İZMİR KIYI BALIKCILIĞI VE RAPORLARI

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında KANLIKAYA tarafından paylaşıldı.

1. KANLIKAYA

KANLIKAYA Alper

Favori Kamış:
    D.A.M.
    Favori Makine:
    Okuma Safina SNa-25
    En İyi Avı:
    Yiyiciyim :)
    Merhaba arkadaşlar. Bize böyle bir konu lazımdı. :) Umarım üst konu olur.
    İzmir ve çervesindeki kıyı balıkcılığı ile ilgili görüşlerimizi ve raporlarımızı burdan paylaşalım. Hepimize rast gele.reeling reeling reeling

İlk raporu ben yazayım. Eşimin işi nedeniyle 6 ocak cuma günü Karaburun' a gitmemiz gerekti. Hemen yemcime uğrayıp madya aldım. Biraz da sardalya. Neyse gittik Karaburun' a işleri hallettik, yazlığa geçtik. Amanın ne hava vardıbanghead banghead banghead Lodos rüzgarı bi yandan, yağmur bi yandanidk idk idk Tam yağmur kesiliyor fırlıyorum dışarı daha ben kamışı denize atmadan gene başlıyor. :( Neyse ilk akşam böyle geçti.
    7 ocak cumartesi günü öğleden sonra 14.00 civarı Karaburun Bodrum plajına gittik, eşimle. Ben madyalı dip avı yapmaya çalışıyordum, eşim de at-çek ile vakit geçiriyordu. 15 dk suda kalan yemimi kontrol etmek için çekmeye çalıştıgımda bi ağırlık hissettim. Kalbim başladı güm güm atmaya :laughing: Dedim bu kesin çipura can :) Çektim çektim çektim. Çıka çıka bi ahtapotcuk çıktı. Bereket iğne hemen çıktı, saldık denize. 2 saat oyalandık tık yok. Yer değiştirelim dedik, geçtik Küçükada' nın karşısına. Eşime dedim ki "sen yemli takıl ben at-çek yapacağım" Başladım at çek yapmaya. Eşimde başladı yemliye derken daha oltası suya gireli 3-4 dk olmasına rağmen çekti sargozu:laughing: :laughing: :laughing: Dedim kısmet nasip seninmiş bugün. Ardından baska bişi yakalamaya zaman kalmadı çünkü yağmur bastırdı. Kısmet nasip bi dahaki ava :) Hepimize rast gele.

2. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Özendim valla. :) Ne güzel eşinle birlikte av yapmışsınız. :)

Rastgele... Keyifli avlar dilerim...

3. REEL28

REEL28 ÜMİT

Favori Kamış:
    1.71 Boyunda kanlı canlı bir japon:)
    Favori Makine:
    1.71 boyunda kanlı canlı bir japonun zekası :)
    En İyi Avı:
    1.71 boyunda kanlı canlı bir japonun dostluğu..
    Abicim bu bayanları ava götürmemek lazım sonra boynuz kulağı geçiyor.Karizma yerlerde Tecrübeyle sabittir:D:D

4. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Bu gibi durumlarda bizim gibilerin gerile kasila söyledigi meshur teshis devreye girer : acemi sansi.. :)

5. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    evdeki hesap çarşıya uymadı. acemi şansımı bilinmez ama en azından moralsiz dönmediniz, devamını dilerim.

konunuz hayırlı olsun.

6. vayaz

vayaz engin bilgiç

Favori Kamış:
    shimano aspire dx 2.70 20-50 gr
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw 4000 - Daiwa Saltist 6000 H
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg
    tebrikler imrendim biz evde takımların başına bir iş gelmesin diye arabanın bagajında gezdiriyoruz valla

7. kaşıkçı

kaşıkçı FARUK

Favori Kamış:
    Hafif olsun kolum ağrıyor sonra. Reklama gerek yok.
    Favori Makine:
    O da hafif olsun. Çok dandik olmasın.
    En İyi Avı:
    Dardanel ton 3'lü paket
    Tebrikssss :)

8. manisalı45

manisalı45 Gökay

En İyi Avı:
    1 KG SAZAN
    Valla Helal Olsunnn Abiii :D

9. KANLIKAYA

KANLIKAYA Alper

Favori Kamış:
    D.A.M.
    Favori Makine:
    Okuma Safina SNa-25
    En İyi Avı:
    Merhabalar bu haftasonu (14 Ocak Cumartesi sabahı) da İzmir'deki klasik mekanlardan birine gittim, hem at çek hem yemli av için. Gittiğim yerden yılbasından sonraki ilk gün yani 1 ocakta kilo üstü levrekler alındığını biliyordum. Neyse sabah 5' te avlakta idim. Yemlimi hazırladım, gezer kurşunlu tek iğneli madyalı :) Bismillah deyip attım. bi de kasnak gezer kurşunlu tek iğneliyle de sardalya takıp yakına attım. Başladım spine 15 dk sonra bi kontrol yapayım dedim. Çekiyorum çekiyorum olta gelmiyor hareket var ama çok ağır. Meğerse kıyı boyunca ağ bırakılmış, karanlıkta fark etmemişim. Takımları mecburen koparttım. Biraz daha Urla tarafına ilerledim. Saat 09,00 ' a kadar at çek yaptım. bi tık yoktu. Kısmetdeğilmiş bu sefer de :) Hepimize rast gele.

10. KANLIKAYA

KANLIKAYA Alper

Favori Kamış:
    D.A.M.
    Favori Makine:
    Okuma Safina SNa-25
    En İyi Avı:
    Merhaba bu haftasonu (22 ocak pazar) İzmir' lilerin "Kent Ormanı" olarak bildiği üçkuyular iskelesinin ordaki lagüne gittik. Hanım bisiklete bindi, ben de at-çek denemeleri yaptım. Tabi öğlen 14 civarı oldugundan ve hava harika( güneşli-rüzgarsız) olduğu için sahteleri denemekle geçti vaktim. Biraz da WTD denedim ama kamış nedeniyle pek istedigim gibi yapamıyorum. Hepimize rast gele.

11. KANLIKAYA

KANLIKAYA Alper

Favori Kamış:
    D.A.M.
    Favori Makine:
    Okuma Safina SNa-25
    En İyi Avı:
    Merhaba arkadaşlar 28 Ocak cumartesi sabahı saat 05.30 civarı Güzelbahçe'deki polis karakolunun yanındaki balıkcı barınağından atçek yaptım. Ellerim ayaklarım dondu hava çok soğuk ve rüzgarlıydı. Tam liman girişinden atçek yapmama rağmen bişi tutamadım. :(

12. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    Konunuz hayırlı olsun, umarım güzel avlarınız olur.. Özellikle balıklı raporlarınız mümkünse resimli olursa okuması çok daha keyifli olur, oraların güzel manzaralarından bizleri mahrum etmeyin, rastgelsin.. :thumb:

13. kıyıdan

kıyıdan hasan

Favori Kamış:
    OKUMA V SİSTEM
    Favori Makine:
    OKUMA TRİO 40 S
    En İyi Avı:
    SAZAN 4,5 KĞ
    alper kardeş güzel bir konuya başlamışsın umarım diğer arkadaşlarda katılımlarda bulunurlar

14. drugstar

drugstar Hasan YILDIZ

Favori Kamış:
    Shimano Nexave BX
    Favori Makine:
    Shimano Technium
    En İyi Avı:
    Turna 2.5 kg
    Bu hafta sonu bende zaman geçirmek için oltamı suya daldırdım. 2 tane zargana. Bolca atçek yaptım ama nafile. Kısmet başka sefere...

15. KANLIKAYA

KANLIKAYA Alper

Favori Kamış:
    D.A.M.
    Favori Makine:
    Okuma Safina SNa-25
    En İyi Avı:
    Ben de kısmetse bu haftasonu 18 şubat cumartesi sabahı gideceğim, at-çek avına :)

16. ogulcangumus

ogulcangumus oğulcan

Favori Kamış:
    shimano alivio
    Favori Makine:
    shimano exage 4000 okuma trio 40s shimano twin power
    En İyi Avı:
    3.765 gr yosun
    hocam o kent ormanı lagünü dediğiniz yer inciraltı lagünü mü ?

17. KANLIKAYA

KANLIKAYA Alper

Favori Kamış:
    D.A.M.
    Favori Makine:
    Okuma Safina SNa-25
    En İyi Avı:
    Evet. Lagünün girişinde deniz tarafına doğru levrek yapma ihtimali var diye biliyorum.

18. Ege Demirağ

Ege Demirağ Ege Demirağ

Favori Kamış:
    Okuma Lure Mania 2.13 5-20 7''1
    Favori Makine:
    Daiwa megaforce 1000 A
    En İyi Avı:
    Önemli olan balığın büyüklüğü değil yaşadığın heyecandır.Heyecan ince misinayla tutulan balıktır-LRF
    Eski bir avımı anlatıyorum :D bu geçen yaz temmuz sonu ağustos başı gibi .. eski foça plajda oltamı attım klasik hırsızlı 3 lü dip takım akşam olduğu için boru kurdu hırsız yeme boru kurdunun büyük kısmını taktım denizin 50 metre ilerisine yolladım artık beklemek kalıyor saat 23.00 gibi oynaşmalar başlıyor oltada oltayı çektim yemler gitmiş . :D:D bu sefer yemleri iyi taktım ve yine denize oltayı izliyorum olta bi balığın ağzında balık ha alcam derken tasmayıçaktığım gibi balık zıvanadan çıktı ben kendi kendime bu küçük yaşınla aldın belayı die söleniyorum bu ee haklıyımda 12 yaşındaydım balığın b sini bilmiyodum şimdi öle değil ama :D yaklaşık 5 dk balığı yordum kaçmasındie sonra balık durdu ben üzülmeye başladım meğer balık üzerime doğru geliyomuş kıy tarafa ama bu kısa sürdü ardından kumsala indim iskeleden su içinde çok büyük bi parıltı hemen aldım :D 450 gramlık bir mırmır :D diğer gün ordaki balık halinde ölçtüm :D hayatımdaki en büyük zevklerden biriydi ve ilk büyük balığım bu olaydan sonra her ısparozu denize bıraktım ve asıl balıkçılığın ne olduğunu anladım .. :D artık o kadar geliştirdim ki turnasından tutalım sargozuna çupradan tutalım mercanına herşeyi tutuyorum bi levrek kaldı oda bu yaz sahteme atlıcak umarım :D: D: D: D:

19. mrmess

mrmess MESUT

En İyi Avı:
    MGRİ 2KG CİVARINDA
    Güneşli Bir Şubat Günü

Merhaba Arkadaşlar ben de bir kaç hafta önce yaptığım avı anlatmak istiyorum. 2 Şubat Perşembe günü çok yoğun kar yağışının ardından Cuma günü yağan yağmurdan sonra 4 Şubat 2012 tarihinde havanın güzelliğine aldanıp Güzelbahçe'ye gidip yeni aldığım spin takımımı ve ve sahteleri denemeye karar verdim. Hava çok güzeldi, denizde bir tek kıpırtı bile yok diyebilirim, ayna gibiydi, deniz yanık olarak tabir edilen hareketsizlikteydi. Bütün yaz böyle sakin deniz olmamıştı. İlk önce surf takımıma bir surütme takım hazırlayarak tek iğneye madya takarak bırakma yaptım. Ardından sahtelerden birini oltaya takıp atıp çekmeye başladım. Bir süre sonra hareket olmayınca bir başka sahte takıp at çeke devam ettim. Ara sıra yem konrolü yaptm ancak yeme bir vuruş bile olmamıştı. Bu arada martılar dalıp çıkıyor yakınlarda combalaklar görüyordum. Ama bir vuruş bile yoktu. Balıkların geneli mevsim itibariyle derin sulardaydı ama sonuçta balık işi kısmet işi diye devam ettim. Bir süre sonra atıp çekmekten yorulunca oltama bir klasik üçlü dip takım takıp üzerine sülünez, sübye ve hamsiden oluşan bir karışık takıp attım. Bir süre sonra hareket olmayınca yemleri kontrol için çekerken birden bir ağırlık oldu, kamışım yay gibi kıvrıldı her halde bir taşa ya da yosuna takılmıştır diye düşünürken bir kaç tur kolu çevirince ağırlığın bir balıktan kaynaklandığını fark ederek heyecanlandım. Oldukca iyi basıyordu. Levrek olabileceğini düşünürken bir an sonra sudaki gümüşümsü parlamayı gördüm. Az sonra ellerimde tuttuğum 60cm uzunluğunda bir zarganaydı. Yeni atçek takımımla atçekte olmasa bile yemli ile bir balık tutmam mümkün olmuştu. Gün boyunca başka vuruş alamadan av sona erdi. Güneşli güzel bir İzmir kışının tadını çıkarmak yanımıza kar kaldı.

20. KANLIKAYA

KANLIKAYA Alper

Favori Kamış:
    D.A.M.
    Favori Makine:
    Okuma Safina SNa-25
    En İyi Avı:
    Merhaba arkadaşlar, 06 mart salıdan 10 mart cumartesi akşamüstüne kadar tam 4 gün Karaburun'daydım. 4 gün boyunca boyunca sabah suyu, akşam suyu, gece boyu(00:00-05:00) hem yemli hem at-çek yaptım, tık bile yok :) Yemli takımlarda madya, tuzlanmış sardalya, tuzlanmış tavuk ve de sülünez kullandım. Tekli gezer kurşun veya 2 li klasik dip takımı yaptım.
    Levrek için İskele liman ağzında, sahillerde at-çek yaptım ama nafile. Ne vuruş ne takip olmadı :( kısmet nasip böyleymiş. :) Hepimize rast gele.