Nerde bu balıklar

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Emre polat tarafından paylaşıldı.

1. Emre polat

Emre polat Emre

Yaklaşık 20 gündür bulduğum her fırsatta yumurtalıkta balığa çıkıyorum tekneyle.Tamam emre bugün o gündür diyorum ama yine hüsran yine hüsran :( yemli oltayla gelen tek balık da sarı çizgili bir balık isminide bilmiyorum ufaklar zaten, balıkçıların dediğine göre istilacı bir türmüş.Artık yemliden umudumu kesip sırtı çekim bari dedim onda da saatlerce turlamamın ardından küçük bir kum lagosu yakaladım o da suya aynen iade.Anlıyacağınız yumurtalıkta bu aralar ya balık yok yada ben tutamıyorumbanghead.İnşallah en yakın zamanda güzel çipuralar gelecek reeling Herkese bol bereketli avlar rastgele:thumb:

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Böyle durumlarda, bazen, tersten düşünmek iyi netice verebilir.

Şöyle ki, sen balığa gideceğine, balık sana gelsin :)

Çözümü yemleme denen şeyden geçer. İstikrarlı bir yemleme faaliyetiyle, balıkları olduğunuz yere getirmeniz mümkün olur.

3. Emre polat

Emre polat Emre

Tavsiyeniz için teşekkürler :) deneyeceğim

4. Querorz

Querorz Fatih

Ben de Yumurtalık avcısıyım. Şu anda balık çok çok kesat. Tuttuğunuz balığın yerel adı "gargur" dur.

Ben tüm yaz sırtı çekip neredeyse hiç balık kandıramadım. Sonra bir ağabeyden tekniğini öğrendim. Karides sahtesi(meşüş) kullanıp misinayı 15 metre salacaksınız. Hızınız çok çok yavaş olacak. Yüzme hızından bile yavaş diyebilirim. Yemi hiç durmadan vurdurmanız şart.

Bu şekilde yaptığım ilk sırtı avımda bir levrek, ikinci avda ise birer tane levrek ve lagos yakaladım.

5. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Hep söylerim, balık yok demek, kabahati balığa yüklemektir sadece.

6. Emre polat

Emre polat Emre

Sağol Fatih dediğini deniyecem. sürekli akşam üstü kalenin etrafında bunu deneyen iki tekne var herhalde senin dediğin teknik.Gargur denmeside çıkan sesten herhalde :) bu arada nedendir Lagos bu balığa bayılıyor canlı yem denemesi yaparsan.

7. Querorz

Querorz Fatih

Nerelerde avlandığını bilmiyorum Emre fakat gargur bulmak öyle kolay bir iş değil Yumurtalık civarında. Sanırım limandan batıya gidince çıkıyor. Ben limanın doğusunda oluyorum hep. Nadiren yakalamışımdır bu balıktan. Burnaz tarafında ise çok fazla var ama :) .

8. selcuk3104

selcuk3104 selçuk

çupra mırmır mercan hak getire troller körfeze balık sokmuyor ki denetimde yok sözde kontrollerdede bir kasa balık eyvallah diyen bir zihniyet eeee balık mı arıyorsunuz daha çooooook ararsınız.