2015 LÜFER PALAMUT DURUMLARI VE BEKLENTİLER

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında ALİCO tarafından paylaşıldı.

1. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Bu konuyu her sene tekrar tekrar bizlere açmayı nasip eden Allahımıza şükürler olsun diyerek, 2014 yılında ne düşündüysek, ne tahmin ettiysek herşey tastamam yerine oturdu,

2015 yılı için düşünceler ise Sezonun 2014 yılını aratmayacağı gibi geçeceğinden emin olabiliriz. bu sene Lüfercilik adına bol ve bereketli geçeceğini tahmin ediyorum. ki kış şartlarının da bu sene fazlaca olması çok iri balıklarında karşımıza çıkmasına sebep olabilir.

En kötü sezonumuz 2014 senesi gibi olsun diyerek Hayırlı uğurlu bereketli ve sağlıklı bir sezon ile nice güzel balıkçılık günlerine,

2. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    tekirdağa lüfer uğramadı :( sanki

3. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Laf aramizda ben de bi lufer istiyem. Lufer bulun banaaa. Artik lufer istiyem. Yayini bosayip onu alacaam.

4. tarvas

tarvas TALHA ARVAS

Favori Kamış:
    OKUMA V SYSTEM 9 2.40 (10-40 GR), SİLSTAR 4.20 SURF
    Favori Makine:
    OKUMA RTX 40S, RYOBİ EXCUSİMA 8000Vİ VE 4000Vİ
    En İyi Avı:
    LEVREK 1 KİLO, ZARGANA, 40 CM TURNA
    Balık başka LÜFER bambaşka...

2015 bol ve bereketli olsun ( 120 gün kalmış sabrediniz :) )

5. achills

achills Murat Tunalı

Favori Kamış:
    El oltası
    En İyi Avı:
    Kofana,kalkan,kırlangıçlar
    Öncelikle şükür kavuşturana diyelim.İnşallah sezon dediğin gibi geçer. Hasretle sezonu bekliyoruz ;)

6. istavrit

istavrit Boğaç

Hayırlı uğurlu olsun

7. FuRkAn *

FuRkAn * FURKAN

Favori Kamış:
    Shimano Spin Power 425 bx
    Favori Makine:
    スーパーエアロ フリーゲン /
    En İyi Avı:
    Torikler, Kofanalar - Levrekler Vs. Vs.
    Umarim bol balik olur, ben gecen seneye göre daha az olacagini dusunuyorum.
    Malum yerlerde yapmadigimiz sey kalmadi hic bir sey yok.
    Herkese rastgelsin.

8. talip yeşiltepe

talip yeşiltepe talip yeşiltepe

aynen tüm söylediklerine katılmakla beraber,artık sabırsızlanmaya başlıyorum.deniz kenarına indiğimde duygularım farklılaşıyor.:))

selamlar usta..

9. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Ali, ağzın bal yesin,:)Allah umduğumuzdan fazlasını versin.

10. vayacon

vayacon Gürel

Rastgele Aliço... güzel bir sezon olur inşallah...

11. aeneasesse

aeneasesse Enes ŞAHİN

En İyi Avı:
    45 cm-1kg kofana,2.2 kg Torik, 12 kg sazan
    Körfez eski günlerine doğru ilerledikçe Lüfer de kuzeye doğru tüm Marmara kıyısını gezerek geliyor artık. Dolayısıyla beslene beslene irileşerek geliyor. Bugün dönüş lüferini ilk defa yoklamaya gittik. Balıklar kıyıda cirit atıyordu fakat bir türlü rapalaya atlatamadık. Sevindirici yanı gördüğümüz balıklar anormal iriydi. Umarım bu şekilde devam eder. Ben de bu senenin güzel geçeceğini düşünüyorum.

12. RainboW

RainboW Sertan

Bu sene, 2014 yılında gırgırlar tarafından kıyıya 8-10 metre mesafede ve olması gerekenin yarısı kadar derinlikte yapılan talan nedeniyle pek fazla verimli olacağını sanmıyorum.

İnşallah yanılıyorumdur...

13. kurbagaprens

kurbagaprens Ergin DEMİROĞLU

Favori Kamış:
    Major Craft Solpara 274 up to 50.gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic C3000HGFK
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Alico Abi sen daha iyi bilirsin ama Lüfer meyva gibi bir sene bol verir bir sene az verir. Eskiler hep 4'yılda bir coşar derdi. 2012'deki bolluğu çok iyi hatırlıyorum. 2014'den de iyiydi. O yüzden ben asıl bolluğu 2016'da bekliyorum.

14. istavrit

istavrit Boğaç

Açıkçası bende geçen seneki bolluğu arayacağımızı düşünüyorum...Balığın iri ama seyrek olacağı kanaatindeyim....Lüfer sevdalı arkadaşları tekrar görmek güzel

15. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Hayırlı olsun diyelim, geçen sene gerçekten iyi bir seneydi, hem tekne balıkçısının hem kıyı balıkçısının yüzü güldü. Lüfer ve sarıkanat o kadar boldu ki sonbahar boyunca istavrit ve diğer yem balıklarını gören olmadı.

Bu sene ne olur? Öncelikle sert bir kış geçirdik, balıklar 1 ay kadar gecikti. İlkbahar sezonunun bugünlerde tam olarak başladığını gözlemliyorum. Bence yine güzel bir sezon geçireceğiz, yeter ki dalyanlar, olta balıkçıları bu ilkbahar sezonunda yumurtalı balıkları avlamak konusunda aşırıya kaçmasın, balığın çıkış yapmasına izin versin. İlkbahar ancak balıklarla hasret giderme zamanıdır, bizim gerçek av zamanımız sonbahardır.

Kendisi de yazmış zaten bu sene Roy arkadaşımız Ağustos ayında burada. Yıllardır yurt dışında olsa da forumda bizimle birlikte yaşayan bu arkadaşımıza bir lüfer borçlu olduğumuzu düşünüyorum. Kıyıdan elbette olta atacağız ama tekneden lüfer şansı çok daha yüksek. Artık Eşşek adası mı olur, Roke mi olur, Marmara mı olur, bir tekne organizasyonu olsun da Roy'un da eline bir lüfer değsin bu sezon. :)

16. yunusemreklk

yunusemreklk yunus emre

Favori Kamış:
    Procatch Carbospin
    Favori Makine:
    Okuma Avenger
    En İyi Avı:
    3kg Bıyıklı- 4 KG TURNA 10+kg-Aynalıı
    lüferi 2 kez tutmak yemek nasip oldu. 40 cm civarıydı birisi diğeri daha küçük. ama 8.90 a satılan alabalık tadını andırdı bana 30-40 lira isteseler kesinlikle vermezdim. bana gelenler iştahsiz hasta balık mı çıktı acaba :) ?

17. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Hangi mevsimde hangi dönemde yakalandı, nasıl pişirildi? Bunları bilirsek bir yorum yapabiliriz.

18. osmenbaha

osmenbaha Osman

dün galata köprüsüne gittim biraz hava almak ne var ne yook bakmak için kimseler yoktu balık yok . köşelerde 3 erli balık tutanlar vardı sadece bi kaç tanıdık buldum kovalarına baktım ki sabahtan öğlene çapariyle 10 dan fazla sarıkanat lüfer kovalarda.

işi bilene balık var aslında bende yarın sabah gidecem kısmetse çaparileri hazırladım bakalım sonucu yazırm

19. sertans

sertans sertan

En İyi Avı:
    kırlangıç 6 kg
    31 suyu lüfer için biraz sabır, hiç bir zaman üzmez:))

20. istavrit

istavrit Boğaç

Yoldalar...Geliyorlar ...