Beylikdüzü civarı (Gürpınar, Avcılar, Büyükçekmece ...) Hedef Belirleme

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında alidag tarafından paylaşıldı.

1. alidag

alidag alişan

merhabalar, Beylikdüzünde oturmaktayım havalar ısınmaya başladı başlıkta yazdığım veya sizin tavsiyeniz olan yakın yerlere şansımı denemeye gitmek istiyorum ancak hedefimi belirlemekte çok kararsızım bulunduğum konum ve bulunduğumuz mevsim itibari ile şansımı hangi balıkta denemeliyim ? buna göre yöntemlerini araştırıcam tabi sizin hangi balık olduğu dışında yöntem açısındanda tavsiyeniz olursa sevinirim
    Ekleme: Deniz için hedef belirlemek istiyorum

2. ozkan79

ozkan79 özkan

Merhaba büyükçekmece gölünde turna durumu nedir bilgi verebilirmisiniz ?

3. alidag

alidag alişan

turna sezonu açılmışta olsa son gittiğim zamanlarda israil sazanı alan dahi yoktu köyün oradada menekşe köprüsnün ordada durum böyleydi , bu hafta fırsatım olursa silikon ve kaşıkla bende deneme yapıcam

4. ozkan79

ozkan79 özkan

bir arkadaşım 2008 de çok bol turna olduğunu söylüyordu (2007 kurakluktan sonra) arkadaşım balık avı konusunda pek bilinçli değildi;turnaların hep limit altı olduğunu düşünüyordum,belki o turnalar şimdi trofe olmuştur :) kısmet

5. xsahin55

xsahin55 Ahmet Şahin

Favori Kamış:
    D.A.M Onliner Tele Surf 420 cm ; D.A.M Onliner Tele Spin 300 cm 10-30 gr atarlı
    Favori Makine:
    Okuma Trio 55s; Okuma Trinity TNF-365;
    En İyi Avı:
    Yeniyim :))
    bende yakınlarda deneme yapmak istiyorum gürpınar pekmez denilen bölge yada balıkçı barınaklarının ilerisinde... işten kurstan vakit bulabilirsem tabiki:)

6. alidag

alidag alişan

bide şu havalar kendine gelse yarın gidicektim yine yağmur , peki sorduğum soruyu soruları cevaplıyıcak kimse yokmu ?

7. Okan Sezer

Okan Sezer Okan Sezer

En İyi Avı:
    Henüz denizde
    Büyükçekmece sahilde aquamarin den albatrosa kadar olan bölgede mezgit çikar, temmuz gibi pisi gelir.
    15-20 güne kadar mırmır ve istavritte gelir. Kefal zaten her zaman var.

8. alidag

alidag alişan

teşekkürler peki gürpınardada durum aynımıdır ? , kefal için ne tür takım önerirsiniz , birde geçen gün birisi gürpınarda zargana avlandığını söyledi nekadar doğrudur nekadar mümkündür?

9. Okan Sezer

Okan Sezer Okan Sezer

En İyi Avı:
    Henüz denizde
    Ben kefal tutmuyorum . sen düşünüyorsan standart kıbrıs oltası var malzemecilerde bulabilirsin. Ekmek takarlar genelde ama sardalya bağladıklarıda oluyor kıbrısa. Yada 5-7 numara iğne arası 3 lü takıma iri ekmek parcası yada kurt takabilirsin gezer kurşun daha sağlıklı olur
    Zargana olur o taraflarda ama ben bu sene daha görmedim tutanlar olabilir.
    Gürpınarda eşkina da çıkabilir .
    Takım olarak tavuk,karides,kurt takabileceğin dip oltası iyi olur. hedef balığına göre 10-5 numara arası iğne .20-.30 misina iyidir.

10. alidag

alidag alişan

ilginiz ve detaylı bilgiler için çok teşekkürler , tavsiyelerinizi dikkate alarak denemelerimi en kısa zamanda yapmayı umuyorum

11. ozkan79

ozkan79 özkan

gürpınarda bu mevsimde zargana olmaz temmuz haziran sonunda yavaş yavaş başlar ;)

12. udas

udas utku

Favori Kamış:
    shimano alivio
    Favori Makine:
    shimano nexave 6000FB
    En İyi Avı:
    pisi 40cm minekop 45cm
    selam beyler,
    sizi yanıltmak yada hevesleri kırmak istemem fakat ben de cekmece taraflarında oturmama rağmen, bizim o taraflarda balık filan malesef çıkmıyor.
    bilgilerinize.

13. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    Penn Affinity 8000, Ryobi NAXO 8000
    En İyi Avı:
    4 kg Levrek ---1.800 gr Kofana
    Tekirdağda menekşe alanlar olmuş Menekşe kıyıladı diğer balıkların kıyılamasıda yakındır bölgenizi çok iyi bilmediğim için yer hakkında kesin bir şey söyleyemeyeceğim ama marina tarzı kayalık bir yerler varsa şansınızı deneyebilirsiniz.

14. erolcinar13

erolcinar13 Erol

Arkadaşlar ben geçen hafta içi Gürpınar'da bir yoklama yaptım. Maalesef birşey yok. Gerçi olmayacağını biliyordum maksat hava almak, birazda deneme yapmaktı.. Henüz erken diye düşünüyorum. Mayıs 10'dan sonra istavrit ve eşkinada hareket başlar sanırım(inşallah).

15. sametfaki

sametfaki Samet

Favori Kamış:
    ALBA PORSUK 240CM
    Favori Makine:
    KK 60 ALBA
    Grup hayırlı olsun. İnşallah bol bol balık tutarız havalar ısınırda :)

16. udas

udas utku

Favori Kamış:
    shimano alivio
    Favori Makine:
    shimano nexave 6000FB
    En İyi Avı:
    pisi 40cm minekop 45cm
    bizim o tarafları geçtim, ocaktan itibaren 3 aydır boğazda kalenderin oralarda deniyorum ama haftalardır istavrite dahil hasret kaldık. kurudu resmen kıyıdan avlanma. yinede tesadüfen de olsa güzelce kumburgaz taraflarında kumsaldan kalkan için şansımı denemek istiyorum. kısmet bakalım.

17. leventturksoy

leventturksoy levent

Favori Kamış:
    Daiwa Procaster 4.20 surf daiwa crosscast 2.74 spin
    Favori Makine:
    Daiwa Crosscast S 5000 Daiwa Procaster 2500 A spin
    avcılar sahilde sandal kirala 500 metre acıl iyi istavrit yapıyor salı gunu 2 kilo
    kadar tuttum 2 saatte sandal 7.5 tele istiyorlar satine ama 5 liradan baglanıyor saati

18. udas

udas utku

Favori Kamış:
    shimano alivio
    Favori Makine:
    shimano nexave 6000FB
    En İyi Avı:
    pisi 40cm minekop 45cm
    tekne için biraz daha beklemeyi tercih ediyorum. malum havalar bi anda ters olabiliyor. lodos biraz durulsun ondan sonra avcılar olmasada güzelce taraflarında tekneyle açılırım diyorum. en son eylülde güzelce açıklarında 4 arkadaşla, 8kg istavrit 2kg mezgit almıştık, sonrada çıkamadık zaten uzunca bir süre. hayırlısı ne diyelim.

19. Okan Sezer

Okan Sezer Okan Sezer

En İyi Avı:
    Henüz denizde
    Arkadaşlar bence telefonlarımızı yazalım birbirimize kendi kendine bir grup kurulmuş oldu.
    tekne olur pazar şöleni piknik olur. Devam ettirelim bu grubu
    0 532 340 73 45

20. Mehmet G

Mehmet G Mehmet

Geçen sene Avclılarda 2. platformun orada cok iyi balık cıkıyordu...