Öküz Başlı Antilop

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında volex21 tarafından paylaşıldı.

1. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Hey maşallah bu çupra değil ki abi orkinos :)

2. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    :p :p :p Doğru buna çipura dememek lazım. Zindançipu veya kofaçipu demek lazım. hihi Büyüdükçe çeşitli adlar vermeli aslında. :)

Bu tek de değil hani, ne sargozlar çıktı kiloluk görmen lazımdı dedi. banghead :eek: Fotograf çekilmeyi sevmediğinden tek bununla çekilmiş. :rolleyes:

3. timursen89422

timursen89422 timur

maaşallah nerde büyümüş bu.. iyi korumuş kendini bu zamana kadar :) irisine zannedersem alyanak deniyordu.

4. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Alyanak demek, yanağı allı demek. Bu türün doğal olanlarında görülür. Çiftlik kaçkınlarının ki ise daha koyu renkli, siyaha yakın olur.:)

5. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Sevgili Volkan,konunu okuyup bir iki satır yorum yapma niyetiyle şöyle bir yapılan yorumlara da göz attım,ve avdaşını niye timsahlara bırakma teşebüsü içinde olduğunu anladım.Ben kupez tutacam,iri istavrit tutunca zevklenecem falan,sonra o kardeş tepsi gibi çuprayla objektifime sırıtıp duracak!!!
    Mara nehrinin en coşkun aktığı yağmur mevsiminde tekbaşına suya itmezsem namerd olayım bu öküzbaş antilobu:D

6. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Bizim sularda büyümüş hocam. Kendisini bizzat insanoğlu korumuş bu zamana kadar. ;)

Genelde bizim buralarda alyanak diye çipuranın irisine derler ama bende Nuri abiyle aynı düşüncedeyim. Alyanak aslen çiftlik çipurasıyla deniz çipurasını ayırt etmek için kullanılan bir sıfat bence de.

Sabaha karşı okursan böyle karıştırırsın işte Fatih abi. Balığa mı gidiyodun? :D

Orta su balığına gittiğim kişi, o çipurayı tutanın kardeşi. Küçük kayınbilader yani. :) Çipurayla benim objektifime poz vermedi maalesef, ben orada değildim abi.
    Yorum için teşekkürler, en güzel balıklar sana rastgelsin. :)

7. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Volkan, özlemişim valla raporlarını, keyifli anlatımını... eline sağlık birader.. nice güzel ve bereketli avların olsun..

8. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Teşekkürler İbrahim abi, sende özlettin belgesel gibi raporlarını, ne zaman okuyacaz, inşallah?