tekneden balık avı için makine tavsiyesiniz nedir?

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında mfg45 tarafından paylaşıldı.

1. ultrailker

ultrailker ilker

Alamatra balikciliga gittim ne cedros var ellerinde nede ryobi :) onlar eski makinalarmis salina 2 ayni cedros gibi dedi ismi degisikmis sadece ve raw 2 yi çok önerdi. Sen ne diyosun? Raw mi salinami?

2. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    penn pursuit, okuma distance pro
    Sen hem yemli avda hemde büyük balık avlarında yani jig veya derinsu yemli avlarında kullanmak istiyorsun. bu yüzden cedrosu tavsiye etmiştim çünkü hafif yemlide seni yormaz. Salina ve Raw çok ağır makinalar jig ve derinsu avlarında mükemmel iş yaparlar fakat yemli için kesinlikle tavsiye etmem. Bende var yemlide gerçekten yorucu oluyor. Ryobiyi başka yerlerdende sorsaydın mutlaka bulursun.

3. 10Murat10

10Murat10 Murat

Favori Kamış:
    Okuma Cedros Speed Jig Kamışı 90-200 - Okuma V System Spin Kamış 270Cm 10-40 - Okuma Sarasota 150cm
    Favori Makine:
    Okuma Raw II 65 -- Okuma Ceymar FD CY-40 -- Okuma Avenger FD AV-65
    En İyi Avı:
    Levrek 2400 gr Lüfer 550 gr Çipura 440 gr
    Raw 2 65 lik kullanıyorum çokta memnunum, ilk başlarda biraz ağır gelir ama sonra alışıyorsun. müthiş bir makina.

4. onat

onat turhan onat

Penn battle II 6000 hem jig, hemde tekne için tavsiyemdir.

5. mining

mining ALPAY

merhabalar edremit körfezinde tekneyle balık avı yapıyorum. mevcut kamışım kötü makinam çok daha kötü. inanılmaz yoruyor beni. yeri geliyor 100metreden yeri geliyor 40 metreden 200-800 gr arasında yemli balık tutuyoruz . tavsiye edeceğiniz makina ve kamış varmıdır yardımınızı bekliyorum saygılarımla

6. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Okuma Ceymar,65 kafa topuz kol,bu makarayı her kullananın memnun kalacağına eminim.

7. mining

mining ALPAY

vedat dedem okuma cedros fj 55s aldım bilmiyorum ne dersiniz? bu arada faceboktada yakın takipçinizim bir gun benide balığa götürmenizi bekliyorum. alpay ayla adım...

8. Burhaniyeli

Burhaniyeli

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    akya 28kg
    cedros 65 kullanan biri olarak salina 3 ten bir farkı yok 1 turda 102cm sarıyor drag gücü çok iyi sağlam bir kamış kombinasyonu yaparsan büyük balık avlarında hiç sıkıntı çekmeden kullanırsın elimde 3 tane var hem tekneden hemde kıyıdan kullanıyorum