Güzeller Geçidi - Samsun [27/09/2015]

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında kurbagaprens tarafından paylaşıldı.

1. kurbagaprens

kurbagaprens Ergin DEMİROĞLU

Favori Kamış:
    Major Craft Solpara 274 up to 50.gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic C3000HGFK
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Değerli avdaş arkadaşlarım.
    Dün akşam saatlerine doğru kurtlanınca hazır bölgemizde dişliler de cirit atıyorken bir gece avı yapalım diyerek arkadaşım Samet'i aradım. Alelacele hazırlanıp botu motoru suya attık ve meramıza doğru yola koyulduk. Yolda çaparalarımızla yemlik istacritimizi de hazırladıktan sonra meramızda konuşlanıp istavritlerimizi fleto çıkararak atışlarımıza başlamıştık. Maalesef alel acele çıktığımız yolculukta ben yeleğin cebindeki kalitesiz zokalara mahkum kalmış sürekli kaçırıyordum. Sametin üst üste vuruşları gole çevirmesi ile ondaki zokalardan birini aldım ve sırayla çekmeye başladık. Çevremizde 10'a yakın tekne vardı ama hiç biri bizim kadar hareketli balık alamıyordu. Kancalarımızda sadece balığın derisi kalmasına rağmen yine de atışlarımız dolu geliyor bu da keyfimizi yerine getiriyordu. 2-3 saate varan av sonucunda Taze baba adayımız Samet'in eşinin yanında olma zorunluğundan ötürü avımızı sonlandırıp evlerimizin yolunu tutmuştuk. Zaten yeteri kadar sarıkanatı kandırabilmiştik. Av süresinde birkaç aksilik olsa da kazasız belasız son bulan avımız mutlu bir şekilde sona ermişti.
    Herkese rastgelsin.

Fotoğraflar.

2. RainboW

RainboW Sertan

Tebrik ederim. Üşenmedim saydım lavabodakiler dahil 41.5 tane :)) En üst sağdan 2 ve 4 istavrit gibi :)

3. bogaz_1905

bogaz_1905 Erdem

Favori Kamış:
    Lineaeffe Extreme Cast 430
    Favori Makine:
    Raw II 55
    Abi tebrikler, biz de burda hala gelmelerini bekliyoruz , Kovalayın artık şunları :):)

4. lorel

lorel İLYAS SÖYLEMEZ

Tebrikler Ergin,bereketli, av olmuş.Her zaman rastgelsin.

5. samsun55

samsun55 Burak

masallah abi cok güzeller. Samsunda zargana için yer soyleyebilirmisin :)

6. kurbagaprens

kurbagaprens Ergin DEMİROĞLU

Favori Kamış:
    Major Craft Solpara 274 up to 50.gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic C3000HGFK
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Çok dikkatlisiniz :) Teşekkürler.

Cevap gecikti biraz ama artık gelmişlerdir umarım. Zira burda kesildi gibi.

Abi çok teşekkür ederim. Daha güzellerini sana dilerim.

Teşekkür ederim.
    Zargana için Belediye evleri uzun mendireğin dirsek kısmını, Samsunspor tesislerinin arka tarafını, Yelken klüpün açık deniz tarafını ve en güzel de tersane kayalıklarını deneyebilirsin. Rastgelsin.