Mera hakkında bılgı...

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Seydihan tarafından paylaşıldı.

1. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    lineaeffe extreme siyah 4.30
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    merhaba arkadaslar bı konuya deyınmek ıstedım.... Sımdı ben prof futbolcuyum ve ınanılmaz balık hastasıyım... Cok nadır zamanımda olsa belkı 2-3 ayda bı balıga gıtmeye nıyetlenıorum... Sımdı yemlı avlandıgımda bır cok guzel mera bılıyoruz az cok ama spın konusunda daha yenı oldugumdan dolayı nerde ve nasıl avlanabılecegımı bılmıorum... Tmm uskudarda surf kamıs ıle agır kursunla rapala ıle tutuldugnu bılıorum ama benım ınanın evımde 2 senedır shımana catana cx 15-45gr atarlı kamısım duruo anca dun ılk kez avcılardan deneme fırsatım oldu... Sımdı asıl konuya gelıım hepımız amator balık avcılarıyız benımde dogal olarak ısımden dolayı pek bı fırsatım olmuo evım ıstanbulda ama sehır dısında calıstıgım ıcın nadır balıga gıdebılıorum... Sımdı heyecanla bekledıgım gun geldıgınde balıga gıdecegım zaman nereye gıdıım dıye pek dusunemıorum cunku bıldıgım yerler bellı bogaz... Okadar... Vaktım yok kesıf edemıorum cunku ızın gunum sadece maclardan sonra oda ıkı haftada bı pazartesı gunlerı... Yanı ne kesıf vaktım var nede balıga gıtme ımkanım nadırde olsa... Zaten az mera bılıorum ve balık cıkmayıncada ınsanın zoruna gıdıo guzel bı hobbımız var ondanda bos donmek kımse ıstemez... O yuzden rapala ıle avlanabılecegım guzel meralar varsa solersenız sevınırım özelden yazın gerekırse... Benım ne derdım mıllete etrafımdakı cevreme cok fazla balıga gıdende yok zaten orası super av yapıo gıdın dııcek bırılerıde yok... Yanı meranız kabusa donmıcek bunu rahatlıkla soyleyebılırım... Yardımcı olursanız sevınırım sımdıden tskler...

2. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    58 kısı yazımı okumus ve tek bı cvb dahı yazılmamış... Bence amator balıkcılık ruhu bu olmamalı yanlıs anlamayın...

3. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Bu konudan milletin canı o kadar yandı ki, yoğurdu üfleyerek içmeleri doğal.

Dahası, bilhassa amatör balıkçılık ruhunun korunması için bu davranış aslında çok gerekli ayrıca.

Biraz katılımcı olun. Yani rapor açın, raporlara vs. yorum yazın filan. İnsanlar sizi tanısın, güvensin biraz. O zaman aşikarane olmasa bile, size yardımcı olacaklardır.

4. hakanc

hakanc hakan

En İyi Avı:
    lüfer
    Fazla boş zamanım olmuyor demişsiniz.

Bogazda şuradan kesin balık çıkar diye bir garanti yok maalesef. Bir gün balık olabilir, 10 gün olmayabilir.

Kıyı yerine, tekneyle çıkarsanız çok daha verimli olur. Bir yerde yoksa, aşağı veya yukarı bölgeleri tarayabilirsiniz kolaylıkla.

rast gelsin, bol avlar dilerim.

5. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    Ben zaten bu forumda 3-4 yıldır aktıfım ve sureklı bısılerde yazıorum... Yanı bnm actıgım konularada bakarsanız anlarsınız zaten durumu... Benım zamanım pek olmuyor ayda bır kere balıga gıttıgımızdede bos donmek dogal olarak ıstemıo ınsan... Balık avı bı hastalık 45km yol yapıorum sadece balıga gıdebılmek ıcın ve beylıkduzunden bogaza gıdıorum karsıyada gıtmıslıgım bıle oluyor... Bnm anlatmak ıstedıgım su kı sızler gıbı fazla zaman bulamıorum ve o yuzden kesıf yapma sansım pek olmuyor... Bu konuda yardım bekledım sadece... Sonucta tıcarı yapmıyoruz bu ısı zevkın tadını cıkartmak amac ve yardım beklemek bırbırımıze mera solemek bence gayet dogal aslında... Samımıyetıme ınanırsanız ozeldende yazabılırsınız sımdıden tskler herkese

6. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    Eet tabıkı bogazda her gun balık olmuyor... Sonucta yemlı avlanmak ıcın bır cok verımlı meralar bılıyorum sadece spın ıle yapabılecegım bı yer arıorum kendıme... Yanı kesıf yapmayada gıtmek ıstemıorum zaten sadece 1 gunum oldugu ıcın yanlıs anlamayın

7. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    N.S. KN Saltwater 802M, Savage Gear MPP 2,51
    Favori Makine:
    Daiwa Legalis 3000 SH, D.A.M. Quick FZ 30
    Seyidhan Bey, anlattığınız kadarıyla diğer spinci arkadaşlardan pek te bir farkınız yok. Çoğumuzun av yapabilmek için ayıracağı gün sayısı aynı. Hatta sizden daha az zaman ayırabilen birçok kişi biliyorum.
    Ayrıca 45 km. yol gidip, av yapmayı da çok gözünüzde büyütmeyin. Haftada bir gün adam gibi av yapmak için 140 km gidiş, 140 km dönüş yapıyoruz kimi zaman. Ki, o zamanlarda İstanbul'dan gelmiş (140+120) insanlarla tanıştığım da olmuştur.
    Özetle, spin yapacağım ve eli boş dönmeyeceğim diyorsanız daha fazla zaman ayırmanız gerekiyor.
    Bir de, profesyonel futbolcu olduğunuzu belirtmişsiniz. Aklınızda bulunsun, genç arkadaşlar sizleri örnek olarak görebilirler. O yüzden dilbilginize biraz daha dikkat edebilirseniz çok daha iyi bir örnek olursunuz.
    Saygılar...

8. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765

Vaktim olsa daha fazla zaman kesinlikle ayirma niyetindeyim ama malesef zamanım olmuyor... İnanin 2 sene once aldıgım kamıs ve makine dun ilk kez denizle buluştu... ( spin kamıs ve makıne) ...

9. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    N.S. KN Saltwater 802M, Savage Gear MPP 2,51
    Favori Makine:
    Daiwa Legalis 3000 SH, D.A.M. Quick FZ 30
    Sizi de anlıyorum, art niyetli olmadığınıza da inanıyorum ama maalesef ülkemizde (yukarıda Serday Abi'de bahsetmiş) bu konuda o kadar sıkıntı yaşandı, birçok mera resmen kurutuldu. O yüzden insanlar mera söyleme konusunda fazlasıyla ketum. Ben de ilk başladığımda böyle olmasına bir anlam veremiyordum hatta söylemedikleri için hafiften bozuluyordum hemşerilerime. Ama şuan tanışıp arkadaş olduğum balıkçılara bile avlarını anlatırken "aman abi, yerini söylemeyin bana. Siz bana güvenirsiniz söylersiniz, ben bir başkasına güvenir söylerim. O yüzden güzel bir yer bulduysanız size kalsın" diyorum. Maalesef ülkemizde durum bu :(:(
    İstanbul konusunda zaten bir bilgim yok ama size yarayacak en iyi tavsiyem, benim yaptığımı yapın. İş sebebiyle sürekli geziyorum. Arabada bir takımı hep bagajda tutuyorum. Fırsat buldukça da atçek yapıyorum. Mesleğiniz gereği siz de her hafta başka bir şehirde oluyorsunuz herhalde. Yoğun çalışan insanlar en fazla böyle zaman ayırabiliyor balıkçılığa.
    Saygılar...

10. casper73

casper73 bahri

Favori Kamış:
    Shimano nexave te surf 170gr.
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 5500 xsb,Shimano alivio 4000rb,protackle harbor 5500,ryobi ecusima
    spin için gece arnavutköy civarını deneyin. kabataşda da alanı gördüm.

11. Emre

Emre Emre

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surfer 420cm, Okuma V-System 2,40
    Favori Makine:
    Shimano EXAGE 6000 FC, Daiwa Windcast S 5500, Okuma Safina 40
    En İyi Avı:
    Levrek 8kilo
    3/4 kere İstanbul Göktürkten Saroz körfezi kiyilarina gidip, günler harcadim ve balik yakalayamadim :)
    Şans işi biraz spin özellikle.

12. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    Bızımde amacımız keyıf almak ve eve 3-5 tane balık goturebılmek...

13. helleagle

helleagle Egemen Görkem Turan

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE
    Favori Makine:
    SHIMANO CATANA
    En İyi Avı:
    110cm Yayın
    Hocam bizim de çok zamanımız yok inan haftada bir belki iki. O da hanımı eyle bahane bul kaç filan şeklinde. Emin ol mera paylaşmak çok sıkıntı yaratıyor. Hele ki bu sayfalar da... Sağlıcakla kal.

14. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    Tamam tesekkur ederım sagolun...

15. tarvas

tarvas TALHA ARVAS

Favori Kamış:
    OKUMA V SYSTEM 9 2.40 (10-40 GR), SİLSTAR 4.20 SURF
    Favori Makine:
    OKUMA RTX 40S, RYOBİ EXCUSİMA 8000Vİ VE 4000Vİ
    En İyi Avı:
    LEVREK 1 KİLO, ZARGANA, 40 CM TURNA
    Bir alo dersen veya burdan yazarsan sana güzel bir mera söylerim, Enez'e yakın, boş dönmessin bir dahakine...:thumb: