Her avımda 10 kg ve üstü av garantisi veriyorum.

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. bay_maximum

bay_maximum HALİL

Favori Kamış:
    alba star 2808 4m
    Favori Makine:
    daiwa crossfire 3000x
    En İyi Avı:
    13 kilo pullu
    Vedat abinin nuhabbetinin 10 kilo baliga denk oldugunu hayli hayli kafi geldigini trofeden ziyade 1 tek baligin bile yeterli oldugunu soyluyorsunuz:) ne guzel vedat abim in ispaten buna ihtiyaci yok başarıları ortada sonuc su ki vedat abim seni seviyoruz :) diye baglayalim yeni konulara ac olduğumuzu belirtip konuyu toparlayalim:)

2. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Kardeşler.

Ben kendi özeleştiirisinide yapabilen birisiyim.
    Bir yerlerde yazdımda zaten

İçim yanıyor ama maalesef devamda ediyorum,hem tutmaya hemde çarpıcı resim ve başlıklarla konu açmaya.

Forumun eskileri bilirler,o koca sinagritleri,trançları akyaları yakaladığım ve sizlere resimleyip sunduğum zamanda aldığım kahredici yorumları.

Yani bu forumda ne yakalasamda balığa senede bir iki kere giden kişilerden aldığım menfi yorumlardan kurtulamıyorum.

Köylü dahil,TFT dahil gelenlerin %95 i balıkcılığın daha ilk aşamalarındalar.Forumlarda yazıp çizmekle balıkcılık olmuyor.

İş başa düşünce inanızki,bırakın balık tutmayı bizzat balıklar onlarla dalga geçer yahu.

Ben buyum kardeşler;

Maddeleyerek yazarsam;

1)Babamız belden aşağı vurmaya devam ediyor.Burayıda halen takip ediyor.Ha sen belden aşağı vurmaya devam et,Face'de beni yasaklayıp yaz,çiz bende işte burada tuttuklarımla kafana,kafana vururum.

Neymiş Babakale açık sularında birgün batarmışım.Neymiş Babakaleliler beni oralara sokmazlarmış,Ben Yunanı arşınlıyorum kimseden korkmamki,
    inadına üstüne giderim.

2)Onu,bunu,şunu yazan,vicdandı,tebliğdi bu konularda beni suçlayan,denizlerimizde balık bitti,çocuklarımıza torunlarımıza balık kalmadı diyen bilgisiz ve hatta gafil,sizlerin yüzünden forumlar çökmekte,çöküncede nerede ahkam kesersiniz o da meçhul.

3)Ben bu raporlarımla resimlerimle içlerde oluşan karamsarlığı kaldırmaya çabalıyorum,bunuda anlamıyorsunuz.

4)Ben buraya gelmeye niyetlenen heveslileri heveslendirmeye çabalıyorum.Hırsızın tekiyim,onlardan gençlik,dinamizm,gençlik heyecanı aşırıyorum.
    5)Artık yanlızda değilim,nerdeyse hergünüm,ilerideki 2 ayıda kapsayacak şekilde dolu,ne reklamı yahu,reklama ihtiyacımmı var sanırsınız.

6)İddialı başlıklar atarak ve hatta hep resimlerle destekleyerek biraz balıkcılığa karşı donmuş kanınızı ateşlemeye çalışıyorum,nerdee bununda farkında değilsiniz.

7)İki gündür hem denizde hemde tatlısuda eski moderatörünüz,bu foruma yıllarca gönülden hepinizden fazla emek vermiş ama sonunda sizlerin hep bu menfi yorumlarınızdan yılmış Ercan Açıkgöz kardeşimle balıktaydım.Tuttuk vede saldık hem öperekten hemde teşekkür ederekten.

8)Balığa gitme,dolayısıyla rapor açama resim yollayama,ama forumun ana gayesine uygun şekilde davranıp bilgi içerikli heves artttırıcı,içlerde oluşan karamsarlık tablosunu dağıtıcı şekilde rapor açan resimlerle destekleyen bendenizin elindeki balık koymaya yarayan strafora kadar tenkit et.Bu ne yahu ne yaptığınızı sanıyorsunuz.

9)O balıklar bu denizin balıkları,hani sizin masa başında artık kalmadı,bitti dediğiniz,sandığınız balıklar.Varlıklarının devam ettiğini vede edeceğini sizlere göstermeye çabalıyorum.Peki ne istiyorsunuz bendende, tenkit edip durursunuz.Yahu 70 şime yaklaşıyorum,bu doğa ve balıkavı sayesinde halende ayaktayım heves ve şevk doluyum,sizlerinde böyle olmanıza yardımcı olmaya çabalıyorum.ÇOK ANLAYIŞSIZSINIZ....ve hatta nankörsünüz.
    10)Tam 11 sene kimseden kuruş almadan binlercenizi balığa çıkardım,tonlarca balık verdim,bu foruma yüzlerce konu açıp binlerce mesaj yazdım,onlarca usta sizin yüzünüzden bu forumu terk etti.Her sorduğunuzu cevapladım,yardımcı olmaya çalıştım,bu ne vicdansızlıktırki beni kıyasıya tenkit ediyorsunuz.

3. pitbull

pitbull Furkan Güner

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 2.70- Shimano Alivio BX 1.65
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000 RB- Okuma Pro SPA 25
    En İyi Avı:
    Turna-52cm
    Büyüğümsünüz, laf yetiştirmek, tartışmak haddime değil. Başımızı öne eğip dinleriz ancak bizim söylediklerimiz sadece eleştiri. Eleştiriler yapıcıdır, yıkıcı değil. Bunda bu kadar kızacak ne var ki?

Balık tutmanıza, bilginize, tecrübenize bir şey demedim, diyen var mı onu da görmedim... Ancak bilgisiz, gafil, cahil gibi yakıştırmalar yaptınız. Çocuklarımıza, torunlarımıza balık kalmadı demek gafillik ile ters düşer. Ben vatanımın, milletimin, dinimin geleceğini düşünen hatta kafa yormaktan uyuyamayan birisiyim. Yani neye göre, kime göre gafil ve bilgisiz oluyorum?

Ayrıca ben sizin mesajınızdan yola çıkarak balık kalmadı dedim. ''Sivrice'de balık bitti, balık nereye ben oraya'' gibi bir mesajınız vardı başka bir konuda. Bitiyor demek ki. Ya da merayı terk ediyor da olabilir siz daha iyi bilirsiniz.

Açıkçası son konularınız, hatta imzanız reklam başlıkları, sloganları gibi. Böyle algılanması doğal. Sadece ben mi böyle algıladım?

Balığa gidecek vaktim yok, haliyle raporum da yok, bilgim de yokmuş, bir de huzursuzluk çıkartıyorum. Haklısınız, çok doğru söylediniz. Okul nedeni ile balığa gidemiyorum, zaten aynı sebeple foruma da pek giremiyorum. Ben bu ülkede bazı şeyleri değiştirmek için okuyorum, kendi çapımda çaba gösteriyorum ve Allah nasip ederse yine bu ülkede bazı şeyleri değiştireceğim ama foruma faydam yok. Bu da benim suçum, foruma girecek vakit bulamıyorum sınavlardan, sunumlardan kusuruma bakmayın. Foruma faydam yoksa forumda olmamın da pek bir anlamı yok sanırım.

Saygılar, hayırlı geceler. Umarım hevesli gençlerin heveslerini artırmaya yönelik raporlarınız amacına ulaşır da foruma ilgi artar...

4. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Bak genç adam,doğma büyüme Ankaralıyım.>Daha geçen hafta,Ankaradan Dinçer kardeşimle doyasıya avlandık.Birçok küçük balığıda saldık martılar kapmasın diyede büyük gayret gösterdik.

İdialist olman hakikaten güzel.Pitbull nickin zaten içinde ne tür fırtınalar koptuğunun belirtisi.

Yaşıtım Deniz gezmişle sol yumruk havaya kaldırmış adamım ben.Kahrolsun diye o zamanlardaki ABD büyük elçisinin arabasını yakanlarında yanındaydım.Antakyada çalşırken arabama kurşunda isabet etmiştir.İdealist derken bunlarıda bil istedim.

Uzun boylu yorumları yapan genelliklede beni tenkit eden sen, buna vakit bulurken ,aynen belirttiğim gibi ,bence balıkcılık konusunda bozguncu imajını yarattın bende.

Daha dün balıktan dönerken otostop yapan 4 gençi tüm yükleriyle arabama alıp sohbet ederken,onlarında idealişst oldukklarının anlaşıldığı sohbetimiz sonucunda belli olmuştu.Severim idealistleri,yapamadıklarımı,yapacakları ümidini taşırım hep.

Zor hayat şartlarından bir türlü kurtulamayan yurdum gençlerinin bir kısmını kahve köşelerinden kurtarmaya yönelik çabalarımı bir bilsen.

Balıkcılık ciddi iştir.Tecrübe,çaba,büyük bir doğa sevgisi,bilgi ister.

Kabul edilen bir gerçek ise,herhangibir konuda tam bilgi sahibi olmadan,fikir yürüten ve hatta bunu bir ortamda kaleme döken kişilerin,faydadan çok zarar verdikleri gerçeğidir.Lütfen bu duruma düşmeyin.

5. OGLİT

OGLİT Gökhan

Shakespeare kamışım ve aynı marka makinam 32 yaşını doldurdu. 8 yaşımda iken babam ,sonradan anladığım kadarıyla imkanlarını ciddi zorlayarak Kıbrıs’tan getirtmişti. O gece yarın olsada balığa gitsek diye uyku uyuyamadığımı hatırlıyorum. Yarın oldu. Benim boyum kısa. Babam boğaza savurup oltayı bana veriyordu. Kendiside olta atmıyordu. İstavrit malum. Ve fakat ; yeter artık dedi. Bunlar bize yeter.
    Bozuldum tabi. Çünkü kendi oltamla balık tutuyorum. Şimdi kesilir mi yahu çapari ağzına kadar dolu geliyor. 8 yaşında çocuk ne anlasın, gözü dönmüş sanki, bıraksan orada heykel olacak.
    Bende , oltada yaşlanmaya başladık. Yaşlandıkça da , bunlar bize yeter ne demek anlamaya başladık. Evet her seferinde de yetiyordu. Bazen oltamla sabahtan akşama, akşamdan sabaha hiç balık tutamadığımız oluyordu. Ama ne ilginçtir bize yine yetiyordu. Biz yine doyuyorduk.
    Evet ben 32 yıldır amatör balıkçıyım. Oltanın ucuna bakarken evde çocuklarım olduğunu unutacak kadar amatör bir balıkçıyım. Çoğu zaman saate bakmak aklıma gelmediği için alarm kuran bir amatör balıkçıyım. Ama en güçlü bağıran alarmımda , gaipten gelen bunlar bize yeter sesidir. O sesi her seferinde duyan bir amatör balıkçıyım.
    Doğrudur; balıkçılık, profesyonel anlamda yapanlar için bir meslektir geçim kaynağıdır. Devletin koyduğu kurallar dahilinde maksimum oranda yapılması gerektiğini düşünüyorum. Böyle faydalı bir gıdadan, hiç kimse mahrum kalmamalı , en ücra köşeye kadar ulaşabilmeli. Ama arkadaşlar amatör balıkçılık başkadır. Sabırdır, meraktır, heyecandır, sakinliktir, sevinçtir, hüzünçtür, kıskançlıktır, takdirdir, denemedir, yanılmadır... Yahu bu kadar duygunun bir arada ve olabildiğince sessizce yaşandığı başka ne hobi vardır. En azından balık dostları için.
    Ben bu siteyi birkaç yıldır takip ediyorum. Okuyorum , öğreniyorum, yeri geliyor fotoğraflara bakıp kıskanıyorum (yüzümde bir gülümsemeyle). Ama şimdiye kadar hiçbir konuya katılmadım. Katkıda bulunmadım. Bunun için özür dilerim. Hata yapmışım.
    Fakat bu başlık (Her avımda 10 kg ve üstü av garantisi veriyorum) , konu ilerledikçe işin içine giren siyaset, kimileri için övünülecek olan , yada bazıları için eleştirilmesi gereken eski uç anılar , site yöneticilerinin müsaade edeceği sınırlarda (yönetici olmasa sınır falan kalmayacak izlenimi veren) gerilimler. Dedim ki ; artık bir şeyler yazmalısın. Ben bu siteyi, benden çok daha iyi amatör balıkçı ruhu taşıyan bir sürü insan olduğu için takip ediyordum. Etmeye de devam edeceğim. Hatta yazmaya da devam edeceğim. Siyaset duymak , düşünmek istediğim zamanda ,kitabımı okumaya, televizyonumu açmaya, en saygılı ve gerçekçi yapıldığına inandığım köyümün kahvesinde çay içmeye devam edeceğim.
    Amatör balıkçılığa patırtıyı gürültüyü yaklaştırmayalım. Balıklar ürker.
    Amatör balıkçı benim için, karnından çok ruhunu doyuran insandır.

6. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    En iyisi yazmaya devam etmen.

7. OGLİT

OGLİT Gökhan

Yorumunuz için teşekkür ederim.
    Lütfen alınmayın. Amacım bu başlık ve diyalog sebebiyle bir genelleme yapmak. Tabi ki fikir ayrılıkları, farklı düşünceler olmalı.
    Eğer herkes aynı şekilde düşünüyorsa, hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir. (Sanırım... Hz. Mevlana)

8. İstanbuldan

İstanbuldan İbrahim

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA
    En İyi Avı:
    7 kilo istavrit+2 kilo sardalya
    Boşa üstad demiyoruz :)

9. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Boşuna üstad denilenler çoğunlukta ne yazıkki,bildiğini saklayan ,video çekipte en ufak bilgi vermeyip,üğstelik balığı tekneye çıkarmadan su içinde arkasını dönüp iğneyi çıkaran,kıskançlığı gırtlağına kadar yükselen.

10. 49336

49336 Lloyd

Sen boşver üstad.Büyük tekneler tıka basa balık avlasın,dünya para kazansın onlara kimse bişey demez.Ama olta balıkçıları 10 kg balık tuttum desin kıyamet kopsun.Sen bu işe yıllarını vermişsin,yol göstermişsin,çoğu insana işi öğretmişsin bu bile yeter bence.Kime neyi kanıtlayacaksın ki..

11. CarpHunter58

CarpHunter58 Mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Yayın
    Merhaba Vedat abi,

Deniz balıkçılığında epey bir amatörüm, sık sık internette araştırıp öğrenmeye çalışıyorum birşeyler. Bu araştırmalarda da sık sık isminizi ve fotoğraflarınızı görüyorum Google amca vasıtasıyla :) Ayaklı ansiklopedi gibisiniz tabiri caizse. Burada da 200'den fazla konunuz ve binlerce mesajınız var. Fırsat buldukça ilk konudan itibaren okuyacağım. Tüm paylaşımlarınız için çok çok teşekkürler. Balığın çok olduğu değil sizin olduğunuz yere yerleşmek lazım :) İstanbul'dan Akçakoca'ya yerleşmeden önce alternatiflerden biri Küçükkuyu idi ama olmadı burası kısmet oldu. Selamlar saygılar...

12. OGLİT

OGLİT Gökhan

Saygıdeğer forum arkadaşlarım. Sapla samanı birbirine karıştırmamak gerek.
    Bunu söylerken sanmayınki büyük teknelerin tıka basa avlanması ile 10 kg av garantisinin başka şey olduğunu iddia edeceğimi. Aksine birebir aynı şeydir. Belliki ikiside ciddi bir ticari kaygı taşımakda. Saygı duyuyorum.
    Lakin benim takıldığım ve iyi niyetle ima etmeye çalıştığım eleştirinin sebebi amatör balıkçılıkla ilgili.
    Kimse bana demesin, amatör bir balıkçının nasiplerini oturup maddi olarak hesap ettiğini. Değilmidir ki ; takımlara harcanan paralar, yolda geçen zaman, yakıt, yenilenler içilenler çoğu zaman nasiplenen avın maddi olarak karşılığı olmaz. Burdaki kazanç başkadır , anlayabilen için tabiki.
    Kamışın ucuna bakarsın , ne sinir kalır, ne gam, ne kasavet, ve elbetteki kibir. Çoluk çocuğunu unutur insan.
    Balıkçı balık arar, balık da balıkçı arar. Üstat diyeceksek eğer kendimize , başlığı iyi belirlemek lazım.
    Geçenlerde, hemen yanımda 18 yaşlarında bir genç sallamış oltasını, dalmış gitmiş hergele . Adını sorsak hatırlamayacak, sanki bir rabbim , bir o, birde oltası var. İşte bu delikanlı bu zevkin üstat ıdır. Para kazanmanın üstat ı değil. Kendime dönüp bakınca 30 yıldır, çeşit çeşit av yapmama rağmen, oturup takımlara kafa yormama rağmen, hergelenin çırağı olmuşum ancak değil ki üstat olacağım...
    Bu arada Emrehanyolu rumuzlu beyefendi. Sanırım bu başlık altındaki lakırdıda kimsenin bir kanıt peşinde koştuğu yok. Baştan okuyunca göremedim.
    Ama şu fikrimi gayet net olarak ifade edeyim.
    Her avımda 10 kg ve üstü av garantisi veriyorum, cümlesi gerçekten beni rahatsız etti. Gördükçede rahatsız oluyorum. Forum meselelerinde cahilim. Yöntemini yada nereye başvurmam gerektiğini bilsem inanın bu başlığın kalkması için çaba gösteririm.
    Bir ricam daha var.
    Eleştiri yapmak zordur. Öyle ince bir çizgisi vardırki , bir bakarsınız eleştirdiğiniz olmuşsunuz. Belkide bende eleştirerek hadsizlik yapmışta olabilirim ama düşünceme göre yapmam gerektiğine inandım.
    Lütfen gerilimi , çekişmeyi uzak tutalım bu ortamdan.
    Tüm üstat larıma selamlar...

13. 49336

49336 Lloyd

Evet sizde çok haklısınız ama yanlış atılmış bir başlık o kişinin niyetinin,söylemek istediğinin çok farklı anlaşılmasına sebep olabiliyor.Vedat abi bu işe yıllarını vermiş bir insan.En azından tuttuğu balık sayısı kadar denize iade ettiği balık vardır.İşi ticari boyuta taşıması beni ilgilendirmez sonuçta kendi tercihi ama benim savunmak istediğim kesinlikle bir art niyeti yoktur.Bundan eminim.Saygılar.

14. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Benim konuyu açma tarihimle senin cevap verme tarihin arasında nerdeyse 5 ay var sevgili Gökhan.

Beni tanımadığın belli zira 4 senede sadece 4 mesaj yazmışsın.Yani başka bir deyişle foruma ilgin az katkın ise nerdeyse yok denecek kadar.

Böylesine ilgisiz bir kişinin nerdeyse kesin kanaate sahipmiş gibi yorum yapması bence yerinde bir davranış şekli değildir.

B alık avı olgusu kişiye ruhsal vede bedensel olarak bence en büyük katkıyı sağlayan bir hobidir.Ancak görülmektedirki,özellikle menfi yapıya sahip kişiler,sıklıkla,işte denizlermizde balık bitti,çocuklarmız,torunlarımız bu balıkları göremeyecek kabilinden felaket seneryoları ortaya koymaktadırlar.

Bu ihtiyar ise,tam aksi bir davranış içersinde olup,örneği bu konuda görüldüğü üzere,çarpıcı başlıklarla,hadisenin hiçte öyle olmadığı,sadece kolay balıkcılığın kalmadığını iddiasındadır.,

Sevgiler

15. OGLİT

OGLİT Gökhan

Sevgili Vedat Abayoğlu;
    Sizi ilgi alanlarımızdan doğan merakla ,tabiki elimden geldiğince okudum, takip ettim. Emin olun sizden ; zevk duyarak sabahlara kadar sohbet edip, tartışabilecek samimiyeti hissediyorum. Çok rahat bir şekilde de üstat ım diye hitap edebilirim.
    Foruma katkım konusunda haklısınız. Farkındaysanız ilk mesajımda . (Ben bu siteyi birkaç yıldır takip ediyorum. Okuyorum , öğreniyorum , yeri geliyor fotoğraflara bakıp kıskanıyorum (yüzümde bir gülümsemeyle). Ama şimdiye kadar hiçbir konuya katılmadım. Katkıda bulunmadım. Bunun için özür dilerim. Hata yapmışım.) kendi öz eleştirimi hepinizden özür dileyerek yapmıştım.
    Lakin kavramlar üzerinde konuştuğumuzu sanıyorum. Kişiselleştirmenin bir anlamı yok. Her yorumumda da bunu savunmaya çalıştım.
    Kanaatlere gelince haksızlık ediyorsunuz. Kanaate varma kapasitemi belirleme kriteriniz , birkaç yazı yazıp yazmamamla ilgili. Şahsınız kadar olmasa da , bazı kanaatlere varabilecek bilgi ve birikime sahip olabileceğim ihtimalini düşünmenizi isterim. Erken kanaate varmayın bence.
    Yoğun sorumluluklarım var . İlgisizliğim , vakitsizliğimden. Yoksa konu balıksa çenem düşüktür aslında. İnşallah bir gün fırsat bulur da , teknenize misafir olurum. Ya da misafir etmekden mutluluk duyarım. Bir kötü huyum var tuttuğum balığı murdar etmemeye çalışırım hep. Tahminimce bunda sıkıntı yaşamayız.
    Bu arada sanıyorum ki eleştirilerime mümkün olduğunca hassas davranmama rağmen kişisellik katmışım. Yorumlardan bunu hissettim. Bu hobiye , kırgınlık , kızgınlık karıştırdıysam affedin.
    Sürç-i lisan dır.

16. 33BURAK33

33BURAK33 BURAK AKTIN

Merhabalar Vedat abi,

Sizi ilgi ile takip ediyorumben bir amatör balık tutkunu olarak (ayrıca sizinle tanışmak ve balığa gitmeyi de çok isteyen biri olarak) kısmet bu galiba hayat bizi mersinden edremit akçaya sürükledi baktım size epeyi yakınmışız burada fırsat buldukça karadan birkaç denemede bulundum ama körfez bizim akdenize pek benzemiyor kıyıdan zevk verecek ölçüde balık tutabilmek neredeyse imkansız gibi sizinle tanışıp balığa gitmek sohbet etmek ve tecrübelerinizden faydalanmak isterim ayrıca açık denizde olta ile tutulan 10 kilo 20 kilo balığın balık neslini tüketeceğini iddia eden arkadaşların balık tezgahında balık hallerinde cirit atan limit altınında altındaki balıklarla uğraşmasını tavsiye ederim.Balık benim gibi amatör ruhlar için bir hastalık 3 belki 4 kilogram belkide hiç tutamayacağım balık için gecenin 2 sinde uyanıp 125 kilometre yol yapıyorsam bu zevki burda anlatmaya kelimelerin pek yetmeyeceğini düşünüyorum temiz hava doğa balığın o vuruş anındaki hissettiğin his kelimeler kifayetsiz kalıyor....

17. Nabukad

Nabukad Mesut

En İyi Avı:
    Trisepse kramp sokan Vatoz
    Vedat Bey ben 2011den beri Samsun Alaçam'da kiyidan avlanan zaman zaman tekneyle açılmış bir acemiyim.Bu süreçte kıyida Somondan Barbuna kadar onlarca tür balık yakaladım.Anlayış ve doğaya saygıyı sürdürülebilir balıkçılığı Avukat ustamdan öğrendim. Görev nedeniyle İstanbula geldikten sonrada yaz-kış haftada birkaç gün kiyi balıkçılığına devam ettim.Ancak aç gözlülüğü tahammülsüzlüğü ve doymazlığı boğazdan-M.Ereğlisi ne kadar İstanbul'da gördüm.Hele kayıkçıların doymazlığı anlatılamaz.3 kilo istavrit için kayalara bile ağ atmaya kadar düştüler resmen...Uzatmayayım Usta seçim tatilini fırsat bilip Çorlu'da kayın biraderlerle buluşup bir balık yapalım dedik.Saroz-Kıyiköy İki seçenek üzerinde durup gece 03 gibi Kıyıköye vardık.Limanda kampı kurup dip takımlarla gün ışımasına kadar çalıştık.Gündoğumu Sahte denemelrimizde lüfer takımlarımızda boş geldi :) ilerleyen saatlerde de tatminkar bir av olmayınca öğlen gibi restaurant-balık yapıp döndük.Sonra hepimiz Saroz pişmanlığını yaşadık.
    Sözün özü bir hafta sonu sizi rahatsız edeceğiz artık.

18. cunyore

cunyore Caner

selamın aleyküm
    arkadaşlar aranıza yeni katıldım forumu dolaşırken yorumlarınızı okudum şimdi benim nacizane fikrim abim 10 kg tutar 100 kg tutar 1 ton tutar kimseyi ilgilendirir mi? Bu yayınladığı fotoğraflarda tuttuğu balık kişi başı belli bir sınırı geçiyorsa bunun milli parkı var sahil güvenliği var asayişi devleti var bi ceza verilmesi gerekiyorsa onlar versin. Abi burda yayınlamış resimleri paylaşmış ya güzel yorumda bulunursun hoşuna gitmiyorsa susar oturursun. Burda bile tartışır hale gelmişiz. Üç günlük dünya kalp kırmaya gerek yok abilerim hepiniz ALLAH'a emanet olun...

19. kumsaati

kumsaati Orhan

Favori Kamış:
    Berkley 2.70 15_40 gr
    Favori Makine:
    Shimano
    En İyi Avı:
    Kofana 2700 gr
    Caner bey yorumlardan anladığım kadarıyla kimsenin kalp kırma gibi bir niyeti yok rahatsız oldukları durumu dile getirmişler saygı duymak lazım. Vedat beyi yıllardır az çok forumlardan tanırım niyetinin kötü olmadığını düşünüyorum. Tabi konu başlığı onu tanımayanları rahatsız etmiş olabilir açıkçası bende biraz rahatsız oldum ama kendisininin niyetini bildiğimden bu durumu dile getirme gereği duymadım. Sizin söylemiş olduğunuz 1 ton balık tutar kimseyi ilgilendirmez lafı ise beni daha çok rahatsız etti. Burası yanlışım varsa yöneticiler düzeltsin amatör balıkçılar platformu, ticari balıkçılar platformu değil. O yüzden kimse 100 kilo yada 1 ton balık fotoğrafı burada yayınlamamalı. İnsanları yanlış yönlendirmemeli. Devlet yeterince denetim yapmıyor veya yapamıyor yapamazda her balıkçının başına adam dikemez. O yüzdendirki sizide ilgilendiriyor bizide. Eğerki yarın çocuklarınıza ansiklopedilerden eskiden denizlerde bu tür canlılar yaşıyordu demek istemiyorsanız hepimizin duyarlı olması lazım. Bilmiyorum yoksa benmi yanlış düşünüyorum...

20. Serdar70

Serdar70 Serdar Altınbilek

Favori Kamış:
    Avın gerektirdiği
    Favori Makine:
    Avın gerektirdiği
    En İyi Avı:
    Şöyle bir baktım, 30 kilo vardı..
    Bu aralar balık durumları nasıl Vedat abi?