Bursa'da at çek levrek avı için yeni başlayana öneriler

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında rogue tarafından paylaşıldı.

1. rogue

rogue mert

arkadaslar at cek avına merak saldım ve yeni baslıycam netten birazcık arastırdım videolar seyrettım ama tam bır bılgım yok acıkcası sahte olarak İma serısınden almayı dusunuyorum ama ne alacagımı ılk etapta bılemıyorum bursada yasıyorum balık tutabılecek oldugum vaktım sadece gece ve sabaha karşı saatler olabilir malum gün içinde çalısıyorum yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

2. northern

northern öner

Favori Makine:
    Daiwa 7000 c ve Gs-9
    En İyi Avı:
    Fener balığı 5 kg
    Mert Bey, ima ürünleri gayet kaliteli ve güzeldir. Hedef balığınıza, gideceğiniz meranın yapısına göre tavsiye edilecek ürünler farklılık gösterecektir, naçizane tavsiyem at-çek avında biraz tecrübe edinene kadar ucuz sahtelerle pratik yapmanız yönünde olur. kamış, makine ve misina seçimleri de gayet önemli, hazırda olan ekipmanlarınız nelerdir ?

3. rogue

rogue mert

on liner tele spin60 2,70 30 - 60 gr atarlı kamış mirage 60 mr60 modeli makinası var suan ne kadar iş görür ilk eteptada onuda bilmiyorum ilgi alakanız ve yardımınız için çok teşekkür ederim ayrıca

4. rogue

rogue mert

kamış olarak ın lıner tele spin 60 uzunluk 2,70 30 - 60 gr atarlı makie olaraksa mırage mr60 modelini kullanıyorum suan ama yeterlimidir bilemiyorum ayrıca ilgi alakanız ve yardımlarınız için çok teşekkürler tekarardan

5. northern

northern öner

Favori Makine:
    Daiwa 7000 c ve Gs-9
    En İyi Avı:
    Fener balığı 5 kg
    Kamışın atar aralığı biraz yüksek, 10-30 veya 10-40 atarlı bir kamış kullanırsanız daha iyi olur. makineniz hakkında pek bilgim yok o yüzden pek yorum yapmak istemiyorum ama makineniz 60 lık yani büyük, 40 lık bir makine daha makbul olur...

6. rogue

rogue mert

öncelikle vakit ayırıp cvb verdiğiniz için çok teşekkür ederim şimdi uygun fiyatlı makinalara bakıyorum ama kafam cok karsıt acıkcası alacagım makine nasıl olmalı kac devir olmalı bu devirler neye göre hesaplanıyor önden kalamalımı arkadan kalamalımı kafam allak bullak oldu acıkcası :D

7. northern

northern öner

Favori Makine:
    Daiwa 7000 c ve Gs-9
    En İyi Avı:
    Fener balığı 5 kg
    Rica ederim Mert Bey, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım... Bursa'da ikamet ettiğiniz için size oradan bir adres vereyim; Kent meydanından Almira otele giderken sağda Ybs av bayii var, sahibinin ismi Serkan selamımı söylemeniz yeterlidir ;) uygun fiyatlı makinelerden spro passion, , daiwa procaster ve abu garcia orrra 40s tavsiye edebileceklerim.

Daiwa procaster biraz ağırdır ama gayet sağlamdır, ipte de sorun çıkarmaz, spin avı sizi tatmin etmezse yemli avlarınızda da kullanabileceğiniz bir makinedir (ben teknede bile kullanıyorum). Spro passion mono misinalarla gayet başarılıdır. Abu garcia orra 40 s yüksek devirli, hafif ve kaliteli iplerde sorun çıkarmayan makinedir.

Av esnasında kalama ayarını, önden kalamalı makinelerle daha rahat yaparsınız, bu yüzden önden kalamalı makine almanız daha iyidir. Makinenin devir oranı ve bir turda yaptığı sarım sizin hedef balığınız ve avlanma şekliniz ile ilintilidir.

8. rogue

rogue mert

çok saolun :D bursaya geldiğimde ilk işim serkan beyle tanısmak oldu zaten gercekten cok yardım sever bir insan ve ne ararsanız bulabiliyorsunuz dukyanın içinde bu hafta sonu yanına ugramayı dusunuyordum selamınızıda ayrıca iletirim makinemi takımları tamamlayıp artık bi levrek çekeyim vakti geldi :D

9. northern

northern öner

Favori Makine:
    Daiwa 7000 c ve Gs-9
    En İyi Avı:
    Fener balığı 5 kg
    Cumartesi nasipse ben de Bursa'ya Serkan'a uğrayacağım, denk gelirsek iki lafın belini kırar, bir acı kahvesini içeriz Serkan'ın :) Bursa'da at çek ile levrek tutmak, sabır ve azim işi şimdiden söyleyeyim...

10. rogue

rogue mert

tamadır abi inşallah karsılasırız cok sevınırım hem tanısmısta oluruz :D valla arıycam balıgı meraları gezıcem tek tek baska carem yok bı tane olsun buyuk olsun ama benım olsun tabı artık eskısı gıbı balıklar kalmadı mahfettiler her yanı izmirden ne güzel balıklar avlardık ben küçüken ama şimdii nerdeeee :D

11. northern

northern öner

Favori Makine:
    Daiwa 7000 c ve Gs-9
    En İyi Avı:
    Fener balığı 5 kg
    Serkanın yanına öğleden sonra gidecek olursan, %90 karşılaşırız, hele gitmeden haber verirsen garanti gelirim ;)

12. rogue

rogue mert

tamamdır abi haberleşiriz ozaman kesinlikle olımluyada olumsuz :)

13. northern

northern öner

Favori Makine:
    Daiwa 7000 c ve Gs-9
    En İyi Avı:
    Fener balığı 5 kg
    Serkan ASOF TÜRKİYE 2014 Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması için Bolu'ya gitmiş :) Serkan pazartesi dönecekmiş. Yine de haberleşiriz, bir kaç tüyo veririm ;)