı. Ne oldu bilmiyorum doğrusu. Zatwn ben de sazanı gördüğümde gözlerime inanamadım. Bu kadar sazan mi olur diye ama oluyormuş. Adamlar zaten ufak balıkları suyun içine ağ koymuşlar orada tutuyorlardı ve sadece büyüklerini alıp gideceklerini söylemişlerdi.

12. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    Geçen yıl buralarda ki bir göletinden 100 kg aldılar yerel gazete haberinde görmüştüm

13. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    135 kg'luk yayın, zamanında Çivril'de Tutulmuş, Uşak'ta satılmıştı kilo kilo. Gerçi çok zaman geçti üstünden, ama demekki olabiliyormus.

Fakat sorun şu. Orda o balık duruyorsa, gidip onu yakalamıyor olmak biraz abes oluyor.

14. bilac

bilac Cemal Bilaç

Zamanında Salihli Demirköprü barajında çok ava gitmiş biri olarak yayın balığı ile ilgili hikayeler dinledim. Bu başlık altındaki tüm mesajları da ilgiyle okudum.

Bazı arkadaşlar büyük yayın balıkları ile ilgili hikayelere ısrarla şehir efsanesi yakıştırması yapması, hatta dalga geçmeleri çok ilginç.

Özellikle dalga geçen arkadaşlar bu videodaki balıklardan biriyle suyun içinde karşılaşsa çıktıklarında nasıl anlatırlardı acaba? Ya da sudan çıktığında otobüs büyüklüğünde yayın balığı gördüğünü söyleyen bir dalgıcın çıktığı yere hemen bir dalıp gerçeği görmeye cesaret edebilirler mi? :D

15. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Tatlı suda yayın balıklarının tuzlu suda orfoz balıklarının tam olarak nekadar büyüdükleri henüz bilinemiyor.Yayın balığı doğası gereği en agresif ve obur olanıdır.Ben oldum bittim göllerden nehirlerden hazzetmem...böyle bir hayvanın karşıma çıkmasını kesinlikle istemem... ne oltama vursun ne önümde gezinsin dursun...Ne şeytanı gör ne salevat getir demişler :) Ama orfoz bambaşka bir balık.Hem meraklı hem uysal hem de cesur...O herşeyi yemeye çalışmaz ama acaba? gibisinden de karşısındakini bi şşşöööyle süzmeden duramaz :D

16. rastgele43

rastgele43 akif

Favori Kamış:
    AlbaStar 4160
    Favori Makine:
    AlbaStar Pion 30
    En İyi Avı:
    Sazan Balığı. 6 kilo
    arkadaşlar yapmayın lütfen en derin göl salda gölü türkiyede onun bile derinliği 185 metre iken 100 metre derinlik eskişehirde ha :D Tamam devasa balıklar vardır fakat derinliktemi sizi şaşırtmıyo :D eskişehirdeki en büyük baraj porsuk barajı bildiğim kadarıyla onun bile yataktan derinliği 50 metreyi geçmez mesela ordaki bi yayının en az 7-8 metre olduğuna inanırım çünkü 1980lerde falan çekilen fotoğraflarda ordaki sazanların ve yayınların büyüklüğü devasa.