AGUSTOS ISTANBUL AVLARI

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında roy tarafından paylaşıldı.

1. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    selam arkadaslar;

3 haftadir tatil sebebi ile foruma girme imkani bulamadim. 3 agustosta baslayan istanbul macerasi araya giren deniz-kum-gunes tatili haric cogunlukla balik pesinde gecti. sezon itibari ile baligin karaborsa oldugu bu donemde istanbulda yakalanabilecek pek cok tür baligi avladik. hedef baliklardan palamut ve baltabas karagöz ise malesef elimize degmedi.

ilk olarak spot balikciliktan eksiklerimizi tamamlayarak üsküdarda gece samandrali av yaptik. kadro Aret, Can ve benden kuruluydu. ilk atista Canin oltasina takilan eskina bizleri ümitlendirdi. akabinde ben de el kadar bir eskina yakaladim. sagsalim suya iade edildi. ilerleyen dakikalarda yemlerimizi rahat birakmayan kayabaliklari ve meradaki diger baliklar mekan degistirmemize sebep oldu. bu sefer avrupa yakasinda müthis bir iskorpit kovalamacasi basladi. iri iskorpitler boru kurduna pek ragbet etmediler. uskudarda samandraya gelen istavrit ilk birkac atista bitince secmece iki kilo kadar iskorpit temizlenmek üzere aretin evinin yolunu tuttu.

iskorpitleri sis yapmaya karar vermistik. cuma gecesi aretin getirdigi 1 kilo istavriti 4 kilo secmece iskorpite cevirdik. ortalama olarak tuttugumuz her 10 baliktan 1 tanesini alikoyduk diyebilirim. ufaklar suya iade.
    aksamki randevuyu beklerken spin kamis ile lrf yaptim. iskorpitten baska vuran balik olmadi.

pazar günü arkadaslarla muhtesem bir iskorpit sis ziyafeti cektik. baliklarin temizlemesi, marinasyonu aretten, sise dizip pisirmesi benden.

hafta ici tatil molasi ile gecti. tarabyadan gelen palamut haberi ve Ceyhunun organizasyonu ile cumartesi günü tarabyada forumdan tanidigim bircok arkadasla tanisma firsati buldum.

palamutlar randevudan kaytarmis olsa da sohbet cok güzeldi. dogrusu 4 seneye yakindir uzak atis yapmamistim. hamlamisim ve özlemisim. palamut çaparisi ile aret bir istavrit ben de bir mezgit tuttum :) elimize balik degmis oldu.

madem palamut yok, ben uzandim palamut gibi :laughing: :laughing:

oglenden sonra tarabyadan ayrilip asiyana indik. orda da birkac deneme yaptik, nafile...

hafta ici uskudarda areti beklerken meshur semsipasa ve radarda dolastim. balik yoktu. iki elin parmaklari kadar olta sallayan vardi. bir kac da kibris kefalci. ismini vermeyecegim bir balikcilik firmasindan fais fiyatla aldigimiz yem ile bu sefer avrupa yakasinda samandrali gece avi yaptik. kadromuz yine aret can ve ben. avlak itibari ile gün kararmadan survivar misali zorlu tirmanislar ve inislerle meraya yerlestik. malesef bekledigimiz hedef baliklardan eser yoktu. Can baka bir mera önerdi, oraya gectik. samandralidan dip takimina gecip bekledik. baslarda aldigimiz saglam vuruslar garip sekilde kovada balik olarak dönmedi. koyulasan sohbetin de etkisi ile tek bir tekir ile avi tamamladik.

pazar günü Canin daveti ile solugu teknede aldik. önce teke akabinde istavrit tutup yemimizi hazirladik. Canin önceden belirledigi noktaya demirleyip ava basladik. ilk atis, ilk vurus bammm eskina oltamda. daha makinanin kalomasini bile ayarlamamisim. heyecanli br ucadle oldu :) fotografi sabah cektik. livardaki balik hala canliydi.

gece iri istavrit ve gelincik ile gecti. sabah gün isirken aret bir mercan aldi.

sabah suyunu da atlatinca baska bir meraya gectik. burasi kumluk. hedef balik mezgit-kirlangic. Can tüm tahütlerini yerine getirmenin hakli gururunu yasarken muhtesem bir av yaptik. marmarada bu kadar kirlangici tutmayi birakin, bu kadar büyük bir popülasyon olabilecegini bile düsünmüyordum. mezgitler de oldukca iyiydi. ufaklar salinip secmece büyükler alikonuldu. kirlangiclarin ise bir iki tanesi haric tamami büyümek üzere salindi. bu merada hanoz da tuttuk.

tüm cesitler birarada

hafta ici Cani iskorpit krizi tutmus. Cana destek olmak uzere kararlastirip aret ile meraya vardik. muhtesem bir av oldu. spin kamislar ile cok zevk aldik.gece 3e kadar 5-6 kilo oldu herhalde.

canin sansina balik boylari da oldukca iriydi.

son avda aretle tekrar tarabyayi yoklamaya karar verdik. hafta ici pek balik cikmamisti. areti beklerken epeyi zorladim, balik yok. tek tük istavrit cikiyordu sadece. sonradan hamsi basladi. aret de gelince ince takim hamsi avlayalim bari dedik. balik ara ara hizlaniyor, ara ara kesiyordu. 4-5 kilo hamsi tutmusuz.
    arada sardalya , gümüs ve istavit de geldi.

ve tatilimiz boylece sona erdi. artik tatlisu avlarina devam edecegim :)

serdar abiye istanbula gitmeden birlikte avlanmak istedigimi soylemistim. sagolsun ne zaman istersem haber verebilecegimi soylemisti. fakat balik durumunu gorunce onun ta gebzeden gelmesine gönlüm razi olmadi.

2. Senol_Temur

Senol_Temur Senol

Favori Kamış:
    Shimano Alivio CX 240 Medium Light
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SRC
    En İyi Avı:
    Sudak 59 cm - Turna 86 cm
    Tebrikler roy çok güzel avlar ve tatil olmuş . Ayrıca ekibide kutlarım 2 kişiyi organize edip ava gitmek bile zorken o kadar balıkçıyı toplayabilmek gerçekten çaba ister ))) .

Şimdi sana can alıcı soruyu sorayım :p Tatlı su mu ? Deniz mi ? hangisi daha fazla keyif veriyor ?

3. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrikler Roy, tatil gayet yoğun geçmiş av sayısı bakımından.
    Balık kısır olsa da, organizasyon bazında keyif aldığın belli oluyor.
    Spin kamışla iri iskorpitte balık tutma keyfini yaşatmış daha ne olsun.

Bence Serdar abiyi çağırmamakla hata yapmışsın. :D
    Öyle mevsim falan dinlemez o. Aradığınız balık mutlaka vardır da siz tutamamışsınızdır. :D

Daha güzel avlarınız da olsun. :)

4. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Roy ortamınız şahane av güzel ne de güzel sohbetler olmuştur kim bilir.Bence sen şimdi tatil yapmışsın.Deniz kum güneş filan hikaye gibime geliyor :D Artık istanbul'da yaşamıyorum ve ortamınıza imrendim desem yeridir :) Tekrar bir araya geldiğinizde sohbetlerinizin içine forumu da katıyorsanız beni de hatırlayın.Sevgiler,

5. tarvas

tarvas TALHA ARVAS

Favori Kamış:
    OKUMA V SYSTEM 9 2.40 (10-40 GR), SİLSTAR 4.20 SURF
    Favori Makine:
    OKUMA RTX 40S, RYOBİ EXCUSİMA 8000Vİ VE 4000Vİ
    En İyi Avı:
    LEVREK 1 KİLO, ZARGANA, 40 CM TURNA
    BU sabahta Akıntı Burnunda, kraçe, hamsi, sardalya, istavrit, mezgit ne ararsan vardı :)

6. can akgün

can akgün CAN

Favori Kamış:
    SHIMANO CATANA CX SPINNING 240 M 10-30gr SHIMANO BEASTMASTER CX SURF TE 4.30 200gr
    Favori Makine:
    SHIMANO ULTEGRA CI4 10000 XSA SHIMANO EXAGE 4000 FC
    En İyi Avı:
    1580 gr sazan
    Balık açısından kısır bir mevsim olsada çok güzel avlar yaptık sayılır,bir dahaki sefere lüfer show yaparız inşallah Roycum :thumb: :thumb: :thumb:

7. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Roy yıllardır forumda atıp tutarsın, balık diye çer çöp ne varsa toplamışsın :) demez mi şimdi üyeler sana :) Ben olsam derdim valla ama işin içindeyim diye diyemiyorum. :)

Ölü sezonda bu kadar, yine de fena çeşit yapmadık heralde. Darısı bir sonbahar sezonuna diyelim. O zaman fena raporlar çıkar.

8. theodyssey

theodyssey Yiğit Yurttaşen

Tebrik ederim, çeşitlilik güzel :)

9. ENGN

ENGN engin

Favori Kamış:
    im casting
    Favori Makine:
    awa shima
    hem elinize sağlık hem afiyet olsun . .
    iskorpit için kullanılan suni yemi öğrenebilmem mümkünmü

10. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Sagol Senol. Cesitlilik olarak guzel ama denizde lufer palamut eskina iskorpit ve diger iri baliklar zevk veriyor bana. Bu acidan tatlisu avciligi hem daha teknik hem daha iri balik imkani sundugundan daha cok hosuma gitmeye basladi.

11. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Zipkinci vardi bi merada takim taklavat o bicim, bos cikti adam :) tabi Serdar abi bu, dedigin gibi mutlaka oralarda bizim tutamadigimiz baliklar vardir.

12. fortuna

fortuna fatih

Favori Kamış:
    crivit
    Favori Makine:
    crivit
    En İyi Avı:
    yayin 45 kilo
    seneye de varmi boyle bir organizasyon
    ramazandan sonra istanbuldayim insallah burdan bayagi bi tedarikli gidecem 2 takim olta igneler makina falan denk gelirmiyiz roy ?

13. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Tatilde de eldeki imkanlar ile birseyler denedik fakat pek de motive degildik dogrusu :)

14. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Izmarit de vardi ordaki kovalarda. Canliydilar. Gece 3 bucuk gibi gorduk.

15. nester

nester Ersin

tebrikler güzel avlar yapmışsınız. 7. fotoda ki kamışın markasını öğrenebilirmiyim

16. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Yani tutulabilecek bircok türü tuttuk. Digerleri luks olurdu, tutamadik. Her istedigimizi tutabilsek ayni zevki alamayiz gibime geliyor.

17. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En azindan denedik :) istavritin bile karaborsa oldugu donemdeyiz. Tutturamadin bi palamut ve baltabas , bak can saydigi tum baliklari tutturdu :D

18. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Sagolun, daha iyileri eksik olmasin

19. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Lrf icin reins ve daiwanin kurt imitasyonlarini almistim. Jig head 2 gram. Iskorpitler gunduz daiwa olana geldi. Gece denedik ama calistiramadik. Renk kirmizi gül kurusu

20. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Agustosda giderim ben. Orda olursan denk geliriz :)