İstanbul ( Levrek v.b ) için Makine Ve Kamış Tavsiyesi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Turkey Fishing Club tarafından paylaşıldı.

1. Turkey Fishing Club

Turkey Fishing Club Meriç

Favori Kamış:
    Buffalo 300 Cm Pelican Kamış 50-100 Gr Atarlı
    Favori Makine:
    Alba Star RR 40 - KK 50
    En İyi Avı:
    4.5 Kg Levrek
    Arkadaşlar öncelikle, levrek avcılığı başta olmak üzere akya, kuzu v.b büyük boy balıkların hepsinde degree master' ım. Fakat tabiki bunlar geçmişte kaldı neden çünkü ikamet ettiğim yer olan Antalya ' yı geride bıraktım ve uzun zamandır İstanbulda Avrupa yakasındayım. Ve gel gör ki beylikdüzü-kumburgaz-silivri-gürpınar antalyanın en kötü merası ile bile kıyaslanamayacak derecede kötü bundaki en önemli faktöründe istanbulda balık geçişini baltalayan ağ ve ağ işi ile uğraşan balıkçı gemileri. Neyse , hangi balıkta hangi makina ve kamış kullanacağımı tabiki biliyorum fakat şu an için bir aile dostuma söz verdim onu bir Levrek Ustası olarak yetiştirmek için çıraklık döneminden başlatmak istiyorum. Fakat kendisi de benim gibi öğrenci ve başlangıç aşamasında. Benim sorum şu tabiki piyasada orta halli bir makinanın 55 Tl den başladığını biliyorum. Kamışında ortalama 50-60 Tl olduğunu biliyorum. Bütçesi max 70 Lira olan bu kardeşim için önerebileceğiniz kalteli ve hesaplı makine ve kamış varmı ? Tabiki başlangıçda olsa naylon malzemeler kullanmasını istemiyorum fakat istanbulda hele hele Avrupa yakasında Antalya' dan pahalı balıkçılar var. Bu durumdan dolayı sizlerden hesaplı ve bütçeye uygun öneriler bekliyorum.

2. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    avrupa yakasında iseniz istoça gitmenizde fayda var tüm toptancılar oradadır. biz anadolu yakasında yaşayanlar genellikle alışverişleri üsküdardan yaparız.

ustayım yazmışsınız ama hangi avlanma stiline göre tavsiye istediğinizi yazmamışsınız. istanbulumuzla alakalı olarak bilmeniz gereken en büyük detay, eğer surf avları yapmak isterseniz ve boğazda avlanacaksanız çok fazla akıntı olması sebebiyle sağlam ve kuvvetli ekipman kullanmak gerektiğini hatırlatmak isterim.

spin avlarında sizde biliyorsunuzki 25/40 lık makaralar yeterli fakat, hedef balığınız iri balıklar ise 40lık makara almanızda fayda var. ben 25 lik kullanıyorum.
    surf avcılığında ise marmara bölgesinde avlanacaksanız 40/60 lık makaralar boğaz çevresinde avalanacaksanız 60/100 lük makara almanızda fayda var,

size tavsiye edebileceğim küçük ve güçlü iki makara var fakat ikiside bütçenizin üzerinde
    okuma avenger-30/65
    ryobi ecusima 30/80

3. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
  4. symrna3519

symrna3519 Sercan

Favori Kamış:
    Ef-Fe Extreme Karbon Surf Kamış 390cm
    Favori Makine:
    Okuma Compressa cp65
    En İyi Avı:
    0,00003 gram istavrit :)
    kardeşim vaktin olursa eğer İSTOÇ a uğramanı tavsiye ederim. başlandıç aşaması için gayet güzel ve kaliteli kamış ve makine bulabilirsin. geçen ay merakımı gidermek için spin olayına girmiştim, takip eden arkadaşlar bilir belki. sağolsunlar onların tavsiyeleriyle bir spin takım kurdum ve emin ol 3-1 daha uygun fiyat. bir uğramanda fayda var.

5. suats

suats Suat

Favori Kamış:
    Lınefeeve okuma Dam
    Favori Makine:
    DAM okuma Ryobi Mitchel
    En İyi Avı:
    Kırlangıç 3 kg
    Hem ustayım hem öğrenciyim diyorsun :confused: Hem de başkasını yetiştirmek için tavsiye istiyorsun:) nasıl olucak bu iş anlamadım....:p

6. Turkey Fishing Club

Turkey Fishing Club Meriç

Favori Kamış:
    Buffalo 300 Cm Pelican Kamış 50-100 Gr Atarlı
    Favori Makine:
    Alba Star RR 40 - KK 50
    En İyi Avı:
    4.5 Kg Levrek
    aknysfsrn abimiz saolsun bir tek o güzel bir tavsiye vermiş. Nedemiş, işi ilerlettiğinde şunu temin edebilir işte budur. Bunun gibi önerilere açığım . Belkide yukarıda bende fazla ifade edememiş olabilirim. Eğer böyleyse diğer tüm cevap veren arkadaşlarımıza da ilgisinden dolayı teşekkür ederim. Ayrıca ifade edemediysemde özür dilerim. Tüm amatör balıkçı arkadaşlarıma güneşli günler bereketli avlar dileğiyle.

symrna3519 ( Pazar açısından araştırmalarıma göre toptancıların olduğu bir yer sanırım fakat 70 Tl için bu kadar gezecek vaktim su an icin yok)
    shadowpane ( Kısmen Cevaplamış fakat , hedef balığı çok açık tekrar okumanızı tavsiye ederim.
    suats ( Nediyeceğimi bilemiyorum)
    aknysfsrn ( Çok teşekkürler abi. Best answer about suggest in topic.)