Kartal sahili

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında istcool tarafından paylaşıldı.

1. istcool

istcool Murat

Favori Makine:
    Okuma
    Merhaba Arkadaşlar,

Dün akşam saat 8:30 çıvarında Kartal sahile indim dediler balık var ama herkez kefal tutmuştu acemi olduğum için bende sadece dip oltası 4 numara beyaz iğneli 2li takım ve 50 gr kurşun var onu taktım ve orda tanıştığım bir abiden yarım zargana aldım flota halindeydi yem yaptım 2ye bölüp bağladım saat 9 cıvarı oltaya hızlı bir şekilde birşeyler vurdu hatta bir ara çekti bile misinayı toparladım yemin çok az bir kısmı kalmıştı (alt kısımdaki iğnede) tekrar bağladım 10 dk geçmedi gene aynısı hızlıca çek dediler çektim bu sefer 2 yemde gitmişti sonrasında bir dahada vurmadı.

benim şüphelendiğim yengeç veya küçük balık sürüsü, oradaki abiler iğnen kötü o yüzen yakalayamadın dediler yani onlara göre iri bir balık sizce nedir ? ona göre teşsisat kurup tekrar gitmeyi düşünüyorum

sevgilerle

2. yakuppolat

yakuppolat yakup polat

Favori Kamış:
    remixon electra carbon
    Favori Makine:
    remixon hybrid 8000
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Filetoyu yemli takımın iğnesinemi taktınız ama alt iğne diyorsunuz attığınız takım zannedersem lüfer takımıydı va gene zannedersem vuran balık lüferdi.:D Kaçan balık büyük olurmuş bidahakine hazırlıklı gitmenizi tavsiye ederim.:)

3. nihatkr

nihatkr Nihat

Favori Kamış:
    Kesinlikle El Oltası :) ve TELE SURF 4,20 MT 150 GR
    Favori Makine:
    RYOBI ECUSIMA 8000Vi MAKİNE
    En İyi Avı:
    Bir yakalayabilsem
    Bu iri balık kavramının sonu yok :D hele kacan balıktan sonra. Kartalda kıyı şu an bereketli denilebilir. İspariden eşkinaya saatini suyunu kurşun ağırlığını yerini bildinmi illaki birşeyler tutup eve dönersin. Hiç bir şey tutamazsan iskorpit garanti. Ama iskorpite dikkat tehlikelidir.

Anladığım kadarıyla kartala yakınsınız. Bence Siz kardalda nasip balıkçılığpa gidin. Orda atakan var, abi ben kıyıdan balık tutacam bana ucuz yollu takımlar önerebilirmisin deyin. O size şu an kıyıdan tutulan balık takımlarını hem önerir hemde uygun bir fiyatla hazırlayıp verecektir. hatta bu akşam 18,30 gibi gelirsen bende orada olacağım.

Son düzenleme: 1 Ekim 2010
  4. istcool

istcool Murat

Favori Makine:
    Okuma
    Nihat abi teşekkürler tavsiye ettiğin yere pazartesi nasipse gidicem eğer sizin icinde uygunsa hava koşullarıda uyarsa pazartesi beraber gidelim hem tanışmış oluruz ?

yakup bilgilerin için teşekkür ederim

5. tayfunkizilates

tayfunkizilates Tayfun

Favori Kamış:
    Albastar 2804 Hulk Surf Kamış 4.20 80-170 gr
    Favori Makine:
    Remixon ...
    En İyi Avı:
    Levrek 35 cm
    Nihat abi ben Pendik'te yim uzun zamandır balığa gitmiyorum.sezonu açayım diyorum .

"İspariden eşkinaya saatini suyunu kurşun ağırlığını yerini bildinmi illaki birşeyler tutup eve dönersin"

dedinde.
    Kartal'da sabah akşam farkını biliyorsundur.
    hafta sonu sabah öğlen arası nereden hangi takımla ne alabiliriz.
    bilgilendirirsen sevinirim.

6. miyagi51

miyagi51 MUSTAFA ÇELİK

merhabalar arkadaşlar ben bu olta balıkçılığı hobisine yeni girdim, geçenlerde arkadaşlarla kartala gittik yanımızda bu işten anlayan bir arkadaş vardı lüfere olta salladık. E tabi acemilik de var yemler gitti balık gelmedi hatta bir tanesinde balığın suyun üstüne kadar geldiğini bile gördüm, bu hafta nasipse güneşi doğuralım diyoruz, biz kantinin oralarda tutuyoruz ama neye olta attığımı falan bilmiyorum bir yorum yapan olabilir mi kartalda nerede ne tutulur sabah gün ağarırken yada akşam gün batımından sonra ne alabilirim denizden? bu arada üsküdar da oturuyorum

7. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Alba star 3,90 - Alba Star İstanbul 1942 4,20 cm. D.A.M 2,70 cm. telespin, Alba Star Apache 2.40cm
    Favori Makine:
    Okuma Boxter 65 , Alba Star KK 55 , Lineaeffe rapid seal fd 40 , shimano hyperloop 25
    Üsküdarda oturup kartala balığa mı geleceksiniz ben mi yanlış anladım ?
    Asıl balık tutmak isteyen üsküdara gidiyor , bu işin ustaları orada . Bence kartala gelmekle yorulmayın siz. Ama yinede neye olta attığınızı söyleyeyim. Yem olarak istavrit kullanılır , fleto çıkarılır ve 2 yada 3 iğneli mantarlı çinekop takımlarına takılır. Bu yöntemle çinekop yada bi boy büyüğü olan sarıkanat yakalanır . Şansınız varsa lüfer de denk gelebilir ;)
    Rastgele ..