GEMLİK KÖRFEZİ KIYI RAPORLARI

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında night fisher tarafından paylaşıldı.

1. paşalı16

paşalı16 HÜSEYİN

Favori Kamış:
    okuma luremania 2,58 20/60gr
    Favori Makine:
    shimano catana4000fb
    En İyi Avı:
    turna 120cm 11kg
    herkeze selamlar cumartesı gunu 1.5 saat kadar gemsazda kıyıdan denemelerde vuruş dahı yok saat 15 00 gıbı narlıya vardık boru kurduna ızmarıt alan oldu gündüzden uzun olta ıle lüfer alanlar vardı 1 ızmarıt 4 karagöz 6 mırmır aldık 2 kışı saat 18_oo de mıgren ağrılarımdan dolayı avı sonlandırdık boru kurduna ızmarıt karagöz gümüşe mırmır yaptı herkeze rast gelsın

2. champions162

champions162 kadir cakmak

şimdi durum nedir?

3. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Körfezde son durum,
    Çapari ve yemli oltalarla,sardalya,istavrit,mezgit(çıplak) yapıyor.Kıyıdan mırmır ufak ufak başlıyor,gece mendireklerde şamandıralı ile istavrit,eşkina vs. tutulabilir halde.Kıbrısla kefalde tutanlar olsada,genelde bir karışlık balıklar,iki ay sonra irileri teşrif ederler.
    Ekstra balık peşinde olan arkadaşlar,şu an körfezde dev karagöz sürüleri,dev levrekler tur atıyor,torik te mevcut ancak,balık bir yerlere yataktan ziyade gezinti halinde.

4. umitdulger

umitdulger Ümit DÜLGER

Favori Kamış:
    Nomura Hiro Street 223 cm 0-6 gr
    Favori Makine:
    Daiwa Exceler x 1000
    En İyi Avı:
    Daha kiloluk balık tutamadık :)
    Mırmır için hangi kıyıları yoklamak lazım Fatih Abi? Bir de yemli istavrit için mendirek içleri mi yoksa dışları mı daha verimli olur sence? Elin deymişken bana bir de sahte ile tatlı su kefali avlayabileceğim gölet yada akarsu söylersen süper olur :) Çok dertliyim biliyorum ama son görüşmemizden beri hala kayda değer bir av yapamadım valla :)

5. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Fatih Abiminde dediği gibi sırtı ile torik yapmakta gecen günkü avımızda şanslıydık görsel şölende izleme imkanımız oldu yunusların dansı :)

6. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Nilüfer barajı (kelese giderken,doğancı barajından sonraki baraj) ,çınarcık barajının kapaklarının altından itibaren çay boyunca, babanın yazlığın (yeniköy ç.kale)arkasındaki derelerde t.su kefali, 1-2 nolu kırmızı noktalı mepsle balık alırsın.
    SEE de(kumyaka) mırmır kıyılamış diye duydum:) mudanya tarafında çok küçük boylar dolanıyor.Kumsazın kıyıları,dereye yakın bölgeler iş yapabilir.
    İstavrit yemli gemlik iç körfez yoklanabilir,mendireğin dış kısımlarından akşam üstü çapari atarsan balık alırsın,illa yemli diyorsan k.kumla iskele,kapaklı iskele derim.trilye iskelede olur,hava poyraz değilse.

7. photographerayhan

photographerayhan Ayhan

Merhaba.
    Nilüfer barajında avlanmak serbestmi acaba?

8. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Narlı okul önü tek tük iri eskine yapıyor genelde çok küçükler

9. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
  10. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    35 sene önce girdimdi,o zamanda balık yoktu.Fok yuvasıymış bi zamanlar o mağara,25 sene önce fokla karşılaştığını iddia eden,biraz palavrayı seven bir arkadaşda vardı.

11. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    videoyu ilk açtığımda dedim kendi kendime burda ne balık vardır şimdi diye :) 2-3 tane deniz anasından başka yaşam yok :)

12. emrepasa

emrepasa emre

abi sen görükle ye yerleşmemişmiydin?eğer doğtu hatırlıyorsam sanada çok yakın olan kayapa barajının kayalıkların avlayabilirsin tatlı su kefalini.

13. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Gemsaz dün gece güzel mırmır verdi ben yemli atmadım at çek yaptığım için eve boş döndüm ancak gece avlaktakiler boş dönmedi

14. umitdulger

umitdulger Ümit DÜLGER

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa Exceler x 1000
    En İyi Avı:
    Öyleydi ama geçen sene taşındım ordan, hürriyet civarındayım şimdi... Ama kayapa yine yakın sayılır sorun değil :) Bir de bir sorum daha var Trilye limanda gece avlanmayı yasakladılar falan deniyor nedir aslı astarı bu işin? Limanın tamamında mı yasak yoksa yatların olduğu tel örgü ile ayrılmış kısımda mı? Kafelerin oradaki düz beton zeminden gece lrf yapmayı düşünüyorum eğlence için kaya balıklarıyla oynayacağım, bir sıkıntı çıkartırlar mı boşuna gitmeyelim...

15. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    YASAK KALKTI:)

16. umitdulger

umitdulger Ümit DÜLGER

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa Exceler x 1000
    En İyi Avı:
    Eyvallah Fatih abicim, sen de olmasan napacagim bilmiyorum valla :)

17. emrepasa

emrepasa emre

sana ilk görükle ye taşındım veya bursaya geldim mesajında cevap vermiştim yanlış hatırlamıyorsam.konusmak şimdiye kısmet oldu.şimdi bahsettiğin plan benim keşke o zamanlar bilinseydi de yapsaydık dediğim olay.bahsettiğin yerde belki ülke genelinden daha bereketli lrf avlar yapabilirsin!kilo üstü karagöz,mırmır,eşkina,istavrit belki ispendek ve diğerleri... :) yani bol şansa sana!kesinlikle harika fikir.kalama ayarını yapmayı unutma.ben genelde dalgakıranın ortasından cuna doğru olan yerlerde verim aldım.yer bulamazsan için uç kısımlarında da şansını deneyebilirsin.kayapa'dan da vazgeçme.ama balık 1 no mepps e bile zor geliyor,biz birden küçük kullanıyorduk o da yasakmıymış neymiş.lrf takımın o avda da iş görür.selamlar.rastgelsin.

18. umitdulger

umitdulger Ümit DÜLGER

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa Exceler x 1000
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim Emre, baktım Bursa'da bana istavritten başka balık yok ben de artık işi eğlenceye vurdum sattım surf takımları güzel bir lrf takımı yaptım kendime, kaya balığı bile gelse verdiği haz muhteşem oluyor :)

19. mtarik

mtarik tarık gizen

Merhaba, Mudanya ve civarı şu dönem için, kıyıdan ve bir amatöre göre, önerileriniz nereleridir. Cumartesi gecesi, pazar gündüz olabilir.
    Saygılar.

20. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    şuan kapanca limanını deneyebilirsinizsabah 6-9 arası zargana yapıyor gece mırmır yapıyor