Sarıkanat,Lüfer konusunda Yardım lütfen.

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında emreseven tarafından paylaşıldı.

1. emreseven

emreseven Emre

Merhabalar,

Malum balığın maşallah bol olduğu zamanlardan geçiyoruz.Umarım artarak devamda eder.Ben avlak olarak Anadolu yakasının tenha kısımlarını tercih ediyorum.(Maltepe,Kartal civarı).Boğaz,sarayburnu yada galata civarındada avlanma tecrübem oldu,ancak kalabalık ve uzak olması yüzünden tercih etmiyorum.

Kısa keserek merak ettiğim soruların cevabını tecrübeli arkadaşlardan almak isterim.

Gün batarken yada doğarken,rapala kaşık denemelerim oldu,ancak etraftaki insanların ilginç bakışlarından başka bir durum olmadı.Rapala yada kaşıkla balık alabilmek için gerekli şartlar nedir? Akıntı yada derinlik olmazsa olmazı mıdır ?

Aynı zamanda çapari ile avlanma konusunda, kıyıdan çapari ile avlanmak mümkün olurmu? Konuştuğum tekne sahipleri bile haydarpaşa civarına gittiklerini söylüyorlar.

Akşam saatlerinde yemlide balığın bol olması,gündüzde aynı balığın merada olabileceğini düşündürüyor.Ancak tüm çabalar, kol yorgunluğundan öteye gitmiyor.

Teşekkürler.

2. İlkerblkn

İlkerblkn İlker Balkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Discovery 4.00 mt-Okuma Salina 3 Parça,lineaeffe freshwater 2,70
    Favori Makine:
    Okuma Azores 65-Okuma Safina pro spa-65,Okuma ceymar 40
    En İyi Avı:
    Lüfer 30 cm
    Merhaba Emre

Ben de Pendik veteriner lojmanlarının karşısında avlanıyorum,bizim oralarda sahte ve kaşıkla balık alman biraz zor,çünkü balık Boğaz'daki kadar bol değil malesef,mantarlı takıma devam

3. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Rapala ve kaşığı hangi takımla, ne şekilde kullanıyorsun biraz bilgi versen iyi olur.

4. emreseven

emreseven Emre

Merhaba,

Boğazda avlanırken gördüğüm stilin aynısını uyguluyorum rapala ve kaşık için.Spin kamışım olmadığı için surf kamışla 100 gr kurşun,rapala ayağı 3-4m.Akıntı veya dalga durumuna göre kurşun ağırlığını,köstek uzunluğunu yada çekiş hızımı değiştiriyorum.Dip yada orta sudan aksiyon veriyorum.Kısacası kendimce tüm alternatifleri denedim.

Çapari konusunda hiç denemedim.Deli derler diye de denemiyorum :)

5. emreseven

emreseven Emre

Merhaba,

Ben tam tersini düşünüyorum.Bazı zamanlar olay yemlide at-çek şekline dönüşüyor.Sanırım olay birazda derinlikle alakalı.

6. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    O stil Boğaz stili, Marmara'nın sığ kıyılarında sonuç vermez. Heralde derinlik 5-6 metrelerdir o merada. Spin kamışla 11-13 cm. gibi sahteleri kendi ağırlığıyla atıp çekmek gerekir. Ya da kendinden ağırlıklı kaşıklar var 20-30 gram civarlarında, gündüz bunlar da denenebilir. Çaparinin de bu sığ suda sonuç vereceğini sanmam. Ya yamli ya da dediğim stilleri denemek gerekir.

7. mctymn

mctymn mecit yaman

Bölgeyi değiştirirsen verim alırsın .
    Avlandığın Maltepe _ kartal hattı. Balıkçıların çile doldurma hattı.

8. İlkerblkn

İlkerblkn İlker Balkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Discovery 4.00 mt-Okuma Salina 3 Parça,lineaeffe freshwater 2,70
    Favori Makine:
    Okuma Azores 65-Okuma Safina pro spa-65,Okuma ceymar 40
    En İyi Avı:
    Lüfer 30 cm
    Aynı durum Pendik'e kadar devam keşke balık bol olsada bizde spinle alabilsek