İskenderun merkez iskele levrek ve lüfer avı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında hakanergiz tarafından paylaşıldı.

1. hakanergiz

hakanergiz hakan

Arkadaşlar merhaba 3 gün ince iskelede izmarit ile avlanmak üzere 50lik 100luk ve 200luk misinalarla tüm izmariti çelik hayatli Zoka ignesine taktik ama vurmadi avci konusunda acemiyim 28 lik siklon vr 35 lik misinalara 6 numarabuzun çubuk sasame de izmarit taktik levrek için fakat kalin ve çelik halatli misinalarimiz yatarken levrek oltamiza 4 kilo üstünde bir balik vurdu iskele altina girdi 35 ilk misina olduğundan kkorkuyorduk vr korktugumuz basimiza geldi iskele altindan cikardik aciga yüzmeye başladı çek birak yaparak yormaya calisirken henüz baligi görmeden iskeleden zedelenen misina koptu ve kacirdik 50 dakikalık bir macer
    a oldu süperdir bu heyecani tekrar yasamak istiyoruz stratejimiz yanlisti yem olarak izmarit kullaniyiruz avci balik için en ideal takimlar nelerdir kac numara iğne çelik halat gereklimi ve misina araligi nedir bilgi verirseniz cok sevinirim şimdiden teşekkürler. Ayrıca balik sürekli kuma pusuyor ve bekliyor birden asiliyordu kacirdigimiz balik ne olabilir ?

2. Dubara33

Dubara33 Mustafa

Vatoz ya da sapan olabilir kardeş...

3. drayetkin

drayetkin ahmet

Favori Kamış:
    Shakespeare uglystick 2.70,
    Favori Makine:
    Abu garcia stamina 25
    merhaba
    cevap veriyorum: vatozdur. göksu ağzında sığda üzerine basmıştım.konu başlığı "vatoza basmak":eek: :eek:

4. mehmet0625

mehmet0625 Mehmet

Favori Kamış:
    okuma v system 240cm 10-40
    Favori Makine:
    shımano exage 4000 fd
    En İyi Avı:
    Lambuka 63 CM
    güzel bir macera yaşamışsın bunuda belirtmeden edemeyecem yazdığın başlığı görünce bir kaç saniyelik bende heyecan yaşadım iskenderun kıyılarına lüfer ve levrek geldide benim neden haberim yok diye yerli levrek ve lüferler var iskenderunda ama tam kıyıya yanaşmıyorlar bu aralar yanaşması lazım lüferin ama yakaladığım balık kuma pusuyordu demişsin levrek kuma pusmaz benim bildiğim kadarıyla levrek misinayı çekersin misinadan önce sana doğru gelir şimdiye kadar defalarca levrek yakaladım hepsinde durum aynı sana şunu belirteyim yakaladığın ve kaçırdığın balık öyle tahmin ediyorumki kemani balığıdır bu balık iskenderun kıyılarında baharlarda yaygın bir şekilde olur ve 35 lik misina ise çokta ince bir misina değildir misinan kıytırık değilse 35 lik misina ile 5-6 kğ lık balığı çekmesini bilirsen çok rahat kıyıya alırsın ama balığı çekmesini bilmezsen 100 lük misinayı bile kararsın balık denizde kalır umarım daha güzel avlar yaparsın bu arada merkez iskele derken anıtın oradaki mi yoksa?