İstanbul'da kıyı balıkçılığına yeni başlayan için olta takımı

Konu, 'Takım Çantası' kısmında meczup tarafından paylaşıldı.

1. meczup

meczup varol erdoğan

Herkese merhabalar,

Foruma yeni katıldım İstanbul Pendikte oturuyorum. Muğlalıyım kıyı balıkçılığına yeni başladım. Memlekette tatlı sularda avlanırdık yada tekneyle açılırdık. İstanbul'da bu imkanı bulmak pek mümkün değil. Pendikte oturduğumdan da kıyı balıkçılığına sardım. Ancak anladığım kadarıyla benim kamışlar küçük geliyor en büyüğü 3 metre.
    Haftasonu sahile gidiyorum hiç bir şey tutamıyorum, tutamadıkça da kendimi beceriksiz hissediyorum :S
    Diğer insanlar kıyıdan istavrit,lüfer,karagöz,zargana,kefal vb. balıklar tutabilirken benim elim boş oluyor,en azından kaç metrelik bir olta kamışım ve bunlara uygun misina ve iğnelerim olmalı?
    ikinci sorum ise tavuk eti ile de ev yapılıypr bizim oralarda. Bu yöntemi uygularsam bu balıklar yakalanabilir mi ve ortalama kıyıdan ne kadar uzaklığa oltayı sallamam gerekir.
    paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    pendik tarafı genelde pek verimli değil ama ara ara balık oluyor. o taraflarda hiç avlanmadım . uzak atışlar için kendinize 3.90 ile 4.20 arasında bir surf kamış alabilirsiniz. o tarafta çok akıntı olmadığı için 150 gr a katar atarlı olabilir. makine içinde 60 lık bir makine işinizi görür sanırım. o bölgede avlanan arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır.

3. fuat82

fuat82 fuat

Favori Kamış:
    oyster cast advanced surf 4.20 - Okuma V system 2.70m - 10-40 gr
    Favori Makine:
    Okuma av-65-Shimano catana 3000 Fb
    Pendikte avlanıyorsanız bu aralar istavrit çaparisiyle av yapabilirsin olta olarakta 4.20 bir kamış ve 60 bir makina işini görecektir.Kasım ayında mantarlı dip takımıyla istavriti yem olarak kullanıp çinekop avı yapabilirsiniz.İnternetten biraz araştırma yaparsan daha çok bilgiyede ulaşabilirsin.

4. meczup

meczup varol erdoğan

peki bana önerebileceğiniz ucuz yollu 4.20 m'lik kamışlar nedir lineaffe turnafresh ve oyster düşünüyorum siz ne dersiniz

5. MESUTG

MESUTG mesut görgün

Okuma revenger 4.20 telesurf'u önerebilirim. Şu an kullandığım kamış, çokta memnunum. Aslında kamış işi biraz göreceli oluyor, sizin beğenerek ve cok rahat kullandığınız bi kamışı bir başkası elinin tersi ile geri çevirebiliyor. Siz en iyisi tavsiyeden ziyade uygun bi bayi'ne gidip elinize yakışanı görerek almanız.

6. Azer

Azer Azer

En İyi Avı:
    Levrek 46 cm, 1100 gr
    Pendik taraflarının nasıl olduğunu bilmiyorum. Fakat, eğer Boğazdan farklı olarak Kadıköy gibi akıntısız bir yerse surf değil, spin kamışlar çok daha az yorulmanızı sağlayacaktır. Yani demek istediğim eğer ki, 50-60-70 gr kurşunlar atacaksanız, 200-250 gr atarlı bir kamış ile hem yeterince uzağa atamazsınız, hem de gereksiz yere çok çabuk yorulursunuz. Bunu dikkate alarak seçim yapmanız yararlı olacaktır. reeling