Sazan Avinda Ip Misina

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında erdemevren tarafından paylaşıldı.

1. erdemevren

erdemevren Erdem Evren

Selamlar,

Makinelerimde ip misina kullanmak istiyorum. Sizce,

- 8 metre şoklu bir oltada batmayan yani sinking tipte olmayan ip misina kullanmak sakincali mi? Şoklu bolumun batmasini ve kursunla rodpod arasindaki gerilimi dikkate alalim mi?

- Spod ile toplam bes makineye biraz yedegiyle 2000 metre yani 2 kilometre misina gerekli. Batan misina sartsa makul bir tavsiyeniz var midir?

Tesekkurler.

2. TalhaBekler

TalhaBekler Talha

Favori Kamış:
    Tribal Tx9
    Favori Makine:
    Aero Technium Mgs
    En İyi Avı:
    14KG
    Merhaba,

anladığım kadarıyla makinelerizde ip misina kullanmak istiyorsunuz. Öncelikle belirtmek istediğim sazan avında ip misinanın sadece uzak atışlarda faydası var başka hiç bir şeye faydası olacağını sanmıyorum. Uzak atış veya bırakma yöntemiyle avlanacağınızı varsayarsak, bulundunuz avlakta dip yapısı, kök durumu çok önemli. Metrelerce ip misinayı suya salıyorsunuz ve takıldığı durumda ya kurşun bırakma aparatı ile kurşunu bırakıp kurtaracaksınız(bazı durumlar hariç, iğnenin köke takılması gibi) yada misinayı keseceksiniz.
    İkinci bir durum ise kullandığın ip, atışlar sırasında zamanla kamışın yüzüklerine zarar verecektir.
    Benim tercihim düzgün bir misina ile kalanı 4-5m shockleader kullanmaktan yana olur.
    Spod kamışında ip misina kullanabilirsin. Tercih olarak yeni çıkan Carp Spirit Spod And Marker İp Misina'yı kullanabilirsin. Tavsiye ederim.